Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Francuska Inkwizycja, nowy proces Dreyfusa, dżihad przeciw prawdzie

Kolejna granica została we Francji znów przekroczona. W charakterystycznym stylu dla kultury dhimmi, w działaniach przypominających zarówno Inkwizycję, jak i proces Dreyfusa, wszystkie tak zwane „antyrasistowskie” organizacje połączyły się w dżihadzie przeciw wolności słowa i prawdzie.
Calosc TUTAJ

W Lublinie Marsz Pamięci w 75. rocznicę zamordowania przez Niemców żydowskich dzieci
Trasą, którą Niemcy w 1942 r. poprowadzili około stu żydowskich dzieci na śmierć, przeszli w piątek w milczeniu młodzież i mieszkańcy Lublina. Uczcili w ten sposób 75. rocznicę likwidacji żydowskiej ochronki dla sierot w Lublinie.

Calosc TUTAJ


73. rocznica zamordowania Ulmów i ukrywanych przez nich Żydów
73 lata temu, 24 marca 1944 roku w Markowej koło Łańcuta (Podkarpackie) niemieccy żandarmi zamordowali ośmioro Żydów oraz ukrywających ich Józefa Ulmę i będącą w ostatnim miesiącu ciąży jego żonę Wiktorię. Zabili też szóstkę dzieci Ulmów. Najstarsza, Stasia, miała osiem lat, najmłodsze – półtora roku.
Calosc TUTAJ

IPN przyjrzy się na nowo zbrodni w Jedwabnem i pogromowi kieleckiemu
73 lata temu, 24 marca 1944 roku w Markowej koło Łańcuta (Podkarpackie) niemieccy żandarmi zamordowali ośmioro Żydów oraz ukrywających ich Józefa Ulmę i będącą w ostatnim miesiącu ciąży jego żonę Wiktorię. Zabili też szóstkę dzieci Ulmów. Najstarsza, Stasia, miała osiem lat, najmłodsze – półtora roku.
Calosc TUTAJ

‘Algeria, where are your Jews?’
United Nations Human Rights Council, Agenda Item 7 (targeting Israel), March 20, 2017.
 
……Saudi Arabia: “Israel’s practices of discrimination and extremism…”
 
Israel’s 1.5 million Arabs, whatever challenges they face, enjoy full rights to vote and to be elected in the Knesset, they work as doctors and lawyers, they serve on the Supreme Court.
 

Once upon a time, the Middle East was full of Jews.

Algeria had 140,000 Jews. Algeria, where are your Jews?

Egypt used to have 75,000 Jews. Where are your Jews?

Syria, you had tens of thousands of Jews. Where are your Jews?

Iraq, you had over 135,000 Jews. Where are your Jews?

Mr. President, where is the apartheid?…

Calosc TUTAJ

Fundacja Anioły Kultury – Wyjazdy wolontariuszy do Izraela

Izraelska „strzała” zestrzeliła syryjski pocisk przeciwlotniczy
Izraelski system obrony przeciwrakietowej zestrzelił rakietę przeciwlotniczą, odpaloną przez wojska syryjskie w kierunku samolotów izraelskich, wykonujących ataki na terenie Syrii. „Celem” stał się pocisk zestawu S-200 Wega konstrukcji sowieckiej.
Calosc TUTAJ

 


Autorzy własnego zniszczenia

Z nastaniem administracji prezydenta Trumpa oczekuje się wielkich zmian, nie tylko w kraju, ale na arenie międzynarodowej. Jednym z pierwszych regionów, który wymaga natychmiastowej uwagi, jest Bliski Wschód, gdzie polityka administracji Obamy doprowadziła do zmniejszonej roli Stanów Zjednoczonych, a więc i globalnej wolności.

Calosc TUTAJ


Henryk Grynberg: polski rząd nie chce uchodźców? Dla nich to nawet lepiej
Adam Przegaliński: Choć z Polski wyjechał Pan na stałe w 1967 r., buntując się przeciwko cenzurowaniu pana twórczości, należałoby zaliczyć pana do pokolenia marca 68.

Henryk Grynberg: Cenzura okroiła moje opowiadanie w „Twórczości”. Zrobiono to w porozumieniu z redakcją, ale bez mojej wiedzy. Usunięto takie żydowskie momenty, które są sednem mojego pisarstwa. Uciekłem, bo w Polsce nie mógłbym być więcej pisarzem.

Calosc    TUTAJ


Marsz Pamięci w 74. rocznicę likwidacji krakowskiego getta

Ulicami Krakowa przeszedł w niedzielę (19.03.2017) Marsz Pamięci w 74. rocznicę likwidacji getta. Minister w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski mówił, że pamięć o pomordowanych jest hołdem dla społeczności żydowskiej i niesie nadzieję, że zło, które się wydarzyło, nigdy się nie powtórzy.
Calosc TUTAJ

Cudowny Wroclaw
Beata Maciejewska – z wykształcenia historyk. Chociaż urodziła się w wielkopolskim Kościanie, to studia historyczne ukończyła na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1992 związana z „Gazetą Wyborczą Wrocław”, gdzie z sukcesami i wielką pasją upowszechnia w przystępny sposób wiedzę o mieście i jego historii. Potrafi sypać miejskimi anegdotami jak z rękawa. Walczy o każdy nasz zabytek. To ona była inicjatorką akcji „Oddajcie, co nasze”, poruszającą problem zwrotu zabytków wywiezionych z Wrocławia po II wojnie światowej.
Jej wyjątkowa wiedza i umiejętność zjednywania sobie słuchaczy sprawiły, że z powodzeniem prowadzi cykl spacerów po Wrocławiu i Dolnym Śląsku, na których zawsze zjawia się wielu chętnych.
Calosc  TUTAJ

„Estera” Cały film”
​”Esther” it’s movie made by Estera Czarniecka with help of students and lecturers from Department of Asian Studies at Adam Mickiewicz University Poznań.
The movie tells a story of biblical queen Esther and the roots of Jewish feast called Purim.​

https://m.youtube.com/watch?v=tGq-zl6hLTs&feature=youtu.be


Elvis Presley & Lisa Marie Presley „In the Ghetto”

https://www.youtube.com/watch?v=hUlYONgjaoU&list=RDhUlYONgjaoU&index=1


Związek Pisarzy Katolickich: „Corrida” Juliusza Erazma Bolka Wierszem Roku 2017
Poemat „Corrida” Juliusza Erazma Bolka dotyczący śmierci Grzegorza Przemyka otrzyma tytuł Wiersza Roku 2017, który przyznaje Związek Pisarzy Katolickich. Uroczystość nadania wyróżnienia odbędzie się we wtorek w Warszawie w związku ze Światowym Dniem Poezji.
 
Uroczyste ogłoszenie poematu „Corrida” Wierszem Roku 2017 odbędzie się we wtorek 21.03.2017 w Klubie Księgarza w Warszawie.
  Calosc TUTAJ

Muzeum Auschwitz upowszechnia wśród młodych wiedzę o Żydach i Zagładzie

Muzeum Auschwitz realizuje projekt „Przez wspólną przeszłość ku teraźniejszości” skierowany do uczniów polskich szkół ponadpodstawowych, łączący edukację o przedwojennym życiu żydowskim z wiedzą o Auschwitz i Holokauście – podały w poniedziałek służby prasowe placówki.

Przedsięwzięcie jest związane z przypadającą w br. 75. rocznicą tzw. Akcji Reinhardt i Zagłady Żydów polskich.

Calosc TUTAJ

Izrael. Start-upowa ziemia obiecana

Od kilku lat Izrael uchodzi za drugą Dolinę Krzemową i eldorado dla większości start-upów świata. Teraz sięga wyżej – chce zostać najbardziej innowacyjnym państwem świata

Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.