Uncategorized

TOTALITARYZM, ANTYSEMITYZM DZIŚ

Jerzy Klechta

Przed nowymi rodzajami totalitaryzmu ostrzegają politolodzy i socjolodzy. Demokracja bowiem wcale nie jest nam dana raz na zawsze. Najsilniejsi zdobyli decydującą przewagę.Zaś czasy moralnego zamętu otwierają im drogę totalitarnej przemocy.

Można widzieć problemy współczesności jeszcze inaczej – jak zakaźną chorobę wymagającą dokładnego rozpoznania i terapii. Jest to epidemia, która zagraża całemu światu. Jej symptomy ostrzegają przed globalnym totalitaryzmem. Nie wszystkie narody są tą chorobą objęte, ani w równym stopniu zagrożone.

Jednak nienawiść do Izraela w krajach z nim sąsiadujących czy niesłabnący antysemityzm w niektórych środowiskach czy partiach europejskich, to niepokojący sygnał zbliżających się czarnych chmur. Nie tylko pani Le Pen walczy o fotel prezydencki we Francji. Czarne chmury krążą w innych krajach. Antysemickich postaw nie brak również w Polsce.

Niedorzeczne jest tłumaczenie, że partia, która zwyciężyła w wyborach demokratycznym otrzymała tym samym od narodu glejt, prawo do łamania istniejącego prawa i istniejącej konstytucji. To żaden argument. Hitler w 1933 r. objął w Niemczech władzę w wyniku wyborów demokratycznych. Jaki był tego efekt i to w skali globalnej, światowej – doskonale wiemy.

We współczesnym świecie nie brak przypadków, gdy totalitaryzm dochodzi do władzy drogą parlamentarną. Mamy wtedy do czynienia z metodą tzw. pełzającego totalitaryzmu. Istnieje pojęcie demokracji totalitarnej. Termin ten rozpowszechniony został m.in. przez J. L. Talmona w pracy pt. „The Origins of Totalitarian Democracy. Oznacza zdegenerowaną formę demokracji parlamentarnej. Rzeczywistą władzę sprawuje wąska elita polityczno-finansowa, zachowując jedynie fasadę demokratycznych struktur, pozory wolności słowa i wolnych wyborów. Niebezpieczeństwo takiej degeneracji demokracji parlamentarnej wcześniej sformułował już John Stuart Mill (połowa XIX w.).

Dziś nie trzeba likwidować wolnego rynku, własności prywatnej, ani wprowadzać masowego terroru i ostrej cenzury, aby kontrolować życie społeczne i indywidualne. Jedną z metod otumaniania społeczeństwa jest szukanie wroga. Sprawdzonym „dzieckiem do bicia” pozostał Żyd.

Jerzy Klechta

Kategorie: Uncategorized

6 odpowiedzi »

 1. A ja jestem optymistą. Żeby było dobrze, musi być wystarczająco źle. Musi dojść do masy krytycznej. Ilość przechodzi w jakość. To prawo dialektyki sprawdza się.
  Ale to będzie bardzo bolesne dla Europy. Dzięki islamizmowi wylazło szydło z worka przepełnionego antysemityzmem. Islamizm stał się indykatorem prawdy. Teraz już złudzeń nie powinno być.

  Mamy tu dwie religie bazujące w swych podstawach na nienawiści. W stosunku do kogo? W stosunku do swych nauczycieli. Klasyczny przykład ucznia czarnoksiężnika, z tym, że nie całkiem czarnego. Mamy tu dziecko bawiące się zapałkami. Dwie wielkie religie, jakby dwaj plagiatorzy nienawidzący swego mistrza za to, że spartaczyli, zepsuli pierwowzór, za to, że okradli go.

  Mamy tu klasyczny przykład spełniania się na naszych oczach proroctwa Jecheskela o Gogu i Magogu. W moim skromnym rozumieniu to nasi wrogowie, którzy właśnie biorą się za łby. Życzę im powodzenia z całego serca.
  Może jeszcze za naszego życia doczekamy się spełnienia tego proroctwa.
  Amen.

  Taki byłby chyba obraz gdyby patrzeć z rozleglejszej (historycznie) perspektywy. Chwała naszym mentorom sprzed tysięcy lat.

 2. „…Lewica cenzuruje media i ogłupia ludzi kłamstwami, przemilczeniami faktów i pseudo-humanitarnym angelizmem, wskazując na Prawicę jako na rzekomego wroga i sprawcę wszystkich kłopotów…”
  Swiete slowa (nie tylko te oczywiscie) p.Ewo – …klaniam sie nisko…i pozdrawiam !

 3. Kudos dla Ewy…!
  Ja dodam ,
  Wychowanie dzieci czasem wymagalo „twardej” reki rodzica,
  postawic dziecko w poprawnym porzadnym kierunkowym
  dla ich zycia …porzadku…
  Dzialalo ,dzieci wyrastaly na zdrowo myslacych,
  rozumialy co dobre a co zle…
  Ci trzezwo myslacy sa pod atakiem, ale oni rozpoznaja
  gdzie niebezpieczenstwo dla swiata nabiera sily
  barbarzynskiej…………

 4. Autor tego artykułu bardzo słusznie apeluje do rozpoznania choroby totalitaryzmu, niestety gubi się troche w niejasnosciach i w końcu poza nieokreślonymi obawami niewiele zostało rozpoznane…
  A problem jest jasny i niestety coraz wyraźniejszy…
  Najwiekszym zagrozeniem dla Zachodnich Demokracji i dla Żydów z Diaspory wcale nie jest Prawica, tylko barbarzyński, islamo-nazistowski totalitaryzm, organizowany przez sfanatyzowane siły arabskie i tolerowany przez lewicowe rządy tak zwanych Elit. Narzędziem jego jest dziki i coraz bardziej powszechny terroryzm, czego kolejny przykład mieliśmy niedawno w Londynie. Pani Le Pen i inni prawicowi politycy niewiele z tym
  maja wspólnego i nie sa za to odpowiedzialni. Oni zyskują głosy w wyborach gdyż ludzie zaczynaja nareszcie rozumiec grozę sytuacji i szukają ratunku przed próbami dominacji muzułmańskiej we władnych krajach, dominacji która jest agresywna, fanatyczna, antydemokratyczna, antysemicka, antychrzescijanska i antylaicka. Prawica dostrzega zagrożenie islamem i probuje naprawić błędy wymiękłej, cynicznej i zaslepionej Lewicy która masowo wpuściła muzułmanów do Europy a teraz schyla głowę przed Edroganem i Iranem. Europejskie Elity akceptuja islamski terroryzm nie walcząc z nim skutecznie, ochraniając medialnie jego sprawców i wprowadzajac własny totalitaryzm poprawnosci politycznej i jednomyślności ideologicznej. Lewica cenzuruje media i ogłupia ludzi kłamstwami, przemilczeniami faktów i pseudo-humanitarnym angelizmem, wskazując na Prawicę jako na rzekomego wroga i sprawcę wszystkich kłopotów. Dowody tego można znaleźć codziennie w oficjalnych mediach. Diabolizowanie i wyśmiewanie pani Le Pen, Trumpa i całej prawicy urosło do tematu zastępczego o karykaturalnych rozmiarach. Obecny proces sądowy George’a Bensoussana, swiatlego francuskiego historyka i politologa, jest ostatnim przykładem pro-arabskich manipulacji cenzury. Nawet ogłupieni Żydzi z LICRY przylaczyli się do haniebnej nagonki na szanowanego naukowca który ośmielił się powiedzieć publicznie słowo prawdy. Zapachniało nagle we Francji czasami stalinowskich procesów…
  Na szczęście ludzie zaczynaja budzic się z długiego letargu, otwierają oczy na rzeczywistość i szukaja ratunku w Prawicy jako w jedynej sile zdolnej odważnie stawić czoła islamowi.
  Jeszcze nie wszyscy, niestety…
  A jeśli chodzi o groźbę europejskiego totalitaryzmu i antysemityzmu to jest ona nieskończenie wieksza ze strony islamo-nazizmu niż ze strony Prawicy. Powołując się na Hitlera, nie zapominajmy ze on reprezentowal lewicowo- narodowa socjal-demokracje, a nie Prawicę. Natomiast problematyka wrogów Izraela wykracza poza ramy tej refleksji i zasługuje na osobne potraktowanie, wspomnę tylko ze to właśnie propaganda zachodniej Lewicy napędza antyizraelska nienawisc pod hasłem rzekomych krzywd palestynskich. Lewicowe rządy z zachodu hojnie finansują z naszych podatków zbrojenia morderczego Hamasu, antyizraelska propagandę oraz manifestacje i bojkoty. Napędzają tym samym światowy antysemityzm i wzmagają fizyczne zagrożenie Żydów w Diasporach. Potępiając Prawicę i ubolewając nad losem Żydów i Izraela, nie zapominajmy o roli Lewicy w tej sytuacji.
  I nie mylmy się co do nieprzyjaciela, bo prawidlowe rozpoznanie wroga to pierwszy krok do skutecznej z nim walki.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.