Uncategorized

OJ WEJ

Helena Szmuness

 


OJ WEJ! ZYDZI NAPADLI NA KS. MIEDLARA!

Przydybali go na lotnisku Stansted i po bezczelnym zydowskim przesluchaniu deportowali do kraju, gdzie jego talenty sa lepiej docieniane , Tak barwnie o tym opowiada:
”’Wracam do Ojczyzny. Dokładnie do Krakowa. Zostałem zatrzymany przez żydowskie służby specjalne! Niebawem nagram przemówienie, które miałem wygłosić w Telford, a Żydów doprowadziło do białej gorączki. Od miesięcy jestem przez nich inwigilowany. Podczas kilkukogodzinnego przesłuchania moje powoływanie się na Jezusa Chrystusa komentowane było z pogardą i odbierane było jako mowa rasistowska. Talmud w czystej postaci.
Dziękuję za wsparcie!
Bóg jest z nami a zwycięstwo jest po naszej stronie!”

Fajnego Boga ma ten duszpoasterz. Jako Zyd szczerze zazdroszcze.

 


A TYMCZASEM W ELKU….

Pamietacie co sie zdarzylo w Elku dwa miesiace temu? Pamietacie jak w noc sylwestrowa w tragicznym zdarzeniu zginal mezczyzna? Pamietacie, ze kiedy okazalo sie, ze sprawca zabojstwa byl cudzozoemiec, w miescie zebral sie tlum, ktory zdemolowal restauracje prowadzona przez Algierczyka, Tunezyjczyka i Marokanczyka, tluszcza skandujaca rasistowskie i ksenofoibiczne hasla. Ktos usilowal spalic lokal z kebabami i mieszkanie jednego z zatrzynanych cudzoziemcow. Mlodziez Wszechpolska tryumfowala w inrenecie: ” Tu z islamem się nie pieści. Zamiast kredek mamy pięści’.
A co bylo dalej?
Dalej bylo ciekawie i madrze. Dalej bylo swiatelko. Przedszkole ”Swiatelko”, gdzie Stowarzyszenie ”Nigdy Wiecej” zorganizowalo zajecia dla dzieci. O ludzkiej dobroci. O roznorodnosci. I o tym jqk roznorodnosc czyni swiat ciekawszym, a nasze zycuie bogatszym. W zajeciach wzielo udzial czterdziescioro maluchow.
Czytam w liscie przyslanym mi przez Stowarzyszenie Nigdy Wecej: ”Kwestia uprzedzeń nie omija dzieci, które są świadkami rozmów dorosłych na ten temat. Podczas zajęć okazało się, że mądrość najmłodszego pokolenia polega na tym, że nie szukają różnic pomiędzy ludźmi, a skupiają się na tym, co nas łączy. ‘Na szczególne uznanie zasługuje pedagogiczna wrażliwość personelu ełckiego przedszkola’.
O takich wlasnie dzialaniach edukacyjnych mysle, gdy obsesyjnie powracam w tych wpisach do sprawey wychowania obywatelskiego od najmloszychg lat. Bo trzeba ich, obywateli lapac za mlodu, kiedy serca ich nie sa jeszcze zatrute nienawiscia.
Slowa glebokiej wdziecznosci i podziwu dla Stowarzyszenia Nigdy Wiecej.i dyrekcji Przedszkola ”Swiatelko”.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.