Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Niebezpieczna nuklearna “dyplomacja” Rosji

Rosja próbuje wyjść z ekonomicznej stagnacji, z którą boryka się od czasu nałożenia na nią przez Zachód sankcji gospodarczych po inwazji na Ukrainę. Wśród tych prób są działania Rosatomu, rosyjskiej państwowej korporacji energii atomowej zabiegającej o rozwinięcie atomowej kooperacji z krajami na Bliskim Wschodzie. Rosja najwyraźniej uważa Bliski Wschód i Północną Afrykę za najbardziej lukratywne rynki. Kraje Bliskiego Wschodu już wyraziły zainteresowanie budową 90 elektrowni atomowych do roku 2030.

Calosc TUTAJ


Kuwejcki duchowny Saalim At-Taweel: Dżihad na rzecz Allaha oznacza walkę z niewiernymi, by zmusić ich do nawrócenia się na islam; branie do niewoli niewiernych jest jedną z cnót islamu


Następnie wyjaśnił, że niewolnictwo jest częścią islamu i że muzułmanie nie powinni próbować temu zaprzeczać. W rzeczywistości – powiedział – niewolnictwo jest „jedną z cnót islamu”, ponieważ dostarcza niewiernym okazji zostania muzułmanami i uniknięcia ognia piekielnego. W ciągu ostatnich dziesięciu lat szejk At-Taweel kilkakrotnie odwiedził USA i wygłaszał gościnnie wykłady w meczetach w Worcester, Massachusetts, Modesto, Californii, Nowym Jorku i innych. W 2016 r. uczestniczył w III Dorocznej Konferencji Narodowej Wiedzy w Wielkiej Brytanii.

Calosc TUTAJ


Sprzeciw świata arabskiego wobec kurdyjskiego referendum niepodległości jest hipokryzją

Referendum o kurdyjskiej niepodległości ogłoszone przez Masouda Barzaniego, przywódcę Kurdów irackich i przeprowadzone 25 września 2017 r. wywołało zaciekły sprzeciw w krajach arabskich, co wyraziło się w wypowiedziach przywódców i wielu artykułach w arabskiej prasie. Głównym argumentem było to, że Kurdowie są narzędziem Izraela…​
   Calosc TUTAJ

 


Niemieccy historycy o akcji “Reinhardt”

Międzynarodowym symbolem Holokaustu stał się Auschwitz, jednak w niemieckiej polityce ludobójstwa ważniejsza była akcja “Reinhardt”, podczas której w ciągu kilkunastu miesięcy Niemcy zamordowali 1,8 mln Żydów – uważają niemieccy historycy.
Calosc TUTAJ

Polska “sto lat za” Izraelem. Jak oni robią to, czego my zrobić nie umiemy?
​Jak to się dzieje, że 8-milionowy kraj, otoczony przez mało przychylnych sobie (żeby nie napisać wrogich) sąsiadów, wyrósł na trzecią innowacyjną gospodarkę świata? Jak to możliwe, że w Izraelu działa 300 ośrodków badawczo-rozwojowych, kiedy nad Wisłą, w sercu Europy, taki status posiadają tylko 134 instytucje?
 Calosc TUTAJ

Ofiary, o których wciąż nie mamy odwagi mówić. Ilu Żydów zginęło z rąk Polaków po zakończeniu II wojny światowej?

Szykany, pobicia, pogromy i zabójstwa – to czekało w powojennej Polsce na wychodzących z ukrycia i wracających z obozów Żydów. Polscy współobywatele eksplodowali nienawiścią wobec ocalałych z Holokaustu. Jak wielu z nich straciło życie w latach 1945-1947?

Calosc TUTAJ


Swedish rally calls to murder Jews, then “Long live Margot Wallström!”

Three questions for the Swedish political establishment:

  1. Will Swedish foreign minister Margot Wallström explain why the same Stockholm demonstrators who last week called for the murder of Jews, “the descendants of apes and pigs,” also cried out “Long live Margot Wallström”? They said she “has their back.” Is this who Wallström fights for? Will she disavow their support?
  2. Why did former Swedish prime minister Carl Bildt published a Washington Post op-ed dismissing antisemitism in Sweden — omitting to mention open murder chants by 2,000 demonstrators in his capital?

  3. Why did Swedish police spokesperson Anna Westberg say that, other than “a few small incidents,” “everything has gone well”?

Calosc TUTAJ


​Wirtualna lekcja o zagładzie Żydów w niemieckim obozie Auschwitz

Lekcję internetową poświęconą zagładzie Żydów w niemieckim obozie Auschwitz udostępniło na swojej witrynie internetowej Muzeum Auschwitz – podała w środę placówka. Jej autorem jest kierownik Centrum Badań Muzeum dr Piotr Setkiewicz.

 Calosc TUTAJ

Fizycy z Harvardu uzyskali metaliczny wodór. Ten bajeczny materiał może zmienić XXI wiek

O metalu lżejszym od powietrza marzył już Wokulski, bohater “Lalki” Bolesława Prusa. Metaliczny wodór może się okazać czymś jeszcze bardziej niezwykłym.
 W normalnych warunkach wodór jest najlżejszym z gazów, ale od blisko 80 lat fizycy podejrzewali, że ten pierwiastek ma także swoją postać metaliczną. Słynny rosyjski fizyk Witalij Ginzburg w czasie noblowskiego wykładu w grudniu 2003 roku metaliczny wodór umieścił na liście największych wyzwań i marzeń fizyki nowego stulecia.

 Calosc TUTAJ


Czy borowanie wkrótce odejdzie do lamusa?

Naukowcy z Londynu dowiedli, że można zregenerować wnętrze chorego zęba bez konieczności borowania. Wystarczy do zęba podać lek na chorobę Alzheimera.

Calosc TUTAJ


Ksiądz gwałcił 13-latkę. Nadal odprawia msze
Ksiądz Roman podstępnie wywiózł od rodziców 13-letnią Kasię, więził ją i przez kilkanaście miesięcy gwałcił. Pedofil odprawia dziś msze w Puszczykowie. I koresponduje z dziećmi na Facebooku.​
Calosc TUTAJ

Wielki krok na drodze do przeszczepiania narządów od świni

Naukowcom z USA udało się zmodyfikować materiał genetyczny świni i pozbyć z niego groźnych dla ludzi wirusów. Odkrycie może zmienić całą transplantologię.​

Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: