Polityka

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Zmiana postawy mediów saudyjskich wobec Izraela

Narastające napiecie między Izraelem a Iranem, które kulminowało, kiedy Iran wystrzelił rakiety na Izrael z syryjskiego terytorium i kiedy Izrael zaatakował w odpowiedzi irańskie cele w tym kraju, wywołało debatę w Arabii Saudyjskiej dotyczącą tego, którą stronę powinni popierać Saudyjczycy. Wielu saudyjskich intelektualistów oświadczyło, że w wypadku militarnego starcia między Iranem a Izraelem z pewnością poprą Izrael, bowiem Iran jest tym, który zagraża Arabii Saudyjskiej.

Calosc TUTAJ


Warto byc przyzwoitym

„SENDLEROWĄ ZNAŁAM OD ZAWSZE I OD LAT PRÓBOWAŁAM BRONIĆ JĄ PRZED WCIĄGANIEM W RÓŻNE POLITYCZNE ROZGRYWKI. TERAZ NIE MOGŁAM ZROBIĆ INACZEJ” – MÓWI ELŻBIETA FICOWSKA, PRZYJACIÓŁKA IRENY SENDLEROWEJ, KTÓREJ ZAWDZIĘCZA URATOWANIE Z GETTA.

Calosc TUTAJ


Olga Tokarczuk i Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona z nagrodami Culture.pl

Nagrody Culture.pl Superbrands, przyznawane twórcom i instytucjom popularyzującym polską kulturę za granicą, otrzymali w tym roku pisarka Olga Tokarczuk i Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona. Wyróżnienia wręczono podczas czwartkowej uroczystości w Warszawie.

 Calosc TUTAJ

Europejska imigracja: zakonnice won, terrorystów zapraszamy

Zachowanie rządowych departamentów zajmujących się imigracją i udzielaniem azylu w całej Europie raz za razem demonstruje prawdziwość maksymy nieżyjącego już Roberta Conquesta — jego “trzecie prawo polityki” – że najprostszym sposobem wyjaśnienia zachowania każdej organizacji biurokratycznej “jest założenie, że rządzi nią klika wrogów”.

Calosc TUTAJ


Gorzka prawda i polska wrażliwość

„Polska wrażliwość”, którą przywołał wicepremier Gowin, domaga się wciąż obrony „polskiej bezgrzeszności”, co na konkretnych przykładach oznacza np. nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej czy odwołanie prof. Engelking z przewodniczenia Międzynarodowej Radzie Oświęcimskiej. Zabiegi te nie przysłonią jednak historycznej prawdy.

Calosc TUTAJ


Stany Zjednoczone w obronie Izraela: “Standard jest inny”

Rada Bezpieczeństwa ONZ spotkała się w środę na posiedzeniu w związku za atakiem palestyńskich bojowników na Izrael. Doszło do kolejnego starcia argumentów m.in. antagonistów oraz ich sprzymierzeńców. Ubolewano, że RB nie jest w stanie rozwiązać przewlekłego konfliktu. W obronie Izraela stanęła ambasador USA przy ONZ Nikki Haley. – Wobec Izraela stosowane są podwójne standardy – oświadczyła
Calosc TUTAJ


Przepych i bogactwo – tak mieszkają duchowni

Zobacz w jak luksusowych warunkach żyje część biskupów. Wielkie posiadłości, bogactwo i przepych. Z pewnością taki styl życia odbiega od tego, który promuje papież Franciszek. Wielkie wrażenie może zrobić choćby siedziba biskupów Diecezji Pelpińskiej. Na jej terenie mieści się jedna z największych świątyń gotyku ceglanego w Polsce.

Calosc TUTAJ


Al-Kaida na Półwyspie Arabskim (AQAP) oskarża saudyjskiego następcę tronu o promowanie rozpusty, realizowanie Protokołów mędrców Syjonu

31 maja 2018 r. Al-Malahem, medialne armię Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim (AQAP), opublikowało nowy numer biuletynu Maddad, w którym potępia saudyjskiego następcę tronu, księcia Muhammad bin Salman (MBS) za zamianę policji moralności komitetem rozrywki do promowania rozpusty.

Calosc TUTAJ


 

W Gdańsku odbędzie się międzynarodowy zjazd przedstawicieli placówek im. Ireny Sendlerowej

Przedstawiciele co najmniej 24 instytucji z Polski i zagranicy wezmą udział w organizowanym w Gdańsku zjeździe szkół i innych placówek, których patronką jest Irena Sendlerowa. W programie m.in. pokaz sztuki poświęconej Sendlerowej i dyskusja o granicach pomagania.

  Calosc TUTAJ

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.