Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

 

 

Europa: Próba legitymizacji irańskiego reżimu

„Patrząc w przyszłość ajatollah Chomeini mówi o swojej nadziei, że pokaże światu, co autentyczny rząd islamski może zrobić dla swojego narodu” – tak pisał profesor Princeton University, Richard Falk, u zarania Rewolucji Islamskiej w Iranie w 1979 roku.

Calosc TUTAJ


Policja strzela w historyka z obu luf
Do nagonki na prof. Jana Grabowskiego, prowadzonej dotychczas przez ministra kultury i czynowników z IPN,
dołącza teraz Komenda Główna Policji. Komendant Główny Policji zażądał od „Gazety Wyborczej” publikacji sprostowania do felietonu prof. Jana Grabowskiego o projektowanych granatowych mundurach polskiej policji. Tekst sprostowania nie przyszedł pocztą poleconą, lecz przywiózł go do redakcji patrol policji.
Calosc TUTAJ

Ludzkość zrzuciła bombę na asteroidę. Poznamy sekrety Układu Słonecznego

Japońska sonda Hayabusa2 zrzuciła na powierzchnię asteroidy Ryugu niewielką bombę. Krater, który powstał w wyniku eksplozji, ma szansę ujawnić tajemnice Układu Słonecznego. Ryugu to bowiem jeden z najstarszych obiektów, na jakie ludzkość ma szansę dotrzeć.

Calosc TUTAJ


Powodzie, mułłowie i Kopciuszek w kamaszach

Może potrwać tygodnie, jeśli nie miesiące, zanim ustali się wszystkie fakty o obecnych powodziach w Iranie. Wiemy już jednak, że te powodzie są jedną z największych katastrof naturalnych w Iranie w ostatnim półwieczu.

Calosc TUTAJ


Agnieszka Holland laureatką Nagrody Uniwersytetu Europejskiego Viadrina

Reżyser  i scenarzystka Agnieszka Holland została laureatką tegorocznej 19. Nagrody Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

W uzasadnieniu przyznania Nagrody napisano: „Agnieszka Holland podejmuje w swojej pracy twórczej, w swoich filmach, przedstawieniach teatralnych, scenariuszach i tłumaczeniach niewygodne, ale bardzo ważne tematy z historii Europy i stosunków między jej mieszkańcami. Jej filmy nie tylko odnoszą się tematycznie do Europy, ale dzięki stałej współpracy i koprodukcji z wieloma partnerami z Niemiec, Francji, Anglii czy Ukrainy przyczyniają się do międzykulturowego dialogu i porozumienia. Na szczególne wyróżnienie zasługuje także wspieranie młodych artystów przez Agnieszkę Holland“.

Calosc TUTAJ


 Nasrin Sotoudeh – jeszcze jedno…

Przyjaciele i Przyjaciółki!

Nasrin Sotoudeh otrzyma 148 batów i spędzi niemal 40 lat w więzieniu. Taką straszliwą karę poniesie za to, że pokojowo broni praw kobiet w Iranie.

Trudno nawet wyobrazić sobie ból i cierpienie, jakie ją czeka, ale nasze głosy mogą sprawić, że o tym horrorze usłyszy cały świat. Możemy pomóc zwrócić wolność Nasrin i innym kobietom w podobnej sytuacji.

Calosc TUTAJ


Muzułmanie powinni nienawidzić nie-muzulmanów, utrzymywać stosunki z nimi tylko po to, by wzywać ich do islamu

Podczas sesji pytań i odpowiedzi zamieszczonej na kanale YouTube Hadith Disciple 31 stycznia 2018 r. nowojorski duchowny, mufti Muhammad Ibn Muneer, powiedział, że istnieją różne sposoby w kontaktach z różnymi rodzajami Żydów. Cytował islamską zasadę Al-Bara Wal-Wala (wyparcie się i lojalność), która mówi, jak “wyjaśnił Ibn Al-Kajjim i wielu innych… po prostu jest kochaniem muzułmanów i nienawidzeniem nie-muzułmanów… buddystów, hindusów, tych, tamtych i tak dalej, i tak dalej”. Podkreślił, że jeśli jego żydowski sąsiad “próbuje wyrzadzić mi krzywdę fizyczną… mam prawo bronić się”. Następnie powiedział: “Spójrzcie na historię”, kiedy Żydzi i muzułmanie żyli razem i “muzułmanie rządzili krajem, [a] Żydzi byli mniejszością… W chwili, w której jest ucisk” – to jest “zupełnie inna historia”.

Calosc TUTAJ


Na obchody Narodowego Dnia Nuklearnego Iranu prezydent Rouhani rozkazuje zainstalowanie centryfug IR-6 i mówi: Wprowadziliśmy 114 nowych technologii i “zdobylismy pociski i broń, jakich nie mogliście sobie wyobrazić”; Mistrz ceremonii: Uczcijcie “wszystkie dżihadystyczne wysiłki przemysłowców nuklearnych naszego kraju… Przyklaśnicie wszystkim naukowcom nuklearnym naszego kraju”

Podczas imprezy 9 kwietnia 2019 r. na cześć dziewiątego Dnia Technologii Nuklearnej Iranu irański prezydent, Hassan Rouhani, zezwolił na zainstalowanie kaskady dwudziestu centryfug IR-6. Mistrz ceremonii poprosił tłum, by powiewał flagami na cześć „dżihadystycznych wysiłków” nuklearnych przemysłowców i naukowców Iranu, Organizacji Energii Atomowej i innych właściwych organizacji. Rouhani wygłosił następnie przemówienie, w którym powiedział, że sankcje ekonomiczne nie mogą i nie będą mogły zablokować postępu i rozwoju narodu irańskiego i jego naukowców. Powiedział, że Iran w minionym roku wprowadził 114 nowych technologii przez Organizację Energii Atomowej. Zwracając się do wrogów Iranu powiedział: „Jeśli będziecie trwać w waszej niesprawiedliwości i nagannym postępowaniu, zobaczycie także łańcuch centryfug IR-8 w nieodległej przyszłości”. Imprezę nadawała IRINN TV (Iran).

Calosc TUTAJ


ALBUM SMIESZNOSTEK


Wiersze – Cytaty – Aforyzmy – Powiedzenia – Zyczenia – SMSy – Dowcipy – Przyslowia – Wyliczanki – Rymowanki – Piosenki

http://www.wyczytaj.pl/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.