Polityka

Czy Adolf Hitler był Żydem?

 

Przyslala Rimma Kaul

 

Wśród wielu teorii spiskowych, jakie przez lata narosły wokół wodza Trzeciej Rzeszy, była i taka: ten, który chciał zgładzić wszystkich Żydów, sam nim był. Amerykański badacz rzuca nowe światło na tę sprawę.

Autorem „odkrycia”, że Adolf Hitler miał żydowskie korzenie, był Hans Frank, jeden z jego najbardziej zaufanych ludzi, osobisty adwokat, minister i gubernator generalny okupowanej Polski. We wspomnieniach opublikowanych siedem lat po egzekucji (został skazany na śmierć przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze) Frank wyjawił, że na trop wpadł w 1930 r. Twierdził, że dziadek Hitlera ze strony ojca był Żydem i pochodził z austriackiego Grazu. Żyd o nazwisku Frankenberger mieszkał ponoć w tym samym domu co babka przyszłego wodza Maria Anna Schicklgruber, pracująca tam jako pomoc domowa. Do poczęcia ojca Hitlera Aloisa Schicklgrubera miało dojść w 1836 r., prawdopodobnie w następstwie gwałtu.

Czy w austriackim Grazu mieszkali Żydzi?

Do tej pory podważano tezę o żydowskim pochodzeniu Hitlera, powołując się na badania austriackiego historyka Nikolausa von Preradovicha, który już w latach 50. przekonywał, że „ani jeden Żyd” nie mieszkał w Grazu przed 1856 r. Tyle że nikt długo nie potwierdził tych ustaleń. Naukowcy przyjmowali, że od czasu wypędzenia Żydów ze Styrii pod koniec XV w. do ich ponownego tam osiedlenia w latach 60. XIX w. po prostu ich tam nie było.

Tymczasem świeże badania opublikowane w „Journal of European Studies” („Ze społeczności Burgenlandu: Ponowne rozważenie kwestii dziadka od strony ojca”) przynoszą nowe rewelacje. Amerykański psycholog Leonard Sax, autor opracowania, twierdzi, że w pierwszej połowie XIX w. mieszkała w Grazu „mała, już osiedlona” społeczność żydowska. Jeden z jej przedstawicieli ubiegał się np. o możliwość otwarcia sklepu mięsnego. O swoich ustaleniach dr Sax opowiedział m.in. w programie Erica Metaxasa na YouTube.

Skomplikowane losy rodziny Adolfa Hitlera

Zdaniem Hansa Franka na początku lat 30. Adolf Hitler otrzymywał pogróżki od bratanka Williama Patricka, syna jego przyrodniego brata. Straszył, że ujawni żydowskie pochodzenie przyszłego przywódcy Trzeciej Rzeszy. Klepiący biedę Patrick chciał wyłudzić pieniądze od wuja (otrzymał potem od niego lukratywną posadę w fabryce opali). Hitler polecił adwokatowi, by przyjrzał się sprawie i ustalił, jakie bratanek ma dowody.

Calosc TUTAJ

Kategorie: Polityka, REUNION 69

2 odpowiedzi »

 1. Przypadkowo znalazlam text o tym samym tytule na niemieckim blogu ktory rozprawia sie z prawicowymi klamstwami.
  Blog nazywa sie Holocaust Referenz. Tytul artykulu : Hatte Hitler jüdische Vorfahren?
  https://www.h-ref.de/personen/hitler-adolf/vorfahren/hitlers-abstammung.php
  http://www.h-ref.de
  Jak sie ten text przetlumaczy to slowo w slowo prawie text Zagner. Dziwne.
  Autorem textu na blogu powyzej jest Jürgen Langowski.
  Jest to raczej informacja dla niekumatych o spekulacjach na temat pochodzenia hitlera.
  Czy to tzw. sezon ogorkowy spowodowal ten temat- nie wiadomo.
  Wiadomo tylko ze takie spekulacje sa glownym pozywieniem wszelkiej masci antysemitow.

 2. Agnieszka Zagner, autorka tego wspanialego artykulu, w koncu udowodnila, ze to Zyd mordowal Zydow. Nu, juz nie trzeba robic zadnych badan, poszukiwan itd. To, ze Zydem jest ten ktory jest urodzony z zydowskiej matki lub przeszedl na judaizm – to bez znaczenia. Zaraz znajda fotografie z Bar Mitzwy Hitlera.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.