Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

 

 


Festiwal filmowy w Gdyni. Agnieszka Holland i “Obywatel Jones” ze Złotym Lwem

Trwa uroczysta gala zakończenia 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Złote Lwy odebrała Agnieszka Holland za film “Obywatel Jones” Sześć statuetek otrzymał film “Ikar. Legenda Mietka Kosza” a polski kandydat do Oscara, “Boże Ciało” – cztery.

Wiecej TUTAJ


Prof. Grabowski: IPN trwale uszkadza polską świadomość historyczną. Należy go po prostu zamknąć

Władza promuje historię alternatywną, która daje nacjonalizmowi polskiemu legitymizację w historii naszej cywilizacji i w dziejach Polski” – mówi prof. Jan Grabowski. “To dla nas wszystkich bezpośrednie i wielkie zagrożenie. Nacjonalistyczny tryumfalizm, prymitywna i symplistyczna wizja własnych dziejów już dziś są strawą codzienną polskich uczniów”

Calosc TUTAJ

 


Pierwsza bomba atomowa miałaby spaść w Polsce. To tylko symulacja, ale jest też prawdziwa lista celów

Rosjanie, chcąc zatrzymać nacierające wojska NATO, dokonują pierwszego uderzenia. “Odstraszająca” bomba jądrowa spada na okolice Żagania. NATO nie pozostaje dłużne i jedna bomba niszczy bazę w Obwodzie Kaliningradzkim, skąd Rosjanie dokonali ataku. W ten sposób rozpoczyna się III wojna światowa z 90 milionami ofiar w pierwszych godzinach.

Calosc TUTAJ


Multikulturaliści unicestwiają zachodnią cywilizację

W 2015 r. kanadyjski premier, Justin Trudeau, powiedział, “W Kanadzie nie ma żadnej podstawowej tożsamości, żadnego głównego nurtu. Są wspólne wartości – otwartość, szacunek, współczucie, gotowość do ciężkiej pracy, wzajemna pomoc, dążenie do równości i sprawiedliwości. Te cechy czynią z nas pierwsze państwo post-narodowe”.

Calosc TUTAJ


17 września 1939 – dzień klęski

17 września 1939 roku przypadała niedziela. Gdy dzień się zaczynał, wojska sowieckie bez wypowiedzenia wojny na całej linii przekraczały granicę z Polską. Gdy dzień się kończył, polski rząd w panice uciekał do Rumunii. Był to dzień klęski.

Czytaj więcej: TUTAJ


PiS o nauce: „ma być kształtowana przez rację stanu”. Gowin: to oznacza pisanie o Żydach tak, jak chcemy

W programie PiS znalazła się zapowiedź, że wolność badań naukowych ma być kształtowana przez „rację stanu”. Minister nauki Jarosław Gowin chwilę potem podał przykład – racją stanu jest pisanie o Zagładzie Żydów tak, jak chce rząd PiS. Przy okazji jeszcze powiedział nieprawdę, że nie ma prac polskich historyków po angielsku. Są, tylko nie są po myśli PiS

Calosc TUTAJ


Na Węgrzech uroczystość w 80. rocznicę napływu polskich uchodźców

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem bohaterów Polski i Węgier, Henryka Sławika i Jozsefa Antalla seniora, uczcili w środę przedstawiciele Polski i Węgier 80. rocznicę otwarcia granic dla polskich uchodźców przez władze węgierskie po zaatakowaniu Polski przez ZSRS.

Calosc TUTAJDlaczego Izraelczycy nigdy nie zapomnieli swojego 9/11

Wielu Amerykanów osunęło się z powrotem w mentalność sprzed 11 września 2001 w sprawie terroryzmu. Horror drugiej intifady jest jednak nadal bardzo żywy w umysłach Izraelczyków

Calosc TUTAJ


Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać

Boko Haram, sprzymierzona z ISIS grupa, która dąży do ustanowienia kalifatu w Nigerii, właśnie obchodziła dziesiątą rocznicę swojego założenia. Wbrew początkowym ocenom jednak ta grupa terrorystyczna, znana także jako Zachodnioafrykańska Prowincja Państwa Islamskiego (ISWAP), nie jest łatwa do pokonania. Wręcz przeciwnie, co roku ta dżihadystyczna grupa, która zdobyła przyczółki w sąsiednich państwach afrykańskich, Kamerunie, Czadzie i Nigrze, wydaje się być coraz silniejsza.

Calosc TUTAj

 


Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów

Poniższy tekst nie ukazał się na łamach biuletynu Amnesty International, ani gazety „New York Times”, ani brytyjskiego „Guardiana”, nie ukazał się w Kanadzie, gdzie mieszka jego Autorka, został opublikowany przez izraelską „Jerusalem Post”. Można odpowiedzieć, że przecież Autorka tam go właśnie wysłała, że jest to jej przesłanie do mieszkańców Izraela. Być może to właśnie jest najprostsze wprowadzenie do tej krótkiej opowieści o dorastaniu w nienawiści do Żydów. Autorka przedstawia się sama:

Calosc TUTAJ


Z alzheimerem można walczyć laserem

W przyszłości wysokoenergetyczne lasery mogą być stosowane w leczeniu choroby Alzheimera – informuje czasopismo „Scientific Reports”

Calosc TUTAJ


Rozwodnicy bardziej narażeni na demencję

Osoby po rozwodzie są dwukrotnie bardziej narażone na rozwój demencji niż małżonkowie. Ryzyko to jest szczególnie wysokie w przypadku rozwiedzionych mężczyzn.

Calosc TUTAJ


 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.