Polityka

AMBASADOR IZRAELA W OBRONIE POLSKI

Przyslal Jerzy Klechta

 

 


„To Niemcy zaczęły II wojnę światową a Polska była jej pierwszą ofiarą” – tak skomentował bzdurną propagandę Putina pod adresem Polski, ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi. Nie można pominąć milczeniem tej opinii. Jest w pełni wiarygodna.

 

Putin dowiódł, że jest synem  systemu stalinowskiego. Filarami tego systemu było kłamstwo i przemoc.

Pakt Ribbentrop – Mołotow otworzył przed Moskwą drogę do aneksji części terytorium Rzeczpospolitej i masowych zsyłek Polaków, także Żydów na Sybir.

To tylko fragment faktów z tamtych lat. Dziś Putin chce przejść do historii jako Chorąży Pokoju. Poprzednio był nim Józef Wissarionowicz Stalin.

Kategorie: Polityka

4 odpowiedzi »

  1. Wielka szkoda że nasz ( izraelski) ambasador w Polsce reaguje na wydarzenia na które nie ma konieczności reagować.
    Izrael nie jest w sytuacji politycznej w której może zrażać potęgę światową głupimi i zbędnymi uwagami.

  2. Może Czesi też mają co dodać do przemówienia Putina, ale rozsądnie siedzą cicho.

  3. Nic nie zostało przekręcone. Jedynie przedstawiłem reakcję głównie ambasadora Izraela w Polsce. Sugerowanie, że opierałem się w tekście na przekręceniach komentatorów jest karygodnym wymysłem.

  4. Posłuchałem to co powiedział Putin w oryginale. Nie obwinił Polski za rozpoczęcie drugiej wojny światowej, tylko za d..lizanie Hitlerowi i antysemityzm przedwojenny, za gotowość Józefa Lipskiego postawić monument dla Hitlera za jego pomysl przesiedlenia Żydow do Afryki. Trzeba coś przeczytać, posłuchać w oryginale i nie polegać na przekreceniach komentatorów o tych wypowiedziach.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.