Polityka

Apel: Pacjent Europa

Przyslal

Henry Lewkowicz


Misiu,

Dostałem ten apel z pilna prośbą o pomoc:

APEL

Daj znać czy chcesz to zamieścić. Współautor listu, Alek Temkin, bardzo liczy na pomoc żydowskiej diaspory. Sporo napisał ale najważniejsze przytaczam.

Heniek

 

Fragment jego listu:

„Zwracam się z prośbą o pomoc. Jestem jednym z inicjatorów apelu Pacjent Europa.

 

Udało nam się stworzyć wokół niej zadziwiająco szeroką jak na Polskę – i jak na Europę – koalicję polityków, intelektualistów, duchownych, działaczy społecznych. Pełną listę poparcia można zobaczyć tutaj:

LISTA POPARCIA

 

List drukowany był m.in w New York Timesie, w Washington Post, w Le Soir, w El Pais, etc.

 

Potrzebujemy pomocy w rozszerzaniu tej koalicji. Stawką jest przetrwanie liberalnej sfery publicznej. Konsekwencje cywilizacyjne gwałtownego ubożenia ludzi w połączeniu z zapaścią struktur politycznych, relatywizacją idei Praw Człowieka etc. etc. stworzy sytuację odpowiadającą swoją dynamiką czasy najczarniejsze. Dlatego mocniejsze niż do tej pory wkroczenie UE w ten kryzys z ofertą bezpośrednich transferów umożliwiających ludziom przetrwanie tego okresu jest konieczne – gospodarczo, ale i politycznie.

 

Sądzimy, że ich głos wobec zagrożenia podstawowych liberalnych instytucji przez dynamikę pauperyzacji może być ważny opinii publicznej w krajach przeciwstawiających się ambitniejszej polityce UE. Niestety, parę dotychczasowych kontaktów zawiodło nas, jak do tej pory.

 

Oczywiście, zbieramy poparcie intelektualistów, działaczy społecznych, etc. – Naszym celem jest zbudowanie luźnej koalicji wspólnot religijnych, związków zawodowych ruchów ekologicznych w państwach narodowych w celu wywarcia nacisku na polityków krajowych i europejskich.”

Kategorie: Polityka, REUNION 69

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.