Uncategorized

Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata

Czuwanie na cześć ofiar antysemickiego zamachu w Niemczech (Zdjęcie AP)

Przyslala Katharina Dr.Gasinska-Lepsien

Dawniej nienawiść do Żydów była narzędziem ignorantów, produktem długiej demonizacji i ślepej nienawiści; dzisiaj jest narzędziem używanym na całym świecie przez „oświecone” elity i organizacje, które szerzą nienawiść dla własnych korzyści


Dla dokonania najohydniejszych czynów w historii ludzkości naziści latami prali mózgi swojego społeczeństwa.

Żydzi zawsze byli demonizowani na przestrzeni ludzkiej historii – czasami przez kilka lat, a czasami przez tysiąclecia. Ostatecznie, antysemityzm jest najstarszym fake news świata. Nie każde pranie mózgu kończy się ludobójstwem, ale każde ludobójstwo zaczyna się od prania mózgów.

Kiedy mowa jest o otwartym antysemityzmie, który przeradza się w morderczą agresję, jest tego stosunkowo niewiele, w końcu Żydzi, którzy żyją na Zachodzie, nie tylko cierpią z powodu antysemityzmu, na ogół dobrze się tam mają.

Na przykład w USA, Żydzi są całkowicie akceptowaną grupą w społeczeństwie jako całości, ale kiedy przyjrzysz się bliżej, to właśnie oświecony, wykształcony i rozwinięty Zachód podsyca antysemityzm.

Nie jest to tylko kwestia cierpiących na urojenia intelektualistów; w ONZ automatyczną większość mają państwa-ignoranci i choć przyzwyczailiśmy się do tego, powinniśmy to zauważać.

Nie jest to tylko Iran i Sudan, jest tu również większość europejskich krajów, które raz za razem stają po stronie antysemickiej większości.

Żydowski cmentarz zbezczeszczony na Ukrainie.

Na przykład, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) jest profesjonalną, niepolityczną organizacją. Nieco ponad rok temu WHO zebrała się na doroczne spotkanie w Genewie.

Niezliczone problemy świata czekały na uwagę WHO, takie jak miliony ludzi w Wenezueli, które chorują na malarię, lub miliony w Syrii, które straciły dostęp do opieki medycznej, albo dziesiątki milionów w Jemenie, które są na skraju śmierci głodowej.

To tylko częściowa lista spraw, która powinna była zajmować zgromadzonych na tej konferencji. Czy więc podjęto jakieś decyzje w sprawie dziesiątków milionów ludzi cierpiących z powodu potworności stworzonych przez człowieka?

Nie, było tylko potępienie Izraela za „warunki zdrowotne na okupowanych terytoriach”.

Kiedy patrzymy na takie wskaźniki jak oczekiwana długość życia i śmiertelność niemowląt, Palestyńczycy znajdują się w górnej jednej trzeciej świata. W Afryce i wielu krajach arabskich mogą tylko marzyć o podobnych wskaźnikach śmiertelności.

Palestyńczycy rozpryskują dezynfektant przeciwko szerzeniu się koronawirusa na ulicach obozu Al Nusairat w środkowej Strefie Gazy. (Zdjęcie EPA)

To samo dzieje się dziesiątki razy w roku na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ i w Radzie Praw Człowieka ONZ. Dziewięć z dziesięciu potępień wydanych przez te organy są skierowane przeciwko Izraelowi, z krajami takimi jak Niemcy, Francja i Belgia głosującymi solidarnie z krajami takimi jak Iran i Sudan.

Profesor Daniel Jonah Goldhagen, jeden z najważniejszych na świecie badaczy ludobójstwa, wini polityków za tę trwającą nienawiść do narodu żydowskiego.

Jednym takim przykładem jest Clare Short, była członkini brytyjskiej Partii Pracy, która kiedyś winiła Izrael za większość przemocy na całym globie. Choć można spokojnie założyć, ż 99% ofiar na całym świecie nie potrafiłoby pokazać Izraela na mapie, dlaczego jednak nie podsycić

Brytyjscy Żydzi protestują przed parlamentem przeciwko Jeremy’emu Corbynowi. (Zdjęcie EPA)

Zachodnie uniwersytety i media mają obsesję obwiniania Izraela o wszystkie problemy świata, co wyłącznie pomaga w szerzeniu koszmarnej propagandy.

Kiedyś tymi, którzy nienawidzili Żydów, byli ignoranci; dzisiaj liberalni, oświeceni i wykształceni ludzie nienawidzą żydowskiego państwa.

A kiedy niemal wszystkie kraje europejskie stają po stronie autorytarnych państw takich jak Iran, i kiedy dziennikarze i profesorowie uniwersytetów mówią o „izraelskich zbrodniach” więcej niż o jakimkolwiek innym kraju na świecie, pokazuje nam to, że antysemityzm żyje i ma się dobrze.

Goldhagen twierdzi także, że zamachy samobójcze są w rzeczywistości bronią masowego zniszczenia. Te ataki, które zdarzają się w Somalii, Nigerii, Libii, Jemenie, Iraku, Afganistanie – nie mają na celu wyzwolenia, ale narzucenie światopoglądu, który głosi zniszczenie i nienawiść.

Kiedy jednak takie ataki skierowane są przeciwko Żydom, są one racjonalizowane i czasami usprawiedliwiane przez społeczność międzynarodową.

Scena zamachu terrorystycznego na Zachodnim Brzegu. (Zdjęcie MDA)

Jak napisał kiedyś włoski filozof, Gianni Vattimo: “Kiedy Mahmoud Ahmadineżad [były prezydent Iranu] zachęca do zniszczenia Izraela, wyraża jedynie żądanie, z którym powinny zgodzić się wszystkie demokratyczne państwa”.

I proszę, na kampusach uniwersyteckich na całym świecie studenci demonstrują teraz swoje poparcie dla Hamasu, który uczynił zniszczenie Izraela swoim głównym celem.

Minęło 75 lat od Holocaustu i oświeceni zajęli miejsce ignorantów.

To obejmuje międzynarodowe organizacje, głowy państw które popierają te organizacje, media, jak również wielu Żydów, którzy są partnerami w szerzeniu nienawistnej propagandy.


Anti-Semitism is world’s oldest ’fake news’

Ynet News, 21 kwietnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Ben-Dror Jemini

Prawnik, historyk i publicysta wielu izraelskich dzienników (m.in. Maariw, Jediot Achronot), a także wykładowca uniwersytecki. Zajmuje się m.in. wpływem antyizraelskiej propagandy.

Pochodzi z rodziny Żydów wypędzonych z Jemenu.


http://www.listyznaszegosadu.pl/m/brunatna-fala/antysemityzm-jest-najstarszym-fake-news-swiata

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.