Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Dobry Żyd to… polski Żyd. Siedmiu najbardziej zasłużonych dla Rzeczpospolitej Żydów

Paskarze, zdrajcy, drobni krętacze? Internet pełen jest historii o Żydach kopiących dołki pod Polską. My opowiemy o zupełnie innych bohaterach. O siedmiu wspaniałych, dzięki którym Rzeczpospolita stała się lepszym krajem. Najwyższa pora docenić ich zasługi.

Wiecej TUTAJ


Gaza, jakiej nie chcą, byście zobaczyli

Jak może Hamas i jego zwolennicy na całym świecie opowiadać o nędzy i udręce Strefy Gazy, kiedy co kilka tygodnia następuje otwarcie nowych centrów handlowych i supermarketów pełnych ubrań i luksusowych towarów?

Wiecej TUTAJ


Najpierw trzeba przyznać się do winy. Polacy i Żydzi w czasie próby

Nadal jesteśmy dla siebie okrutni, obojętni na cierpienie. Ludzkość powtarza pewne wzory i modele. Na szczęście także te dobre – mówi prof. Barbara Engelking, psycholożka, socjolożka, badaczka Zagłady.

Wiecej TUTAJ


„Ideologia LGBT” jak „syjoniści” w 68 roku. Jak PiS odczłowiecza mniejszość.

Tak jak pod koniec lat 60. wyjechało z kraju kilkanaście tysięcy Żydów – ludzi, a nie ideologii – tak samo teraz wyjeżdża część osób LGBT+. Pokazujemy i analizujemy język pogardy, którym prawicowa władza prześladuje dziś mniejszość

Wiecej TUTAJ


Znowu panuje pogarda. A za dyżurnych Żydów robią w tej chwili geje. Kampania „Wirusem władza”

– Jest mała różnica między Polską kiedyś a teraz. Dziś w Polsce nie brakuje papieru toaletowego. Dlatego nie rozumiem, dlaczego nasze władze używają jako papieru toaletowego konstytucji – mówi Aleksander Gleichgewicht. Zobacz kolejny odcinek kampanii „Wirusem władza”.

Wiecej TUTAJ


Syjoniści do Syjamu, LGBT na San Escobar, Duda na prezydenta

Jeśli chcesz, aby transformacja społeczeństwa polskiego w bezmyślną, nietolerancyjną i ksenofobiczną masę miała duże szanse powodzenia, głosuj na Dudę.

Wiecej TUTAJ


Sekretarz generalny Hezbollahu, Hassan Nasrallah” Zabijemy tych, którzy zmuszają nas do wyboru między oddaniem broni a głodowaniem; chińskie firmy są gotowe inwestować w libańską infrastrukturę

Sekretarz generalny Hezbollahu, Hassan Nasrallah, powiedział w mowie zamieszczonej na kanale YouTube Newsgate (Liban) 16 czerwca 2020 r., że chińskie firmy są gotowe „wnieść pieniądze do Libanu” przez inwestowanie w rozmaite projekty infrastruktury, takie jak szybka kolej i elektrownie. Nasrallah powiedział, że każdy, kto próbuje przeciwstawić bazę Hezbollahu samej organizacji, musi ponieść porażkę. Powiedział, że Hezbollah nie da się zagłodzić, by oddał swoją broń i powiedział: „Mówię każdemu, kto zmusza nas do wyboru między zostaniem zabitym z broni a zagłodzeniem, że zatrzymamy naszą broń, nie umrzemy z głodu i zabijemy was. Zabijemy was” Dodał, że „sojusznicy [Syrii], którzy stoją przy niej”, nie opuszczą Syrii mimo „wojny ekonomicznej”, jakiej doświadczają.

Wiecej TUTAJ


Ziemia z Cmentarza Żydowskiego w Łodzi trafi do muzeum w Luksemburgu

Ziemia z Cmentarza Żydowskiego w Łodzi trafi do Narodowego Muzeum Ruchu Oporu w Luksemburgu w Esch-sur-Alzette. We wtorek eksponat wraz z certyfikatem potwierdzającym jego autentyczność z rąk rabina Dawida Szychowskiego odebrał konsul honorowy Luksemburga Wojciech Wolf.

  Wiecej TUTAJ

Szancer, wyobraź sobie! 1 lipca 2020 – 31 sierpnia 2020, Żydowskie Muzeum Galicja,.Kraków

Żydowskie Muzeum Galicja otwiera drzwi do wyobraźni! Analogowa ekspozycja zaprasza w świat twórczości wybitnego polsko-żydowskiego ilustratora, Jana Marcina Szancera, na którego rysunkach wychowały się pokolenia dzieci i młodzieży!

  Wiecej TUTAJ

1 odpowiedź »

  1. Swietny artykul, postacie warte zapamietania, a bylo ich o wiele wiecej.

    xxx
    moj komentarz odnosi sie do artykulu « Dobry Zyd to Polski Zyd »

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.