Uncategorized

Krótko i zwięźle . Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 17.12 – 18.12


17 grudnia 2020 r.Gideon Sa’ar zarejestrował w czwartek swoją nową partię polityczną pod nazwą „Nowa nadzieja – jedność dla Izraela”.


W Jerozolimie jest miejsce na stolicę Palestyny ​​- powiedział w czwartek dla arabskojęzycznego dziennika Asharq Al-Awsat minister obrony i zastępca premiera Benny Gantz.


Szpitale w całych Stanach Zjednoczonych dokonały w ostatnich dniach zaskakującego odkrycia, że ​​wiele z nich okrzyknięto cudem Chanuki. Niektóre butelki zawierające cenną szczepionkę przeciwko COVID-19 firmy Pfizer zawierały więcej niż oczekiwane pięć dawek, czasami wystarczających dla siedmiu osób.


Po zniesieniu międzynarodowego embarga na broń Iran planuje zakup zaawansowanych systemów wojskowych, w tym uzbrojonych dronów, systemów obrony powietrznej, myśliwców i czołgów


 Senat USA przyjął ustawę, która podniosłaby pozycję obserwatora antysemityzmu do rangi ambasadora, dodając powagi misji wysłannika polegającej na naciskaniu na inne rządy w celu przeciwstawienia się antyżydowskiej bigoterii.


Oficjalna agencja prasowa Autonomii Palestyńskiej Wafa powiedziała, że ​​prezydent Indonezji w rozmowie z Abbasem jasno dał do zrozumienia, że ​​pomimo ostatnich wydarzeń politycznych, Indonezja nie podejmie żadnych kroków w kierunku normalizacji stosunków z Izraelem


Izrael stara się przyciągać rocznie około 100 000 turystów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), powiedział podczas wirtualnej konferencji prasowej w Dubaju minister turystyki Orit Farkash-Hacohen.


urodzona na Węgrzech naukowiec Katalin Kariko, która miała obsesję na punkcie badania substancji zwanej mRNA do zwalczania chorób, kiedyś kosztowała ją stanowisko wykładowcy na prestiżowym amerykańskim uniwersytecie, który odrzucił ten pomysł jako ślepy zaułek. Teraz jej pionierska praca – która utorowała drogę szczepionkom Pfizer i Moderna Covid-19 – może uratować świat przed 100-letnią pandemią


Poniedziałkowe postanowienie Sądu Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Praw Publicznych kończy przewlekłą batalię prawną rodziny Blanki Goldman o odzyskanie własności ziemi, która została nielegalnie sprzedana kościołowi pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie.


 prezydent USA Donald Trump powołał w środę trzech współpracowników Białego Domu do Rady Pamięci Holokaustu, w tym syna swojego prawnika Rudy’ego Giulianiego.


 Ustawa mająca na celu zalegalizowanie 65 placówek w Judei i Samarii przeszła w środę do wstępnego czytania w Knesecie 


W środę izraelska policja poinformowała, że ​​jej siły zapewnią eskortę dla transportów szczepionki COVID-19 Teva i Ministerstwa Zdrowia do różnych izraelskich HMO.


Ministerstwo Zasobów Wodnych Izraela wezwało w środę lokalne firmy technologiczne do zaprojektowania rozwiązań irygacyjnych dla indyjskiego sektora rolnego. Projekt przyniesie korzyści dziesiątkom społeczności w północnych Indiach, które cierpią z powodu nieregularnych dostaw wody.


Dyrektor generalny firmy Pfizer, Albert Bourla, zapalił świece chanukowe podczas wirtualnej ceremonii zorganizowanej przez ambasadę Izraela w Waszyngtonie w środę wieczorem


Synagoga Maghen Abraham w Bejrucie została odnowiona po tym, jak została uszkodzona przez wybuch w portcie , ale niewielu Żydów, o których mówi się, że pozostali w kraju, jest zbyt przerażonych, by się w niej modlić.


Rabin Szalom Ber Stambler i ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce, pan Ahmed Ibrahim Al Manssori zapalili osiem chanukowych lamp na menorze ustawionej przed Pałacem Kultury.


18 grudnia 2020 r.


poinformowano, że w ciągu dwóch tygodni otwartych komercyjnych lotów między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, rejon Zatoki Perskiej odwiedziło ponad 50 tys. Izraelczyków.


przewodniczący Połączonych Szefów Sztabów USArmy gen. Mark Milley odwiedził Izrael. Wieczorem wraz z szefem Sztabu Generalnego gen. Aviv Kochavi wziął udział w zapaleniu ósmej lampki chanukowej


Europejski Trybunał Sprawiedliwości zdecydował o utrzymaniu w mocy zakazu uboju bez ogłuszania w belgijskich regionach Flandrii i Walonii.


 W okresie świątecznym Żydowska Fundacja na rzecz Sprawiedliwych ( JFR ) przesyła ponad 300 000 dolarów chrześcijańskim ratownikom Żydów mieszkających w Polsce podczas Holokaustu.


Ambasador Maroka Omar Hilale obiecał zbudować most pokojowy z Izraelem, kiedy podczas specjalnej ceremonii w Nowym Jorku zapalił ósmą świecę Chanuki ze swoim izraelskim odpowiednikiem Giladem Erdanem . 


Doradca premiera Pakistanu Imrana Khana odwiedził Izrael pod koniec listopada i omówił dążenie do lepszych więzi między krajami, które nie mają formalnych stosunków


Pierwsze dawki szczepionki na koronawirusa dotarły do ​​Centrum Medycznego Sheba w Tel Hashomer, jeszcze przed kampanią szczepień w szpitalu.


Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek wieczorem, że od północy zdiagnozowano 2809 nowych przypadków koronawirusa.


Naczelny rabin Sefardyjczyków Icchak Josef udał się w czwartek do Dubaju z pierwszą w historii wizytą siedzącego naczelnego rabina w kraju arabskim, podało jego biuro, na znak zacieśniania więzi między Emiratami a Izraelem.


Minister sprawiedliwości Avi Nissenkorn zapowiedział, że pod koniec stycznia zbierze się sędziowska komisja selekcyjna, aby omówić wybór sędziego Sądu Najwyższego Neala Handla na stanowisko wiceprezesa sądu – przed odejściem Hanana Melcera na emeryturę w kwietniu


Dwóch żydowskich sędziów ze stanu Wisconsin odrzuciło sprawę Trumpa. Teraz ścigają ich antysemici


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Warto dodać że CEO (dyrektor generalny) koncernu Pfizer, Albert Bourla, szczepionka którego napawa nadzieją na zwycięstwo nad Coroną , jest dzieckiem rodziców , którzy przeżyli Holokost. 
    Teraz należy się spodziewać , że antysemici i „antysyjonisci” świata na czele z BDS , w imię swoich poglądów i przekonań I na znak protestu, odmówią zaszczepienia sie tą szczepionką…

    ‪https://unitedwithisrael.org/watch-pfizer-ceo-lights-chanukah-candles-for-israel-embassy-in-washington/‬

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.