Eliza Segiet – absolwentka studiów magisterskich Wydziału Filozofii, autorka siedmiu tomów wierszy, monodramu, farsy i mikropowieści. Jej teksty można znaleźć w licznych antologiach, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Członek Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz World Nations Writers Union.
Laureatka Międzynarodowej Publikacji Roku (2017 r., 2018 r.) w Spillwords Press (USA) oraz Nagrody Literackiej Złota Róża im. Jarosława Zielińskiego (za tom Magnetyczni) w 2018 r. Dwukrotnie jej wiersze (2018 r., 2019 r.) zostały wybrane jako jedne ze 100 najlepszych wierszy roku w International Poetry Press Publications (Kanada).
W The 2019 Poet’s Yearbook została nagrodzona prestiżową nagrodą Elite Writer’s Status Award jako jeden z najlepszych poetów 2019 r. Nominowana do Pushcart Prize 2019 oraz do Naji Naaman Literary Prize 2020.

Tubylcy W słońcu, mienią się złote piaski plaż. Wokół wypalonej od żaru ziemi − skrawki koloru, przywołującego nazwę wysp. Zielenią się boiska i przyhotelowe place, brązowieją ciała przybyszów. Uśmiechnięci tubylcy uświadamiają jak mało trzeba, by cieszyć się chwilą. Jak mało, − by radość odkryć w sobie. Czeluść zapomnienia Wciąż poszukują skarbów przeszłości, by dotknąć − zrozumieć ogrom myśli i pracy ludzkiej. W mrocznym królestwie na powrót w stronę światła czekają bezgłośnie uśmiercone dzieje. Wydobyć z czeluści zapomnienia, dać nowe życie − przywrócić pamięć. Pośród saharyjskich piachów dawno utracona cywilizacja nie pozwala o sobie zapomnieć. Świat potrzebuje świadectw, by przybliżyć skryte tajemnice. Matka Natura Tam, gdzie słone jeziora ukrywają źródła, tam, gdzie ziemia pokazuje swoje życie − oczarowani zastygamy. Dzieje się magia kolorów. Dallol fascynuje, Afarowie widzą go na co dzień. Nie marnieją nadzieje, że kiedyś, jeszcze nieodarty z piękna ziemsko nieziemski skrawek świata zachwyci nie tylko tubylców ale i tych, którzy odwiedzą to miejsce i nie zostawią po sobie cywilizacyjnych pomników własnej głupoty.
Poslowie Kingi Mlynarskiej
Wszystkie wpisy Elizy
Kategorie: Uncategorized