Uncategorized

PRAWDZIWA POLSKOŚĆ


Przyslal Jerzy Klechta


Zmarł wielki człowiek. Historyk, naukowiec. Mędrzec. Pytał : co to znaczy „prawdziwa polskość”?  


Prof. Henryk Samsonowicz uczył  żeby znaleźć „ początki” Polaka można, należy nawiązywać do  Indoeuropejczyków, do Bałtów,  Skandynawów, Germanów a może nawet do momentu kiedy Pithecanthropus Erectus  zszedł z drzewa. 
Jednak w istocie „prawdziwa polskość” to chciejstwo .

Henryk Samsonowicz – 23 January 1930 – 28 May 2021


Jest to głoszenie takiej ideologii, która wyklucza z miana bycia Polakiem tych wszystkich, którzy nie podpisują  się pod hasłami głoszonymi przez jedną grupę . Tę mianowicie , która aktualnie sprawuje władzę.

Nie jest to bynajmniej ideologia odkrywcza. Jest znana od Starożytności. Sięgali i sięgają po nią władcy obłąkani żądzą władzy. Są przekonani , że nikt , poza nimi oczywiście, nie ma racji , a więc prawa głosu. Skąd my to znamy!


Jerzy Klechta 


Wszystkie wpisy Jerzego TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Pisze Sara Mrozowska
    Nie moge pominac milczeniem tego postu, bo nie zgadzam sie w pelni zdrowia opinia wymienionego tu autorytetu. Moim zdaniem polskosc definicje slepe przywiazanie do tradycji katolickiej. Biorac pod uwage fakt przymusowego chrztu przyjetego od niemowlecia pierwszych wladcow panstwa polskiego. O kazdej koronacji ,decydowac kler. O kazdym miescie i wydarzeniu decydowal kler katolicki. A jak jest Dzisiaj.? Moi Kochani ilu z obozu opozycji rzadowej deklaruje sie katolikami?
    Czy jeszcze ktos ma jakies zludzenia, kto rzadzi Polska ?
    Dziekuje i pozdrawiam serdecznie

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.