Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Umarłych należy odpuścić

Irina pisze: „Urodziłyśmy się bliźniakami. Zawsze czułam, kiedy trzeba zadzwonić do Klary, kiedy czuła się źle, a ona dzwoniła do mnie. Nigdy nie kłóciłyśmy się. Klara umarła i po tym jakby odebrało mi siły. 

Wiecej TUTAJ


ŻYWIOŁ AKWATYCZNY

To właśnie Leopold Bloom, wewnętrznie poróżniony, niepewny i niestabilny – ani z niego Żyd, ani tradycyjny Irlandczyk, żaden wyznawca judaizmu, ale też nie rzymski katolik – jak nikt inny nadawał się na herosa irlandzkiego epos

Wiecej TUTAJ


Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu

Nie wyobrażałem sobie, że 76 lat po końcu Holocaustu będę pisał te słowa, a jednak. W zeszłym tygodniu antysemici próbowali spalić Żydów żywcem. Świat odwrócił wzrok.

Wiecej TUTAJ


Co nas czeka po śmierci? „Każdy z nas kreuje swój świat. I kreuje swoje niebo i swoje piekło”

– Od zarania życia jesteśmy na różne sposoby indoktrynowani różnymi wyobrażeniami, wierzeniami, teoriami na temat życia po śmierci. Na temat nieba, ziemi i tak dalej. To wszystko przeszkadza nam w tym, aby doświadczyć tego, jak jest naprawdę – mówi psycholog Wojciech Eichelberger w drugim odcinku podcastu Ewy Ewart „Rozmowy ze śmiercią”.

Wiecej Tutaj


My naród i klops – Andrzej Koraszewski

 Czy jeśli banda prymitywnych i morderczych chłystków próbuje zawłaszczyć słowo „naród” jako bojowy okrzyk dla kolejnych zadym, to czy wszyscy inni powinni zrezygnować z tego pojęcia?

Wiecej TUTAJ
Przemysł kulturalny i genialne dzieci

Wielki filozof i mentor lewicy Theodor Adorno jako pierwszy zauważył, że kultura staje się przemysłem i nawet rzeczy wybitne wprzęgane są w kapitalistyczny system produkcji wytworów kultury, które sprzedaje się z zyskiem na rynku zaludnianym przez konsumentów specjalnie do tej roli przygotowanych przez ten sam system

Wiecej TUTAJ


Dlaczego Stany Zjednoczone nie użyły bomby atomowej przeciwko Związkowi Sowieckiemu?

Przez cztery lata – od 1945 do 1949 roku – na świecie było tylko jedno mocarstwo jądrowe. W obliczu rosnącego napięcia w zimnej wojnie w Stanach Zjednoczonych zaczęto poważnie rozważać scenariusz atomowego uderzenia na Związek Sowiecki. Dlaczego do takiego ataku wyprzedzającego przeciwko Józefowi Stalinowi nie doszło?

Wiecej TUTAJ


Chiny przetestowały hipersoniczny pocisk, który może przenosić ładunki nuklearne. Broń okrążyła Ziemię

Chińska armia przetestowała pocisk naddźwiękowy, zdolny do przenoszenia ładunków nuklearnych, który okrążył kulę ziemską zanim trafił w zamierzony cel. Możliwości technologiczne miały zaskoczyć nawet amerykański wywiad.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.