Uncategorized

Antysemickie klisze w New York Times

Stefan Frank


Catie Edmondson, reporterka New York Times, uważa, że ​​„potężni” i „wpływowi” „rabini” z Partii Demokratycznej wywierają presję na amerykańskich kongresmenów.

Catie Edmondson, reporterka New York Times odpowiedzialna za relacje z Kongresu USA  ,  uważa , że „potężni” i „wpływowi” „rabini” z Partii Demokratycznej wywierają presję na kongresmenów, aby działali wbrew „swoim zasadom”. Tak twierdził niedawno Edmondson w  poście dotyczącym głosowania nad finansowaniem izraelskiego systemu obrony przeciwrakietowej  Iron Dome  .

Po tym, jak  zrzut ekranu  tego fragmentu stał się wirusowy w mediach społecznościowych, New York Times usunął   słowa o potężnych i zdradzieckich rabinach z artykułu online bez komentarza; jednak były drukowane następnego dnia.

Edmondson i  New York Times  w kilku słowach przekazali liczne antysemickie frazesy: żydowska władza; Żydów, którzy myślą o własnej korzyści; Żydów pociągających za sznurki za kulisami; od Żydów, którzy kontrolują parlament; i Żydów jako ludu szatana, który stara się odwrócić ludzi z drogi cnoty.

Zapewnione finansowanie republikańskie

Powodem wystąpienia Edmondsona o podstępnych „rabinach” była zaskakująca zmiana w głosowaniu deputowanych Alexandrii Ocasio-Cortez.

Tło: dziewięciu demokratycznych posłów w amerykańskiej Izbie Reprezentantów , w tym grupa znana jako Squad, odmówiło zatwierdzenia głosowania w sprawie budżetu państwa, który obejmował również 1 miliard dolarów na izraelski system obrony przeciwrakietowej Iron Dome Antyizraelscy  deputowani : Ilhan Omar, Rashida Tlaib, Alexandria Ocasio-Cortez, Ayanna Pressley i Cori Bush.

Ponieważ demokraci nie uzyskali już niezbędnej większości 218 głosów (republikanie są obecnie w konflikcie z demokratami w kwestii budżetu i dlatego odmówili zatwierdzenia projektu budżetu), przywódca większości demokratów Steny Hoyer miał osobne głosowanie w sprawie Żelaznej Kopuły. W ten sposób jego finansowanie mogłoby być następnie zabezpieczone głosami republikanów.https://1db380663c7b37724a088d79bf26a31c.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Ocasio-Cortez ‘odwraca się…

Członek  oddziału  odwrócił się w ostatniej chwili: Alexandria Ocasio-Cortez, wielokrotnie nazywana przez dziennikarzy „liderem” oddziału, zmieniła swój głos z „nie” na „obecny” podczas głosowania nad Żelazną Kopułą oznacza wstrzymanie się od głosu. Potem wybuchnęła płaczem i potrzebowała pocieszenia, co z pewnością nie zdarzało się często w 233-letniej historii Kongresu USA.

W długim  oświadczeniu, które Ocasio-Cortez opublikowała w Internecie, stwierdziła następnie, że niepokoi ją to, jak szybko Hoyer umieścił głosowanie nad Żelazną Kopułą w porządku obrad i że nie spełnił jej prośby, aby dać jej czas na konsultacje. z ich bazą wyborczą.

Trzeba powiedzieć, że Ocasio-Cortez nie jest znany z sympatyzowania z przyjaciółmi partyjnymi, którzy wyłamują się z partyjnego konsensusu: kiedy Joe Manchin, demokratyczny senator USA z Zachodniej Wirginii, odmówił zatwierdzenia daleko idącej reformy ordynacji wyborczej w lato i to było oparte na fakcie, że taki projekt musiał być obsługiwany przez obie strony,  oskarżony  Ocasio-Cortez manipulowanie „lobbysta” i „ciemnej pieniędzy” (choć zawdzięcza swoją karierę polityczną wyłącznie do sprawiedliwości Demokraci holu grupa , Ocasio-Cortez i jedenaście innych w 2018 roku po castingu wśród  12 000 kandydatów postanowiła pomóc jej wejść do Kongresu wraz z jedenastoma innymi osobami, w tym Ilhanem Omarem, Rashidą Tlaib i Ayanną Pressley).

Dlaczego Ocasio-Cortez faktycznie zagłosował „obecnie” zamiast „nie” w głosowaniu nad Żelazną Kopułą, nie jest  jasne z jej wyjaśnienia . Ron Kampeas z żydowskiej agencji informacyjnej JNS  spekulowała  na Twitterze, że przygotowuje się do stawienia czoła obecnemu demokratycznemu senatorowi USA z Nowego Jorku, Chuckowi Schumerowi, w 2022 roku. Ocasio-Cortez wyraźnie nie wykluczyła takiego kroku  .

To prawda: prawie dwie trzecie Amerykanów (64 procent) jest  po stronie Izraela , według sondażu Pew . A Partia Demokratyczna w Nowym Jorku – gdzie osiem procent populacji to Żydzi – ma długą historię przyjaźni z Izraelem. Jako antyizraelski twardogłowy Ocasio-Cortez z pewnością nie może pokonać Schumera, najdłużej urzędującego senatora USA. Dlatego tak naprawdę może to być obliczenie „AOC” do oczyszczenia.

…i co robi z tym New York Times

Ale to nie jest historia, którą Catie Edmondson i  New York Times  opowiadają swoim czytelnikom. Wraz z nimi Ocasio-Cortez jest ofiarą mrocznych żydowskich mocy. Raport w wersji drukowanej brzmi:

„Na kilka minut przed końcem głosowania pani Ocasio-Cortez przytuliła się do łez ze swoimi sojusznikami, zanim zmieniła głos na „Obecny”. Obraz podkreślał, jak bolesne było głosowanie nawet dla zdeklarowanych postępowców, uwięzionych między swoimi zasadami a wciąż potężnymi głosami proizraelskimi w ich partii, takimi jak wpływowi lobbyści i rabini”.

Z pewnością wśród zwolenników Izraela w Partii Demokratycznej  także  rabini. Ale po pierwsze, stanowią niewielką mniejszość wśród wszystkich nie- rabinów przyjaciół Izraela  – co nasuwa pytanie, dlaczego w ogóle o nich wspomniano.

Z drugiej strony nie są „potężne”. Biorą udział w wewnętrznej partyjnej i publicznej debacie jako obywatele i wyborcy, takimi samymi środkami jak wszyscy inni – a nie jako „potężni rabini”, którzy potajemnie pociągają za sznurki nieuczciwymi środkami.

Izrael jest popularny w USA, nie jest wymagana żadna presja; Kiedy nowo wybrany burmistrz Nowego Jorku Eric Adams  mówi : „Kocham ludzi w Izraelu, jedzenie, kulturę, taniec, wszystko w Izraelu”,

Antysemicka historia New York Times

Wkład Catie Edmondson nie jest nietypowy dla New  York Timesa . W 2017  r . gazeta opublikowała gościnny artykuł autorstwa palestyńskiego przywódcy terrorystów Marwana Barghoutiego, który został aresztowany w Izraelu za pięć morderstw, które popełnił. W wierszu autora pod tekstem Barghouti został przedstawiony jako „przywódca palestyński i parlamentarzysta”.

W ostatnich latach  New York Times  wielokrotnie wywoływał oburzenie antysemickimi karykaturami. Jeden z nich  przedstawiał  ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa jako niewidomego Żyda w jarmułce, prowadzonego przez izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, który jest przedstawiony jako pies, z gwiazdą Dawida na obroży jako nieśmiertelnikiem.

Zarząd  New York Times  przeprosił  – tylko po to,  by kilka dni później opublikować kolejną antysemicką karykaturę. To pokazało Netanjahu z wielkimi, czarnymi, martwymi oczami, najwyraźniej na pustyni. W jednej ręce trzyma kijek do selfie, w drugiej tablicę z gwiazdą Dawida w formie, jaką artyści od wieków wyobrażali sobie z tablicami z dziesięcioma przykazaniami, które według Biblii Mojżesz otrzymał od Boga na górze Synaj .

Wydaje się, że antysemickie idee i obrazy są tak powszechne i powszechne, że twórcy gazety już ich nie zauważają. Dziennikarz Ira Stoll z żydowsko-amerykańskiego magazynu  Algemeiner  zwraca uwagę, że  New York Times  wielokrotnie wzywa w swoich artykułach redakcyjnych do przeciwstawienia się antysemityzmowi. Stoll dodaje: „Dobrym miejscem na rozpoczęcie jest własna relacja z kongresu”.


Antysemickie klisze w New York Times

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.