Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 1.11- 2.11Organizacja Wyzwolenia Palestyny ​​wyznaczyła w niedzielę dwie izraelskie grupy pozarządowe jako terrorystyczne, w pozornym odwecie za podobny ruch Izraela.


Mieszkaniec Khan Yunis w Strefie Gazy, który nielegalnie przebywał w Izraelu, został aresztowany 12 października w związku z kilkoma podpaleniami w centrum Ramle,.29-letni Saliman Kasab wjechał do Izraela w styczniu 2020 r., aby towarzyszyć swojej matce, która była leczona w Judei i Samarii z powodu poważnej choroby, . Po zakończeniu leczenia matki Kasab pozostał nielegalnie w Izraelu.


Arabia Saudyjska: „Bezsensowne” kontakty z Libanem zdominowanym przez Hezbollah


Izrael po raz pierwszy ujawnił materiał filmowy ze swojej tajnej przeciwpancernej rakiety kierowanej Tammuz typu odpal i zapomnij. Rakieta została opracowana w drugiej połowie XX wieku przez izraelski Rafael Defense Industries i nigdy nie została publicznie ujawniony, chociaż Syria twierdziła, że broń ta była użyta przeciwko jej wojskom. Przypuszcza się, że ze względu na wysoki koszt tej rakiety, Siły Obronne Izraela traktują jako broń specjalnego przeznaczenia. Rakiety Tammuz są wykorzystywane przez wojska lądowe, marynarkę i siły powietrzne.


wenezuelska grupa hakerów o nazwie Team HDP włamała się do dyrekcji generalnej kontrwywiadu wojskowego, uzyskując dostęp do informacji o palestyńskich terrorystach swobodnie żyjących w Wenezueli pod ochroną socjalistycznego rządu prezydenta Nicolasa Maduro. Palestyńskie komórki terrorystyczne są zaangażowane między innymi w pranie brudnych pieniędzy, handel narkotykami i działalność terrorystyczną.


Izraelskie ministerstwo turystyki z przyjemnością wita długo oczekiwany powrót zaszczepionych indywidualnych zagranicznych turystów. Turyści z całego świata mogą teraz dokonywać rezerwacji i cieszyć się wyjątkowymi, zróżnicowanymi i bezpiecznymi produktami turystycznymi, które Izrael ma do zaoferowania.”


ministerstwo zdrowia opublikowało raport z nazwiskami kilku lekarzy, którzy namawiali pacjentów do rezygnacji ze szczepień przeciwko koronawirusowi, a co w konsekwencji doprowadziło ich do śmierci.

Od 1 listopada do 31 marca izraelscy kierowcy są prawnie zobowiązani do włączania świateł mijania również w ciągu dnia


Dowództwo Frontu Wewnętrznego i Narodowa Agencja Kryzysowa rozpoczęły rano tygodniowe ćwiczenia, które symulują wojnę na dużą skalę.


Rafael Advanced Defense Systems Ltd. ogłosił w poniedziałek, że po raz pierwszy pojawi się na Dubai Airshow w przyszłym tygodniu.


Około 200 republikanów w Izbie Reprezentantów USA wysłało list do prezydenta USA Joe Bidena, sprzeciwiając się propozycji administracji ponownego otwarcia konsulatu USA dla Palestyńczyków w Jerozolimie.


Premier Palestyny ​​Muhammad Shtayyeh stwierdził podczas przemówienia na konferencji klimatycznej ONZ w Glasgow, że Izrael regularnie szkodzi środowisku.


Izraelska delegacja Mossadu spotkała się w zeszłym tygodniu z wojskowym w stolicy Sudanu Chartumie, po wojskowym zamachu stanu w tym kraju.


Minister spraw zagranicznych Irlandii Simon Coveney odwiedzi Izrael w związku z niedawnymi napięciami między tymi dwoma krajami


 Izraelski minister obrony Benny Gantz zwołał w poniedziałek pierwsze posiedzenie Wykonawczego Komitetu Ekonomicznego ds. Kryzysu w ramach krajowych ćwiczeń wojennych, które mają zostać przeprowadzone w tym tygodniu przez Dowództwo Frontu Wewnętrznego Izraelskich Sił Obronnych.


Platforma JSG – „Jewish Singles in the Gulf” – zadebiutowała w niedzielę stroną internetową, na której uczestnicy są zachęcani do wypełnienia ankiety, a następnie grupa swatów zarekomenduje potencjalnych partnerów.


Arcybiskup Canterbury Justin Welby przeprosił w poniedziałek za porównanie zmian klimatu z nazistowskimi Niemcami i Holokaustem podczas 26. Konwencji ONZ w sprawie zmian klimatu (COP26) w Glasgow w Szkocji.


Żydowscy przywódcy i ocaleni z Holokaustu wyrazili oburzenie w poniedziałek po tym, jak dom aukcyjny w Jerozolimie zaoferował na sprzedaż zestaw igieł używanych przez nazistów podczas II wojny światowej do tatuowania numerów na ramionach żydowskich więźniów w Auschwitz 


Premierzy Izraela i Bahrajnu spotkali się we wtorek po raz pierwszy od normalizacji stosunków, na marginesie konferencji klimatycznej ONZ w Glasgow, głosi oficjalne izraelskie oświadczenie.


Premier Naftali Bennett spotkał się we wtorek ze swoim indyjskim odpowiednikiem Narendrą Modi w czasie szczytu klimatycznego w Glasgow.


Premier Naftali Bennett spotkał się z brytyjskim odpowiednikiem Borisem Johnsonem i prezydentem USA Joe Bidenem w czasie szczytu klimatycznego COP26


Izrael nie umorzy Palestyńskiego długu energetycznego” Minister Izraela Beytenu Hamad Amar polecil izraelskiemu organowi podatkowemu przygotowanie planu odliczenia 400 milionów szekli od podatków pobieranych przez Izrael w imieniu Autonomii Palestyńskiej.


Według nowych informacji ujawnionych przez wenezuelską grupę hakerów Team HDP, w Wenezueli znajdują się palestyńskie komórki terrorystyczne zaangażowane między innymi w pranie pieniędzy, handel narkotykami i działalność terrorystyczną.


Ministerstwo Obrony podalo o odkryciu gigantycznego syryjskiego bunkra z czasów wojny sześciodniowej wypełniony amunicją.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.