Uncategorized

10 najgorszych działań ONZ w 2021 r.

10. Recenzja ONZ pochwala rejestr praw człowieka w Mauretanii
 Kiedy Mauretania wystąpiła z obowiązkowym przeglądem przez UNHRC swoich danych dotyczących praw człowieka, UN Watch ujawnił farsę, w której 85% oświadczeń krajowych w rzeczywistości chwaliło rekordy stanu posiadania niewolników. Korea Północna pochwaliła Mauretanię za „promocję i ochronę praw człowieka”; Chiny z zadowoleniem przyjęły „strategię przyspieszenia wzrostu i dobrobytu” Mauretanii; Kuba pochwaliła wysiłki Mauretanii na rzecz „podniesienia jakości życia jej ludności”.

6. Monitor ONZ obwinia Zachód za upadek Wenezuzeli, rozgrzesza Maduro
 Wenezuelski dyktator Nicolas Maduro powitał Alenę Douhan z Białorusi, specjalną sprawozdawczynię ONZ ds. „negatywnych skutków jednostronnych środków przymusu”, po wizycie w Caracas, w której  oskarżyła  ze wszystkie problemy Wenezueli sa zwiazane sankcjami wymierzonymi w reżim. 

5. ONZ potępia Izrael 14 razy, reszta świata
 W 2021 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ wyróżniło Izrael w 14 tendencyjnych rezolucjach , przyjmując łącznie pięć tekstów dotyczących reszty świata.Państwa UE, takie jak Francja, Niemcy i Szwecja, wraz z Wielką Brytanią poparły ponad dwie trzecie rezolucji wymierzonych w Izrael, mimo że nie wprowadziły w tym roku ani jednej rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w sprawie sytuacji praw człowieka w Chinach, Wenezueli i Arabii Saudyjskiej , Białoruś, Kuba, Turcja, Pakistan, Wietnam, Algieria lub w 175 innych krajach.Obszerna nowa baza danych UN Watch  śledzi – i prowadzi kampanie przeciwko – upolitycznionym i kontrproduktywnym rezolucjom, które mają na celu jedynie demonizowanie państwa żydowskiego.

4. Syryjski reżim Assada wybrany do Rady Wykonawczej WHO 
Pomimo bombardowania własnych ludzi w szpitalach, zabijania niezliczonych lekarzy i pielęgniarek, reżim Assada w Syrii został wybrany do zarządu Światowej Organizacji Zdrowia. Hillel Neuer z UN Watch powiedział,  że to „jak mianowanie piromana na komendanta straży pożarnej w mieście” i że najwyższy organ ONZ ds. zdrowia wyrządził „bezwzględną zniewagę milionom ofiar Assada”.

3. Pilna sesja UNHRC w sprawie Afganistanu ignoruje talibów
 Kiedy Rada Praw Człowieka w końcu zwołała specjalną sesję w sprawie przejęcia Afganistanu przez talibów, rezolucja wynikowa nie potępiła okrucieństw talibów. Rozwodniony tekst został przyjęty w drodze konsensusu po tym, jak UE – mimo wyrażania swojego rozczarowania – odmówiła zwołania głosowania. W debacie Hillel Neuer z UN Watch przewodził opozycji : „Pani przewodnicząca, Organizacja Narodów Zjednoczonych została założona, aby zapobiec wojnie. Przez lata apelowaliśmy do tej Rady o zorganizowanie pilnej sesji w sprawie wojny w Afganistanie. , w tym 71 000 cywilów, ta rada odmówiła zorganizowania jednej sesji, aby spróbować pomóc ofiarom Afganistanu. Ani jednej komisji śledczej, która pociągnęłaby do odpowiedzialności terrorystów i ich państwowych sponsorów”.„Dzisiejsza sesja jest za mała i za późno. W moich rękach jest projekt rezolucji. Dlaczego nigdzie nie ma żadnego potępienia ani nawet wzmianki o talibach? Dlaczego nie ma wzmianki, że jeśli rząd talibów jest uznawany przez ONZ, to mizoginiści mają odziedziczyć miejsce Afganistanu w Komisji Praw Kobiet ONZ?” 

2. ONZ zwalnia sygnalistę za ujawnienie, że przekazali nazwiska dysydentów Chinom  
Demaskatorka Emma Reilly ujawniła, w  jaki sposób biuro ONZ ds. praw człowieka potajemnie przekazało chińskiemu reżimowi nazwiska dysydentów, pozwalając Pekinowi z góry wiedzieć, którzy Ujgurowie i inni aktywiści zostali zarejestrowani na posiedzeniach Rady Praw Człowieka ONZ.Narażało to na niebezpieczeństwo ich życie, a także członków ich rodzin mieszkających w Chinach. 9 listopada 2021 Reilly opowiedziała swoją historię w Le Monde . Dzień później ONZ zwolniło ją .Ze względu na bliskie powiązania i obrotowe drzwi pracowników z biurem ONZ ds. praw, grupy takie jak Amnesty International i Human Rights Watch przymykały oko na walkę Emmy Reilly ze zdradą dysydentów przez ONZ i na jej prawa jako demaskatorki.Zamiast tego to UN Watch prowadził kampanię w Organizacji Narodów Zjednoczonych z komunikatami prasowymi, listami skarg do ONZ i oświadczeniami, w tym w maju 2017 , czerwcu 2017 ,  wrześniu 2017 , wrześniu 2018 ,  styczniu 2019 , czerwcu 2019 , marcu 2021  i listopadzie 2021 .      

1. ONZ wybiera Iran na szczyt organu ds. praw kobiet
 W tajnym głosowaniu w kwietniu 2021 r. Rada Gospodarcza i Społeczna ONZ wybrała irański reżim apartheidu płci na czteroletnią kadencję w Komisji ds. Statusu Kobiet, „głównym globalnym organie międzyrządowym poświęconym wyłącznie promowaniu równości płci i upodmiotowieniu kobiet.”UN Watch, który ujawnił  tę historię, ujawnił również  , że co najmniej cztery demokracje głosowały na irański reżim. To wywołało burzę jako prawodawców na całym świecie zażądał odpowiedzi od swoich rządów, jak podano w  Le Figaro , Głosu Ameryki, Niemiec  Bild i innych głównych mediów.

10 najgorszych działań ONZ w 2021 r.

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.