Uncategorized

Krotko i zwiezle. Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 14.1 – 15.1


Ponad 2000 osób wzięło w czwartek udział w gwałtownych protestach na pustyni Negev przeciwko sadzeniu drzew przez Żydowski Fundusz Narodowy-Keren Kayemet LeIisrael 


Organizacja terrorystyczna Państwa Islamskiego (ISIS) przeprowadziła 2705 ataków na całym świecie w 2021 roku, mniej więcej tyle samo, co w 2020 roku (2781), według nowego raportu izraelskiego centrum badawczego.


 Premier Izraela Naftali Bennett rozmawiał w czwartek z prezydentem Rosji Władimirem Putinem o programie nuklearnym Iranu, trwających dyskusjach na temat powrotu do porozumienia nuklearnego z 2015 roku, które mają miejsce w Wiedniu i innych kwestiach bezpieczeństwa związanych z Bliskim Wschodem.


Czołowi przywódcy Hamasu i palestyńskiego Islamskiego Dżihadu „opuscili Gaze” w zeszłym roku.Pierwszym byl szef biura politycznego Hamasu, Ismail Haniyeh, który opuścił obóz uchodźców Al-Sahti dla „ekstrawaganckich hoteli w Doha, stolicy Kataru”, stwierdza raport.


izraelscy naukowcy odkryli, że zielona dieta śródziemnomorska, składająca się z pokarmów bogatych w polifenole i ubogich w mięso, spowalnia atrofię mózgu związaną z wiekiem.


Przyjęcie czwartej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi mRNA firmy Pfizer lub Moderna nie zapewnia wystarczającego wzmocnienia, aby chronić się przed Omicronem, powiedział w poniedziałek Sheba Medical Center w Tel Haszomer.


Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan złożył kondolencje prezydentowi Izraela Izaakowi Herzogowi w czwartek po tym, jak matka Herzoga, Aura, zmarła na początku tego tygodnia.


Prezydent Isaac Herzog otrzymał w środę kondolencje z powodu śmierci matki od przewodniczącego Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa i władcy ZEA Mohameda bin Zayeda Al Nahyana.


Urzędnicy służby zdrowia twierdzą, że jest zbyt wcześnie, aby uważać, że hospitalizacje z Omicron są krótsze niż wcześniejsze warianty, ale przyznają, że pacjenci wykazywali mniej nasilone objawy i mniej powikłań oddechowych.


Tysiące ludzi zebralo sie w wieczorem na prawicową demonstrację przeciwko rządowi przed gabinetem premiera Naftalego Bennetta w Jerozolimie.


Zostało tylko „kilka tygodni”, aby uratować umowę nuklearną z Iranem, a Stany Zjednoczone są gotowe przyjrzeć się „innym opcjom”, jeśli negocjacje zawiodą, powiedział w czwartek sekretarz stanu Antony Blinken.


ministerstwo transportu ogłosiło decyzję o zmniejszeniu częstotliwości kursowania autobusów w Izraelu, ze względu na dużą liczbę kierowców będących w izolacji po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.


prezes izraelskiego banku centralnego, Amir Jaron, przedstawił parlamentarnej komisji finansów raport na temat przewidywanego wpływu obecnej fali pandemii na gospodarkę Izraela. Jaron oszacował, że “koszt dla gospodarki może osiągnąć około 2 mld szekli lub ponad 640 mln dolarów co 20 dni, jeśli liczba codziennych nowych infekcji będzie nadal rosła w obecnym tempie


Funkcjonariusz policji ranny, gdy beduińskie zamieszki rozprzestrzeniają się w południowym Izraelu


Meczet w Cannes na Riwierze Francuskiej został zamknięty za podżeganie do antysemityzmu i wspieranie islamistycznej propagandy.


Cztery fragmenty zwojów Tory uratowane z synagogi, która płonęła podczas Nocy Kryształowej 83 lata temu, zostały w końcu zwrócone do synagogi we wschodnich Niemczech


Osiem miniaturowych satelitów zaprojektowanych i stworzonych przez izraelskich studentów zostało wystrzelonych na orbitę na pokładzie rakiety SpaceX Falcon 9 z centrum NASA na Florydzie.


Izrael podał czwartą dawkę szczepionki dla ponad 500 000 osób, poinformowało Ministerstwo Zdrowia.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.