Uncategorized

Krotko i zwiezle. Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 25.3 – 26.3


Izraelski minister obrony Benny Gantz odbył w środę lot pożegnalny wraz z dowódcą izraelskich sił powietrznych gen. dyw. Amikamem Norkinem na pokładzie F-15. Gantz podziękował Norkinowi za „dziesiątki lat profesjonalnej, odważnej i kreatywnej służby”.


Brytyjski premier Boris Johnson powiedział, że uniwersytety w Wielkiej Brytanii „zdecydowanie zbyt długo tolerowaly przypadkowy, a nawet systematyczny antysemityzm”.


Intel kupi za 650 milionów dolarów izraelski startup Granulate


Inżynierowie z Sikorsky Aircraft Corporation, firmy Lockheed Martin, przygotowują się do budowy siedmiu ciężkich śmigłowców CH-53K King Stallion i integracji systemów dla izraelskich sił powietrznych, 


Trzech rosyjskich oligarchów, którzy założyli Genesis Philanthropy Group, odeszło z żydowskiej fundacji charytatywnej po tym, jak zobowiązała się ona przekazać 10 milionów dolarów na potrzeby humanitarne na Ukrainie


Szczyt , który odbył się z udzialem przywódców Egiptu, Izraela i Zjednoczonych Emiratów Arabskich w kurorcie Szarm el-Szejk nad Morzem Czerwonym, jest początekiem koalicji arabsko-izraelskiej.


Sekretarz stanu USA Antony Blinken przyjedzie w sobotę do Izraela odwiedzi Jerozolime oraz Judeje i Samarie.


Walentina Wersca, lat 32, uciekła przed okropnościami wojny w Ukrainie z córką do Izraela; jej mąż został by walczyć. Walentina pobiegła w maratonie jerozolimskim – i wygrałaz czasem 2:45:54.


 Izrael ogłosił , że w poniedziałek zorganizuje przełomowy szczyt, na którym wezmą udział najwyżsi dyplomaci ze Stanów Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Bahrajnu i Maroka.

minister spraw zagranicznych Jair Lapid poinformował, że w przyszły weekend w Izraelu odbędzie się historyczny szczyt, na który przyjadą ministrowie spraw zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Bahrajnu i Maroka oraz sekretarz stanu USA Antony Blinken.


Izraelska gimnastyczka rytmiczna i złota medalistka olimpijska Linoy Ashram ma w najbliższych dniach ogłosić swoją rezygnację z wyczynowych sportów,


 Trzy nowe myśliwce F-35 dołączyły do ​​izraelskich sił powietrznych, poinformował w czwartek producent samolotu Lockheed Martin. 


słowacki parlament potępił masowe deportacje słowackich Żydów do obozów koncentracyjnych podczas Holokaustu.


Palestyńczycy wystawili blokadę z kamieni na drodze przy żydowskim osiedlu Ma’ale Levona w środkowej części Samarii. Na blokadzie zatrzymał się samochód z 3 Izraelkami w środku. Gdy pojazd został otoczony przez Palestyńczyków, kobiety ruszyły i przejechały przez blokadę.


szef kancelarii ukraińskiego prezydenta, Andrii Jermak powiedział: “Ukraina chce, aby Izrael był jednym z krajów, które dadzą gwarancję przyszłego porozumienia między Ukrainą a Rosją.


Iran oglosil że pole gazowe Durra jest wspólnym polem gazowym Iranu, Kuwejtu i Arabii Saudyjskiej i że Teheran zastrzega sobie prawo do jego eksploatacji.


Stany Zjednoczone nadal prowadzą rozmowy w sprawie irańskiego programu nuklearnego, ale będą współpracować z sojusznikami, aby zwiększyć presję na Iran, jeśli dyplomacja zawiedzie.


Izrael przeszedł na czas letni. Czas letni zakończy się 30 października.


Izrael udaremnił „największy w historii przemyt broni z granicy libańskiej”, poinformowały policja izraelska i Siły Obronne Izraela.


Amerykański sekretarz stanu Antony Blinken pojedzie do Izraela, Maroka i Algierii 26-30 marca, poinformował Departament Stanu USA .


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.