Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Sąsiadka powiedziała mi, że nie jestem dzieckiem Grzegorczyków, że jestem Żydówką i pójdę do piekła

Mój żydowski ojciec Abraham powiedział do mojego polskiego ojca: “Weźcie Lilę i opiekujcie się nią jak własną”. Myślę, że miałam wyjątkowe szczęście. Ale moja siostra nie mogła przeżyć, że ja mówię “mamo” i “tato” do obcych ludzi. Rozmowa z Lili Fuchsberg

Wiecej TUTAJ


Koledzy konserwatyści, proszę odrzucić teorie spiskowe

Konkretnie, trzy teorie spiskowe zaszkodziły amerykańskiemu ruchowi konserwatywnemu w ciągu ostatniego półtora roku, odwracając uwagę Partii Republikańskiej, odrywając ją od trwałych zasad i zmniejszając jej atrakcyjność wyborczą wśród młodych wyborców.

Wiecej TUTAJ


Rosyjscy kolaboranci Hitlera. Od wiary w III Rzeszę do wiary w III wojnę światową

Generał Andriej Własow wierzył, że walcząc u boku Hitlera, nie tylko ocali życie, ale też obali Stalina. Bronisław Kamiński marzył, że po wojnie zostanie wodzem faszystowskiej Rosji.

Wiecej TUTAJ


77 lat temu zakończyła się II wojna światowa

77 lat temu, 8 maja 1945 r., zakończyła się II wojna światowa w Europie. Akt kapitulacji Niemiec oznaczał koniec sześcioletnich zmagań. Nie oznaczał jednak uwolnienia kontynentu spod panowania autorytaryzmu. Europa Środkowa na pół wieku znalazła się pod kontrolą ZSRS.

Wiecej TUTAJ


Najnowsze wytyczne dla turystów planujących wylot do Izraela update 8.05.2022

W dniu 8 maja podano dwie bardzo ważne informacje dla turystów, które zmienią komfort podróżnych przylatujących do Izraela (mam nadzieję już na dobre)!

Wiecej TUTAJPutin chce “denazyfikować” Ukrainę. Żydzi: to niedorzeczne

Jeśli ktoś nadal wierzy w propagandę Władimira Putina, że próbuje on “zdenazyfikować” Ukrainę, powinien porozmawiać z ukraińskimi Żydami. Oni tego nie kupują.

Wiecej TUTAJ


Kto się nami zajmie na starość? Państwo się uchyla, bliscy nie dostają pomocy. Prognozy są fatalne

W Polsce opieka nad seniorami spoczywa głównie na barkach najbliższych. Państwo wkracza dopiero wtedy, kiedy już naprawdę nie ma wyjścia. To zły model – przekonują eksperci. Trzeba go zmienić, tym bardziej że z powodu zmian demograficznych sytuacja będzie się tylko pogarszać

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.