Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 8.5 – 9.5


Odpowiadając na rosnącą dyskusję o ataku Izraela na przywódcę Hamasu w Strefie Gazy po serii ataków terrorystycznych, minister obrony Benny Gantz powiedział, że takie decyzje nie będą omawiane publicznie i nie powinny dotyczyć polityki.


Premier Naftali Bennett odrzucił prośbę Ukrainy o odwołanie ceremonii z okazji Dnia Zwycięstwa w Izraelu,


Arabia Saudyjska planuje przeznaczyć miliony dolarów na inwestycje w izraelskie firmy technologiczne za pośrednictwem nowej firmy private equity Jareda Kushnera


Minister finansów Avigdor Liberman, szef partii Izrael Beytenu, powiedział w sobotę, że były premier Benjamin Netanjahu odrzucił propozycje zamachu na przywódców Hamasu, gdy był premierem.


Król Maroka Mohammed VI złożył kondolencje rodzinie Simona Levy’ego, przywódcy społeczności żydowskiej w Agadirze, po jego śmierci w zeszłym tygodniu. Simon Levy był przewodniczącym gminy żydowskiej w Agadirze i członkiem parlamentu Maroka


Dwóch Palestyńczyków podejrzanych o przeprowadzenie śmiertelnego ataku terrorystycznego w Elad w zeszłym tygodniu zostało aresztowanych przez siły izraelskie w zalesionym obszarze w pobliżu centrum miasta


Premier Izraela Naftali Bennett ogłosił w niedzielę utworzenie gwardii narodowej w celu „wzmocnienia bezpieczeństwa osobistego” obywateli Izraela.


Parlament Europejski przyjął decyzję potępiającą Autonomię Palestyńską za ekstremistyczne podżeganie w jej podręcznikach szkolnych Książki powstają dzięki dofinansowaniu UE.


„Wszystkie decyzje dotyczące Wzgórza Świątynnego i Jerozolimy będą podejmowane przez rząd Izraela, który jest suwerenem miasta, bez zwracania uwagi na względy zagraniczne”


Izraelscy urzędnicy powiedzieli Białemu Domowi, że rządząca koalicja upadnie, jeśli plany dotyczące 4000 mieszkań w Judei i Samarii nie zostaną zrealizowane


ministerstwo zdrowia ogłosiło, że od 20 maja podróżni nie będą już musieli wykonywać testu na obecność koronawirusa po przylocie na lotnisko Ben Guriona.


odbyła się ocena stanu bezpieczeństwa kraju, po czym minister obrony Benny Gantz zapowiedział otwarcie punktów kontrolnych w Judei i Samarii, podczas gdy przejścia graniczne ze Strefą Gazy pozostaną na razie zamknięte.


palestyński terrorysta dźgnął nożem funkcjonariusza izraelskiej policji granicznej przy Bramie Damasceńskiej na Starym Mieście w Jerozolimie. Policjant został ranny.


grupa 4 palestyńskich terrorystów usiłowała przedostać się do osiedla żydowskiego Tekoa w bloku osiedli Gusz Etzion w Judei. Ochrona oddała strzały, zabijając jednego z napastników. Pozostali zbiegli do pobliskiej arabskiej wioski. Izraelskie siły bezpieczeństwa rozpoczęły pościg.


Rosja rozpoczęła proces wycofywania części swoich wojsk z Syrii, aby wzmocnić swoje siły na Ukrainie


Minister spraw wewnętrznych Ayelet Shaked napisała na Twitterze, że komisja planowania zbierze się w przyszłym tygodniu, aby zatwierdzić 4000 domów, nazywając budowę „podstawowym, wymaganym i oczywistym” prawem.


Izrael podobno powiedział zagranicznym sojusznikom, że przygotowuje zespoły do ​​przeprowadzenia ukierunkowanego zabijania przywódców grupy terrorystycznej Hamas, którzy mieszkają za granicą w odwecie za falę śmiertelnych ataków terrorystycznych.


Kneset zatwierdza odszkodowanie w wysokości 500 000 NIS za każdą ofiarę katastrofy Meron


Kościół anglikański przeprosił społeczność żydowską za uchwalone 800 lat temu antyżydowskie prawa, które doprowadziły do ​​wypędzenia Żydów z Anglii


Siły Obronne Izraela rozpoczęły ćwiczenia wojskowe “Rydwany ognia”, które były zaplanowane na zeszły rok, ale zostały przełożone z powodu pandemii. Będą to największe ćwiczenia w historii Izraela. Potrwają przez cały miesiąc z udziałem sił lądowych, marynarki i lotnictwa.


policja przeprowadziła ogólnokrajową operację, zatrzymując 815 Arabów nielegalnie przebywających w Izraelu.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.