Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Kanał Telegramu, który popiera wspierane przez Iran milicje, oferuje darmową broń mieszkańcom Zachodniego Brzegu, by dokonywali zamachów terrorystycznych przeciwko Izraelowi

W okresie od rozpoczęcia zamachów wspierane przez Iran milicje przysięgały, że są gotowe wesprzeć palestyński lud i dostarczyć im “wszystkiego, co konieczne”, aż Izrael zostanie wypchnięty z regionu.

Wiecej TUTAJ


Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast

Niezależnie od tego czy Chiny planują inwazję Tajwanu teraz, czy nie, pora, by Stany Zjednoczone porzuciły dziesięciolecia błędnej polityki. Waszyngton powinien, między innymi, natychmiast zacząć dostarczać tej wyspie broń, jaka jest pilnie potrzebna

Wiecej TUTAJ


Premier Izraela Naftali Bennett przyjął przeprosiny Putina

W relacji Kremla o rozmowie telefonicznej obu szefów państw przemilczano informację zarówno o przeprosinach Putina, jak i antysemickich wypowiedziach Ławrowa.

Wiecej TUTAJ


Jerzy Pawłowski. Jak jeden z najsłynniejszych polskich sportowców został agentem bezpieki?

W sporcie Jerzy Pawłowski sięgnął szczytu. Jako szermierz zdobył 5 medali olimpijskich, w tym złoto na igrzyskach w Meksyku w 1968 roku. Siedem razy, indywidualnie lub drużynowo, zwyciężał też na mistrzostwach świata. Wcześniej jednak, już jako 23-latek, przyjął propozycję współpracy z Wojskową Służbą Wewnętrzną.

Wiecej TUTAJ


Matura z filozofii 2022 to bzdura!

Minął rok i minęła kolejna matura z filozofii. Tak jak była żenująco niekompetentnie przygotowana przed rokiem (pisałem o tym tutaj), taką też i była w tym roku.

Wiecej TUTAJ


Zadziwiająca wypowiedź Aleksandra Łukaszenki. Pochwalił ukraińskie wojsko

 Najskuteczniejsze, w tym po stronie ukraińskich sił zbrojnych, okazały się ugrupowania mobilne, które natychmiast, niespodziewanie zbliżając się do znacznie przewyższającego ich wroga, zadają ciosy — powiedział z podziwem do swoich generałów prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko.

Wiecej TUTAJ


Urok intratnej neutralności

Kiedy ponad pół wieku temu zamieszkaliśmy w Szwecji zdziwił mnie powszechny zachwyt dla neutralności jako fundamentalnej i nienaruszalnej konstytucyjnej zasady szwedzkiego państwa. Szwecja była neutralna podczas wojny z nazizmem, w czasach stalinowskich i przez cały okres zimnej wojny, jest neutralna nadal. Nieliczni szwedzcy autorzy przypominali, że niemiecki przemysł zbrojeniowy uzależniony był od handlu z Szwecją, że Niemcy kupowały ogromne ilości szwedzkiej rudy, stali, łożyska kulkowe i inne towary, bez których niemiecka machina wojenna miałaby poważne problemy. (Niemcy płacili za to między innymi węglem kradzionym w okupowanej Polsce.) Można się było o tym dowiedzieć, ale wymagało to sporego wysiłku  i przewodników, którzy umieli pokazać, gdzie szukać.

Wiecej TUTAJ


Największa porażka Rosji w wojnie. Znamy szczegóły forsowania rzeki Doniec

Między 8 a 10 maja w rejonie wsi Hryhoriwka i Biłohoriwka rosyjskie oddziały podjęły kolejną próbę forsowania rzeki Doniec w celu oskrzydlenia ukraińskich sił w Donbasie. Zapewne już o tym słyszeliście, ale z racji nowych informacji na ten temat, postanowiliśmy odświeżyć nasze wcześniejsze doniesienia.

Wiecej TUTAJ


Rosja straciła znaczną część sił lądowych. Brytyjski wywiad wskazuje na kolejne 30 dni

 Rosyjskie wojsko boryka się z niedoborem wsparcia i w obecnych warunkach nie będzie w stanie gwałtownie przyspieszyć działań przez najbliższy miesiąc – podało brytyjskie ministerstwo obrony. Jak oceniono, postępy Rosjan spowalniają nie tylko braki wsparcia, ale również niskie morale i zmniejszona skuteczność bojowa.

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.