Uncategorized

ŻYD I POLAK DWA BRATANKI

Jerzy Klechta

Można odnieść wrażenie, że nie wszyscy znają historię własnego kraju czy własnego narodu. Tak przede wszystkim jest gdy mowa o antysemityzmie. Brałem udział w dyskusji podczas której pewien „uczony” uznał, że antysemityzm Polaków jest usprawiedliwiony. Bowiem – twierdził „uczony” – Żydzi są obojętni na sprawy Polski i podał przykład Żydów – komunistów, którzy kierowali bezpieką i rządzili Polską na jej zgubę. Oczywiście, że w dziejach Polski bywały kanalie. I to różnej narodowości. 

Posłużę się pewnym przykładem. Otóż jak wiadomo do historii przeszedł Marszałek Józef Piłsudski. Gdy Sowieci  w 1920 r.napadli na Polskę Piłsudski rozpędził Ruskich czego Stalin Polakom w późniejszych latach nie mógł zapomnieć. Marszałek otaczał się Polakami żydowskiego pochodzenia. Biuro prasowe Marszałka składało się z samych Polaków żydowskiego pochodzenia czego nie mogli zapomnieć Ruscy i polscy endecy.

Gdy narodziła się po rozbiorach II Rzeczpospolita Żydzi zasiedli w ławach polskiego parlamentu. Do przewrotu majowego w 1926 roku Żydzi zasiadali w sejmie z Polakami jak równy z równy. Dopiero śmierć Marszałka zakończyła przyjazne dzieje polsko-żydowskie w II Rzeczpospolitej.

JERZY KLECHTA

Wszystkie wpisy Jerzego TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.