Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodznie zabral Adam Mer


Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego

To mułłowie z Iranu, których media z zadowoleniem przyjęły i wychwalały nożowniczy atak Salmana Rushdiego, inspirują, finansują i zbroją Hezbollah, Hamas, Palestyński Islamski Dżihad, jemeńskich Huti i inne islamistyczne grupy terrorystyczne na całym świecie.

Wiecej TUTAJ


Nie toalety czy stoliki są najbrudniejsze w samolocie

Jest natomiast element równie często dotykany, ale trudny do szybkiej dezynfekcji – zagłówki foteli podróżnych. To właśnie na nich odkryto najwięcej szczepów bakterii, w tym E.coli, które powodują niebezpieczne zatrucia pokarmowe.

Wiecej TUTAJ


‘Sytuacja bez precedensu’. Pierwszy raz w historii kobieta szefową wydziału wywiadowczego Mosadu

Dwa miesiące temu, gdy Alef odbierała nominację podczas ceremonii, powiedziała zebranym, że chce wykorzystać swoją pozycję “do uświadomienia kobietom ich potencjału”, szczególnie w jednostkach bojowych czy technologicznych.

Wiecej TUTAJ


Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża

“Salman Rushdie jest orędownikiem wolności słowa, odważnie broniąc zachodnich ideałów, gdy tak wielu unika walki. Gdyby tylko więcej ludzi chciało pójść za jego przykładem, zamiast podążać drogą ustępstw w imię wrażliwości kulturowej, lata mordów i chaosu wyrządzonego przez islamistów na Zachodzie mogłyby się skończyć” 

Wiecej TUTAJ


„Byliśmy w Oświęcimiu”. Po wojnie ta książka była wstrząsem. Dziś znowu jest potrzebna

Relacje świadków są coraz ważniejsze. Żyjemy w czasach, kiedy „pamięć zbrodni” zamienia się w formy rozrywki, a jednocześnie znowu niedaleko toczy się wojna.

Wiecej TUTAJ


Prezydent Duda znowu atakuje sędziów: chcą władzy. Bzdura, sędziowie bronią Konstytucji i prawa UE

Prezydent Andrzej Duda zaatakował organizacje sędziowskie za zaskarżenie do TSUE polskiego KPO. Zdaniem prezydenta sędziowie chcą rządzić. Duda nie rozumie jednak, jak działa trójpodział władzy, nie wie, że sędziowie mogą protestować i wyrażać swoje opinie

Wiecej TUTAJ


Nike 2022. Znamy siedmioro finalistów najważniejszej polskiej nagrody literackiej

‏‏Wfinale 26. edycji Nagrody Literackiej “Nike” decyzją jury pod przewodnictwem prof. Przemysława Czaplińskiego są aż trzy powieści. Poza tym do siódemki trafiły: tom poetycki, biografia, esej oraz reportaż historyczny.‎

Wiecej TUTAJ


Malarstwo Fridy Loren

to twórczość, która powstaje z wielkim szacunkiem do materii, natury i odbiorcy. Ten wyjątkowy
szacunek owocuje pracami składającymi się z ulotności, pewnych niedomówień prowokujących dialog z widzem. Akwarela, technika malarska wymagająca wielu umiejętności, wyjątkowo trudna w wykonaniu, wymaga twórcy odważnego i zdecydowanego. To zdecydowanie krótkie, uderzenia pędzla przemyślane w każdym geście, które odwdzięcza się obrazem jakby utkanym z niebytu, z lekkości i magii kolorów. Frida to robi doskonale. Wprowadza umiejętnie i bez nachalności w swój świat. Niczym przewodnik po krainie akwareli zachęca nas do pójścia jej drogą czerpiąc z otaczającego piękna z wielką atencją i rozwagą dojrzałej artystki.

Kurator wystawy
Krzysztof Cywiński 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.