Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 14.9 – 15.9


Stany Zjednoczone dokonują przeglądu nowego izraelskiego wywiadu, który rzekomo wyszczególnia powiązania terrorystyczne sześciu organizacji palestyńskich zakazanych przez Izrael w październiku 2021 r., powiedział we wtorek rzecznik Departamentu Stanu Ned Price.


Rozmowy między Libanem i Izraelem w celu osiągnięcia porozumienia w sprawie podziału zasobów gazu ziemnego są prawie zakończone, podał we wtorek Reuters


Urzędnicy Autonomii Palestyńskiej powiedzieli, że nie mogą pomagać Izraelowi w ograniczaniu terroryzmu w Judei i Samarii przed i podczas nadchodzących żydowskich wysokich świąt, doniosły we wtorek izraelskie media.


Centrum Szymona Wiesenthala wezwało króla Jordanii Abdullaha II do zapewnienia, że ​​Żydzi przybywający lub przejeżdżający przez jego królestwo nie będą już dłużej nękani przez funkcjonariuszy granicznych za noszenie w bagażu szali modlitewnych i filakteriów ( talityt i tefilin )


 Kilka dni po tym, jak Albania zerwała stosunki dyplomatyczne z Iranem w związku z rzekomym udziałem w cyberatakach, Izrael zaoferował Albanii pomoc w cyberobronie.


 Wedlog dorocznej edycji Cyfrowego Indeksu Jakości Życia, Izrael zajął teraz pierwsze miejsce, pokonując 116 innych narodów i wyprzedzając Danię po dwóch latach na pierwszym miejscu. Podczas sporządzania raportu uwzględniono pięć „podstawowych filarów dobrego samopoczucia” — e-administrację, e-infrastrukturę, jakość Internetu, przystępność cenową Internetu oraz e-bezpieczeństwo.


Minister spraw zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich szejk Abdullah bin Zayed Al Nahyan wylądował w środę w Izraelu z wizytą z okazji dwuletniej rocznicy porozumień Abrahamowych, porozumień normalizujących stosunki między państwem żydowskim a licznymi Arabskimi krajami


Proizraelska grupa Ad Kan wezwała do zdyskwalifikowania frakcji Ra’am Islamist z nadchodzących wyborów parlamentarnych z powodu rzekomych powiązań z terroryzmem.


 Benny Gantz ostrzegł, że jeśli szef Hezbollahu Hassan Nasrallah spróbuje zbombardować pole gazowe Karish u wybrzeży Libanu, Liban zapłaci pełną cenę za atak.


Frakcje Arabskiej Wspólnej Listy zgadzają się na zjednoczone wybory


Oficer IDF zginął w nocy podczas wymiany ognia z dwoma palestyńskimi bandytami w pobliżu bariery bezpieczeństwa na Zachodnim Brzegu, poinformowało w środę wojsko.


Wybory w Izraelu: rejestracja partii kończy się w czwartek wieczorem


Organizacja terrorystyczna Hamas z siedzibą w Gazie domaga się praw do pól gazowych położonych u wybrzeży Izraela. Wynika to z groźby Hezbollahu, że zaatakuje Izrael w tej samej sprawie.


20 000 funkcjonariuszy policji ma być rozmieszczonych w całym Izraelu w okresie świątecznym, ponieważ Ramallah odrzuca wzmacnianie koordynacji bezpieczeństwa.


Po raz pierwszy w historii Generalny Inspektor Marokańskich Sił Zbrojnych, gen. broni. Belkhir El Farouk przybył do Izraela, aby wziąć udział w Międzynarodowej Konferencji Innowacji Operacyjnych IDF.


Jak donoszą Izraelskie media to izraelski kontrahent obronny sprzedał ukraińskiemu wojsku systemy antydronowe za pośrednictwem Polski.


Prezydent Izraela Izaak Herzog w środę wieczorem wydał przyjęcie w swojej oficjalnej rezydencji w Jerozolimie dla przywódców wojskowych z 18 krajów.


Premier Yair Lapid powiedział w środę, że morderstwo izraelskiego żołnierza dokonane przez oficera wywiadu Autonomii Palestyńskiej „eskaluje sprawy na inny poziom”.


Około 1500 gości, w tym członkowie rodziny królewskiej z Emiratów, bierze udział w ślubie emisariusza Chabad ZEA, rabina Levi Duchmana; uroczystość uznana za największe wydarzenie żydowskie w historii ZEA


Nowe badanie opublikowane w tym tygodniu przez Henley & Partners wykazało, że w Tel Awiwie mieszka 42 400 milionerów, czyli mniej więcej jeden na dziesięciu mieszkańców.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.