Uncategorized

ŻYDOWSKI PISARZ


Jerzy Klechta

W dziejach Polski występują  Polacy i Żydzi w jednej osobie i na odwrót, w historii żydowskiej występują w jednej osobie i jedni i drudzy. Oto jeden z przykładów. Inne za tydzień.

Oto najwybitniejszym żydowskim pisarzem science fiction  był Stanisław Lem. Tak przypuszczano we Lwowie, gdzie mieszkał. Rodzina Lema była majętna, jego ojciec był laryngologiem , rodzina posiadała dwie kamienice..  Gdy do Lwowa wkroczyli Sowieci rodzina Lema uznana została za majętnych burżujów. Zaś, gdy wkroczyli hitlerowcy naziści uznali, że w żyłach  Lema  płynie żydowska krew.

Bolszewicy zatem wieźli pisarza na rozstrzelanie, wiadoma rzecz: burżuj. Po prostu uratował go konwojent, który był również Żydem. I tak oto powstały jego książki: „Solaris”, „ Bajki Robotów” i inne książki.

Jerzy Klechta

Wszystkie wpisy Jerzego TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Zona Adama Mickiewicza, Celina Szymanowska, przyjela chrzest , tak jak i inni zwolennicy Jakuba Franka.

  2. Stanislaw Lem nie był pisarzem żydowskim w najmniejszym stopni. byl Zydem, aczkolwiek ateista i swojego żydostwa nie reklamował, nawet wolał o tym nie wspominać. Przypisywanie każdemu wybitnemu twórcy literackiemu czy artyście pochodzenia żydowskiego, ze jest ”żydowskim pisarzem, poeta czy artysta jest niesmaczne. Już Mickiewicz bardziej pasuje do tego wzorca, bo pisal o Jankielu i cos tam mial z pochodzeniem, ale Lem?!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.