Uncategorized

Krotko i zwiezle: wiadomosci z Izraela dzien po dniu 10.10 – 11.10


Ponad 10 000 osób wyszło z osiedla żydowskiego Shavei Shomron w Samarii, w marszu protestacyjnym przeciwko bezsilności władz Izraela wobec arabskiego terroru w Judei i Samarii.


Ambasador Izraela na Ukrainie Michel Brodsky powiedział w poniedziałek, że personel ambasady jest bezpieczny w sytuacji, którą określa jako niebezpieczną eskalację.


Minister obrony Benny Gantz powiedział w poniedziałek, że Izrael  zlapie terrorystow, którzy dzień wcześniej dokonali zamachu we wschodniej Jerozolimie, w którym zginęła funkcjonariuszka Straży Granicznej


Ambasador Ukrainy w Izraelu Jewgen Korniczuk powiedział, że jego kraj od miesięcy bezskutecznie prosi Izrael o pomoc wojskową.


Piosenka izraelskiej piosenkarki i aktorki Liraz Charhi, nagrana z irańskimi artystami, jest szeroko grana podczas trwających prawie cztery tygodnie protestów, które nadal wstrząsają Republiką Islamską.

Jak długo będziemy milczeć, jak długo będziemy trzymać głowy opuszczone?” 


Izraelski premier potępia Rosję za masowy ostrzał rakietowy na Ukrainie


przywódcy kościoła jerozolimskiego wyrazili „poważne zaniepokojenie” tym, że Wielka Brytania może przenieść swoją ambasadę w Izraelu do spornego i świętego miasta.


Jednym z trzech  tegorocznych noblistow w dziedzinie ekonomii,jest Ben Shalom Bernanke,wnuk polskiego Zyda z Boryslawia.


Rządy Izraela i Libanu wstępnie zatwierdziły porozumienie w sprawie granicy morskiej z udziałem USA, mające na celu zakończenie sporu o bogate w gaz wody we wschodniej części Morza Śródziemnego.


Premier zwołał na jutro posiedzenie gabinetu ds. bezpieczeństwa, a następnie odbędzie się specjalne posiedzenie rządu w celu zatwierdzenia umowy morskiej z Libanem.


Palestyńscy bandyci ostrzelali hotel w Betlejem po tym, jak posty w mediach społecznościowych pokazały, że sala imprez w budynku zawierała żydowskie symbole.


Przywódca działającej w rejonie Nablusu grupy terrorystycznej Lions’ Den, Wadee Alhouh odmówił spełnienia żądania władz Autonomii Palestyńskiej do złożenia broni.


Izraelsko-rosyjski miliarder Jurij Milner powiedział w poniedziałek, że zrzekł się rosyjskiego obywatelstwa


W Izraelu otwarto nową wystawę „Klimt: Kiedy sztuka spotyka naukę”, oferując zwiedzającym nowy sposób na docenienie twórczości słynnego austriackiego malarza.


Żołnierz Sił Obronnych Izraela zginął we wtorek w ataku terrorystycznym w pobliżu społeczności Shavei Shomron w Samarii,


Netanjahu o umowie morskiej: nie historyczna umowa, raczej historyczna kapitulacja


izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 10 poszukiwanych Arabów oraz skonfiskowano nielegalną broń.


Rząd ujawnił, że wraz z podpisaniem umowy wyznaczającej granice morskie między Izraelem a Libanem, Izrael otrzyma list gwarancyjny od Stanów Zjednoczonych, oznaczający zaangażowanie Ameryki w zapewnienie bezpieczeństwa i prawa gospodarczego Izraela


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. ” Izrael otrzyma list gwarancyjny od Stanów Zjednoczonych, oznaczający zaangażowanie Ameryki w zapewnienie bezpieczeństwa i prawa gospodarczego Izraela”

    Czyzby fryzjerczyk Lapid i te zero Ganz nie pamietali ze Wojna 6 Dniowa rozpoczela sie kiedy Ameryka” nie mogla znalezsc” gwarancji amerykanskich o ” Swobodzie Zeglugi przez Sharm El Sheikh”, zablokowanej przez Egipt …

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.