Uncategorized

Humbuk zachodu nad zamordowanymi Izraelczykami

Melanie Phillips

Dzięki palestyńskiej propagandzie to, co kiedyś ograniczało się do nazistowskich Niemiec, teraz zatruło większość wolnego świata.


Policja i pracownicy ochrony na miejscu ataku terrorystycznego przy wjeździe do Jerozolimy, 23 listopada 2022 r.
Policja i pracownicy ochrony na miejscu ataku terrorystycznego przy wjeździe do Jerozolimy, 23 listopada 2022 r . Zdjęcie: Olivier Fitoussil/Flash90

 To był kolejny epicki tydzień zachodniej hipokryzji. I to był kolejny epicki tydzień obojętności lub gorzej wobec Izraela. Jedno i drugie jest oczywiście ściśle ze sobą powiązane.

W środę 16-letni Aryeh Schupak został zamordowany, a kilkanaście innych osób zostało rannych, w tym co najmniej jeden w stanie krytycznym, kiedy bomba wypełniona gwoździami i łożyskami kulkowymi eksplodowała na przystanku autobusowym w Jerozolimie. Kolejna zdalnie sterowana bomba wybuchła wkrótce potem na innym przystanku autobusowym w mieście.

Administracja Bidena natychmiast potępiła zamachy. Sekretarz stanu Antony Blinken powiedział, że Ameryka „zdecydowanie stoi po stronie Izraela w obliczu ataków terrorystycznych dzisiejszego ranka w Jerozolimie” i powtórzył, że „nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo Izraela jest żelazne”.

To jest wstrętny humbug. Ataki te, podobnie jak reszta fali terrorystycznej skierowanej przeciwko Izraelczykom w ostatnich miesiącach, są w dużej mierze wynikiem nieustannego podżegania Autonomii Palestyńskiej w jej szkołach i mediach, jak również nagród „zapłaty za zabójstwo” dla terrorystów i ich rodzin.

Ani izraelscy Żydzi nie są jedynymi celami palestyńskiego terroru. W tym samym dniu co zamachy, 17-letni Izraelczyk Druz, Tiran Fero , który został ciężko ranny w wypadku samochodowym w Dżeninie, został uprowadzony ze szpitala przez tłum palestyńskich arabskich uzbrojonych bandytów, podobno dlatego, że błędnie myśleli, że jest to izraelski żołnierz.

Według rodziny Fero terroryści wtargnęli do szpitala, odłączyli go od respiratora, gdy jeszcze żył i wrzucili go do samochodu. Jego ciało zostało odzyskane przez izraelskie i AP siły bezpieczeństwa i następnego dnia wróciło do jego rodziny .

Biorąc pod uwagę jego rolę w podżeganiu i finansowaniu takiego terroru, przywódcy palestyńscy byliby traktowani jak pariasi w każdym cywilizowanym wszechświecie. Zamiast tego administracja Bidena nadal ją finansuje i traktuje jako godną państwa.

Dzień przed zamachami okazało się, że Stany Zjednoczone poprawiły swoje stosunki z Palestyńczykami, mianując specjalnego przedstawiciela do spraw palestyńskich.

To zupełnie nowe stanowisko obejmie Hady Amr , obecnie zastępca asystenta sekretarza ds. Izraela i Palestyny ​​w Departamencie Stanu. Rekord Amra obejmuje stwierdzenie, że „zainspirowała mnie palestyńska intifada” – atak terrorystyczny, w którym zamordowano lub okaleczono około 1000 Izraelczyków – fałszywe oskarżenie Izraela o „czystki etniczne” i wezwanie do zawarcia układu z Hamasem.

Daleka od „żelaznego” zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa Izraela, administracja Bidena podważa je na każdym kroku.

Jednak w tym tygodniu oburzenie Zachodu nie było skierowane na żadną z tych rzeczy, ale na „hipokryzję” organizacji Mistrzostw Świata FIFA w Katarze. Dzieje się tak, ponieważ Katar przerażająco traktuje homoseksualistów, a kapitanom drużyn uniemożliwiono noszenie tęczowych motywów LGBT na opaskach w proteście.

Jednak Katar to nie tylko despotyczne państwo, które odmawia wszystkim praw człowieka. Jest także głównym płatnikiem Hamasu, grupy islamistycznej, która rządzi Gazą jako państwem policyjnym, nieustannie usiłuje mordować Izraelczyków i której statut zobowiązuje ją do unicestwienia Izraela i każdego Żyda na świecie.

Każda drużyna piłkarska, działacz FIFA i fan piłki nożnej, który bierze udział w Mistrzostwach Świata i przyczynia się do miliardów, które Katar zarabia na organizacji imprezy, wniesie nieunikniony wkład w piekielny program Hamasu, polegający na mordowaniu Izraelczyków i uciskaniu własnego narodu.

Jest nie do pomyślenia, żeby jakakolwiek zachodnia drużyna piłkarska nosiła flagę Izraela na opaskach w geście solidarności z izraelskimi ofiarami terroru palestyńskich Arabów i muzułmanów. Jednak w tym roku w Izraelu i na spornych terytoriach zarejestrowano ponad 2200 takich ataków, w których zginęło 30 osób.

W marcu doszło do serii strzelanin, pchnięć nożem i taranowania samochodów w Beer-Szewie, Jerozolimie, Haderze i Bnei Brak. W kwietniu w samym sercu Tel Awiwu zastrzelono trzech cywilów.

W maju trzech Izraelczyków zginęło, a czterech zostało rannych w ataku toporem w centralnym mieście Elad. W zeszłym miesiącu Izraelczyk został zastrzelony w pobliżu Kiryat Arba w Judei. Na początku tego miesiąca trzech Izraelczyków zostało zasztyletowanych w pobliżu miasta Ariel w Judei.

W zeszłym tygodniu w północnej Samarii doszło do dwóch strzelanin. Zeszłej niedzieli wieczorem udało się zapobiec masowemu atakowi w tym samym rejonie, kiedy przedwcześnie eksplodował samochód-pułapka wycelowana w izraelską strażnicę wojskową.

Żaden z tych ataków nie zasługiwał na więcej niż przelotną wzmiankę w zachodnich mediach, które mogą wybuchnąć wulkanicznym potępieniem, jeśli Izraelczycy zaczną zadawać wiele palestyńskich ofiar w swoich próbach zapobieżenia dalszym okrucieństwom.

Dla zachodnich liberałów cierpienie izraelskich ofiar z rąk palestyńskich Arabów jest prawie niewidoczne. Podobnie jest z cierpieniem Palestyńczyków pod rządami ich własnych przywódców.

Wydaje się, że zachodni liberałowie nie dostrzegają, że palestyńscy przywódcy więzią, torturują i zabijają własny naród. Nie widzą palestyńskich ataków na chrześcijan czy Druzów. Nie widzą, jak Hamas zrzuca gejów z dachów na śmierć.

W zeszłym miesiącu Ahmad Abu Marhia , homoseksualny 25-letni palestyński Arab majacy azyl w Izraelu w obawie o swoje życie z rąk rodziny i mieszkańców swojej wioski, został uprowadzony i ścięty w Hebronie.

Liberalne media w większości milczały. Na amerykańskich kampusach nie było demonstracji. Ambasador USA w Izraelu Thomas Nides napisał na Twitterze o swoim przerażeniu z powodu morderstwa, ale wyraźnie nie powiedział, że ofiara uciekła ze swojej palestyńskiej wioski do schronienia w Izraelu, ponieważ był gejem.

Zachodni liberałowie utrwalili sobie w głowach kłamstwo, że Palestyńczycy są uciskanymi ofiarami Izraela i dlatego nie mogą zrobić nic złego. Jednocześnie ci liberałowie usunęli Izrael ze swojego moralnego wszechświata, tak że Izraelczycy nie mają takiego samego prawa do istnienia, jakie mają sami zachodni liberałowie.

Jak możemy wyjaśnić ten zdumiewający i szokujący sposób myślenia?

Historia narodu żydowskiego mówi nam, że kiedy kultury są nękane przez przerażające siły, które najwyraźniej są poza kontrolą kogokolwiek, to Żydzi są identyfikowani jako przyczyna. Zrzucanie winy na Żydów jest sposobem, w jaki naiwni od pokoleń próbowali nadać sens niezrozumiałym zagrożeniom.

Ale zawsze jest katalizator: ludzie, którzy faktycznie wskazują palcem na Żydów i podżegają tłum przeciwko nim. W średniowieczu był to Kościół. W ubiegłym stuleciu był to Hitler. Dziś są to palestyńscy Arabowie.

Wspólnym czynnikiem jest ich psychotyczna demonizacja narodu żydowskiego. Istnieje jednak jeszcze bardziej niszczycielski związek.

Wojna toczona była z nazistami w obronie wolnego świata, który należycie ocalił przed inwazją, zniewoleniem i tyranią. Wojny nie prowadzono jednak po to, by ratować Żydów. Rzeczywiście, Zachód przymykał oczy na eksterminację Żydów, o której zachodni przywódcy byli wówczas dobrze świadomi.

Znaczna część Zachodu uważała Hitlera za potworną aberrację, której udało się wyprać mózgi Niemców, aby poparli jego psychotyczne brednie. Ale na Bliskim Wschodzie palestyńscy Arabowie byli legionem Hitlera. Dowodził nimi mufti Jerozolimy, Haj Amin al-Husseini , który zobowiązał się do eksterminacji każdego Żyda na Bliskim Wschodzie, jeśli Hitler wygra wojnę.

Al-Husseini jest chwalonym wzorem do naśladowania i inspiracją dla Mahmuda Abbasa . W związku z tym propaganda palestyńska przekazuje nazistowskie tropy i obrazy demonizujące naród żydowski. Jednak żaden z tych demonicznych antysemityzmów nie jest nigdy uznawany przez Zachód. Amerykański rząd nigdy o tym nie wspomina. Ani Brytyjczycy, ani Europejczycy. Zamiast tego Zachód zinternalizował palestyńską demonizację państwa żydowskiego.

Niemcy hitlerowskie zostały pokonane. Ale paranoiczny i eksterminacyjny antysemityzm, który go podsycał, krąży teraz wśród narodów, które go pokonały. Poprzez palestyńską propagandę to, co kiedyś ograniczało się do Niemiec, teraz zatruło znaczną część Zachodu.

Dlatego Izrael stał się piorunochronem dla zjawiska obserwowanego w całej historii: obwiniania Żydów za zło świata.

Może się to wydawać trudną lekcją do nauczenia. Ale musimy się tego nauczyć.Może ci się spodobać również ze Buffalo Shooter wzywa do wojny między Gojami a Żydami

Humbug Zachodu nad zamordowanymi Izraelczykami

PrzetlumaczylSir Google Translate

Przyslala Ewa Korulska

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Pisze Joann J
    Wszystko w punkt. A świat ma zbyt duże lenistwo w sobie, by chcieć chociażby trochę pomyśleć i poczytać też o punkcie widzenia ze strony Izraela, a nie tylko ze strony kłamliwej propagandy hamasu( celowo z małej)..

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.