Uncategorized

Faszyści tryumfują w Izraelu

Jakub Bodziony i Konstanty Gebert

Piąte w ciągu czterech lat przyśpieszone wybory w Izraelu zakończyły się triumfem koalicji stworzonej wokół Likudu, partii Benjamina Netanjahu. W jej skład wchodzi faszyzujące ugrupowanie Religijny Syjonizm. Co oznaczałoby dla Izraela utworzenie rządu składającego się z rasistów i byłych skazańców? Czy układ sił w Knesecie odzwierciedla panujące nastroje społeczne? Jakie są źródła poparcia dla skrajnej prawicy wśród Izraelczyków?

Faszyści tryumfują w Izraelu

Kategorie: Uncategorized

5 odpowiedzi »

 1. Protestuje przeciwko publikowaniu na tym forum artykułów o tytułach uwłaczających Izraelowi.
  I wzywam autora który tak gorzko ubolewa na brak demokracji dla Arabów w Izraelu aby wskazał choc jedno suwerenne i demokratyczne państwo arabsko-muzułmańskie. Widać demokracja nie jest panaceum dla wszystkich narodów i naiwnością byloby w to wierzyć.

 2. Epitetem „ faszyści” szafuje sie teraz na prawo i lewo ( szczególnie na prawo.. ).
  Zużył się on doszczętnie i nic już nie oznacza, poza nienawiscia lub głupota tego kto nim szafuje. Często idącymi w parze.

 3. AN:
  W oczach muzułmanów ty też mieszkasz w bagnie okupowanych terenów, zwanym przez syjonistów Herzliyą. Powiedzmy, 99% muzułmanów. Ten pogląd nawet nie zależy od poglądu tzw Palestyńczyków, bo jest częścią Islamu.

 4. Warto przypomnieć widzom i słuchaczom że Izrael jest państwem wyznaniowym i narodowym. Te dwie cechy są w równej mierze bazą definicji tego skrawka ziemi jako państwa żydowskiego i gwarancją przetrwania tegoż państwa jako państwa żydowskiego.
  W oczach autorów każdy Izraelczyk który to rozumie jest faszystą.
  Izrael jako państwo obywatelskie nie przetrwałby chyba więcej niż pokolenie bo jego populacja żydowska opuściłaby BW, z początkowo zwolna a potem panicznie.

 5. Przy poparciu wielkiego i bardzo aktywnego liberala i pieknoducha, rozumielismy juz w pierwszych tygodniach po wojnie Szesiodniowej, ze jezeli natychmiast nie wyjdziemy z bagna okupowanych terenow, zostaniemy w nie wssani. Jezeli swiat nam, Izraelowi, natychmiast nie da kopniaka, to ten proces wlasnie zaczyna sie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.