Uncategorized

Przywłaszczenie kulturowe i Żydzi

Croline Glick


Irving, West, Czarni Izraelici, Naród Islamu i im podobni nie mają innego wyboru jak tylko demonizować Żydów, ponieważ żydowska wytrzymałość i prawomocność demaskuje oszustwo w sercu ich wymyślonej tożsamości.

W poniedziałek wieczorem, egipski reporter telewizyjny relacjonujący turniej Pucharu Świata w Doha, Katar został zaatakowany przez wściekły tłum i zmuszony do opuszczenia rozgrywek, aby uniknąć zlinczowania. Tłum zaatakował go, ponieważ pomylił go z izraelskim reporterem.

Katarscy urzędnicy byli podobno zażenowani tym incydentem. Nie byli jednak zażenowani gwałtownym antysemityzmem tłumu. Katarczycy byli zażenowani, ponieważ ich urzędnicy nie uwierzyli biednemu Egipcjaninowi, kiedy ten upierał się, że jest jednym z nich. I tak stali z boku, gdy tłum poddał go “izraelskiemu traktowaniu”.

Od momentu wylądowania w Doha, by relacjonować Mistrzostwa Świata, izraelscy reporterzy byli obsypywani nienawiścią. Kibice krzyczą na nich “Palestyna” i blokują im możliwość nadawania. Są przeklinani, grożeni i prześladowani, gdy idą ulicami miasta. Izraelscy reporterzy są wyrzucani z taksówek, odmawia się im obsługi w restauracjach i napada na nich. Głównymi napastnikami są Arabowie z Kataru, Egiptu, Libanu, Jordanii, Maroka, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej i innych krajów, ale europejscy kibice są niezmiennie równie wrodzy.

Za każdym razem, gdy izraelski reporter identyfikuje się jako Izraelczyk, jego rozmówca strzela z powrotem: “Palestyna, Palestyna, nie ma Izraela! Tylko Palestyna!” Palestyńskie flagi mogą być najbardziej popularne na meczach.

Reporter ediot Ahronot Raz Shechnik opisał traktowanie, jakiego doznał on i jego koledzy, we wpisach na swoim koncie na Twitterze w ciągu weekendu i zastanawiał się, jak to zmieniło jego sposób postrzegania natury konfliktu świata arabskiego z Izraelem.

Jak to ujął, “Po raz pierwszy stałem się tutaj trzeźwo myślący. Zawsze byłem centrystą, liberałem i otwartym umysłem, z wielkim pragnieniem pokoju przede wszystkim. Zawsze myślałem, że problem [między Arabami i Żydami] leży po stronie rządów, przywódców – w tym naszego. Ale w Katarze dowiedziałem się, jak wszechobecna jest [arabska] nienawiść wśród ludzi na ulicy, jak bardzo chcą nas zetrzeć z powierzchni ziemi. Do jakiego stopnia wszystko co związane z Izraelem wzbudza ostrą nienawiść”.

Zeznania Shechnika, jak również filmy pokazujące prześladowania, których doświadcza on i jego koledzy, podnoszą kwestię związku między wsparciem dla Palestyńczyków z jednej strony, a przemocą tłumu i prześladowaniem Żydów z drugiej. Dlaczego ludzie, którzy atakują Żydów, używają “Palestyny”, by usprawiedliwić swoje zachowanie? I dlaczego ludzie, którzy wspierają “Palestynę”, uważają, że przemoc tłumu wobec Żydów jest uzasadniona?

Powód, choć trudny do zaakceptowania, jest jednak oczywisty. Przemoc tłumu wobec Żydów jest związana z pro-palestyńskimi stanowiskami, ponieważ są one przejawami tej samej rzeczy: antysemityzmu. To jest powód, dla którego pro-palestyńscy aktywiści od Paryża po Nowy Jork, od Londynu po Los Angeles napadają na Żydów. To powód, dla którego popierający Palestynę politycy i prokuratorzy unikają ścigania tych napaści, a popierające Palestynę media bagatelizują ich znaczenie.

W swej istocie, narracja palestyńska jest niczym innym jak zawłaszczeniem żydowskiej narodowości, kultury, historii, dziedzictwa i wiary. Wśród postępowców, osoba jest uważana za winną zawłaszczenia kulturowego, jeśli umniejsza lub w inny sposób ignoruje kulturowe korzenie jakiegoś zjawiska. Na przykład, jeśli ktoś wspomina o etnicznej potrawie bez odnotowania jej pochodzenia, może spodziewać się, że zostanie oczerniony jako bigot.

Palestyńskie kulturowe zawłaszczenie judaizmu i żydowskiej narodowości przenosi kulturowe zawłaszczenie na zupełnie inny poziom.

Przez ostatnie 3500 lat żydowskie dziedzictwo, wiara, narodowość i historia – w całości – były związane ze związkiem narodu żydowskiego z Ziemią Izraela. Żydzi po prostu nie mogą wyjaśnić, ani nawet zrozumieć siebie bez Ziemi Izraela. Kopnij kilka centymetrów pod powierzchnię w dowolnym miejscu w Ziemi Izraela, a znajdziesz archeologiczne dowody tysiącletnich związków narodu żydowskiego z tą ziemią. Wejdź do jakiejkolwiek synagogi lub szkoły żydowskiej na świecie, a znajdziesz dowody na tę podstawową rzeczywistość.

Palestyńska narracja narodowa opiera się zarówno na całkowitym zaprzeczeniu żydowskiej historii, dziedzictwa, narodowości i wiary, jak i na zawłaszczeniu ich wszystkich przez Palestyńczyków. Szef OWP i lider Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas upiera się, że Palestyńczycy są biblijnymi Kananejczykami. Jego poprzednik Yasser Arafat powiedział, że Palestyńczycy są Jebusytami. Nieważne, że żadna z tych grup nie istnieje od 3000 lat.

Jednocześnie upierają się, że nie ma żadnego związku między Żydami z Biblii a dzisiejszymi Żydami. Palestyńczycy systematycznie niszczą stanowiska archeologiczne na całej ziemi Izraela, aby wymazać zapis historyczny. Historia jest następnie przepisywana na nowo w oparciu o polityczne i propagandowe wymagania zrewidowanej, całkowicie sfabrykowanej historii dzisiejszych Palestyńczyków.

To jest powód, dla którego Palestyńczycy za wszelką cenę odmawiają uznania prawa Izraela do istnienia. Ich sfałszowana historia będzie nie do obrony, jeśli uznają, że Żydzi są rdzennymi mieszkańcami ziemi Izraela, że Izrael nie jest kolonialnym przyczółkiem, ale jedyną ojczyzną, jaką Żydzi kiedykolwiek znali, jedną z tych, do której zachowali przywiązanie przez 2.000 lat wygnania i wywłaszczenia przez imperialne potęgi w całej historii. Sprawa palestyńska ma sens tylko wtedy, gdy neguje się żydowską historię, narodowość, dziedzictwo i wiarę, a Żydów demonizuje się za odmowę zaakceptowania ich wymazania.

To całkowite kulturowe zawłaszczenie żydowskiego istnienia przez Palestyńczyków jest najwyższym aktem nienawiści do Żydów. A ci, którzy wspierają Palestyńczyków, wspierają wymazywanie żydowskiej egzystencji w czasie. Ponieważ narracja palestyńska jest tak zakorzeniona w życiu kulturalnym zachodnich elit i postępowców, często trudno jest rozpoznać annihilacyjną nienawiść do Żydów u jej podstaw. Aby to wyjaśnić, możemy zwrócić się do innej formy antysemityzmu opartej na kulturowym zawłaszczeniu żydowskiej egzystencji.

Nienawiść do Żydów ze strony Czarnych Izraelitów, Narodu Islamu i ich zwolenników jest podobnie oparta na kradzieży żydowskiej tożsamości. Zarówno Naród Islamu jak i Czarni Izraelici twierdzą, że Żydzi są “pomiotem szatana”. Prawdziwymi Żydami, upierają się, są amerykańscy czarni. W zeszłym tygodniu ponad tysiąc umundurowanych Czarnych Izraelitów przemaszerowało przez Brooklyn od Grand Army Plaza do Nets Stadium skandując: “Hej Jacob, czas się obudzić. Mam dla ciebie dobrą wiadomość. My jesteśmy Prawdziwymi Żydami!”

Marsz przeprowadził tłum nienawidzących Żydów przez największe społeczności żydowskie poza Izraelem.

Czarni Izraelici maszerowali w poparciu dla gwiazdy Brooklyn Nets Kyrie Irvinga, który został zawieszony w NBA za plucie antysemicką propagandą rodem z Czarnego Izraela, w trakcie której Irving polecał antysemicki film, który m.in. neguje Holokaust.

Burza, która powstała wśród czarnych antysemitów w odpowiedzi na zawieszenie Irvinga, uświadamia, jak centralne miejsce zajmuje antysemityzm nie tylko w narracji Czarnych Izraelitów, ale także w życiu tych, którzy albo identyfikują się jako Czarni Izraelici, albo jako osoby, które nie są w stanie tego zrobić.

W poparciu dla Irvinga i jego antysemickiego światopoglądu maszerowały nie tylko tłumy, ale także raper Kanye West. Kiedyś uważany za odważnego za swój publiczny sprzeciw wobec aborcji i poparcie dla ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa, w ostatnich tygodniach zastąpił swój konserwatyzm antysemityzmem opartym na kradzieży dziedzictwa, historii i wiary żydowskiej przez Naród Islamu/czarnych Izraelitów i przywłaszczeniu tego dziedzictwa, historii i wiary czarnym Amerykanom.

Godnym uwagi aspektem zachowania Westa jest to, że podczas gdy Irving przeprosił za swój antysemicki wybuch, West podwoił się. W każdym publicznym wystąpieniu, od kiedy otwarcie bronił antysemityzmu Irvinga, West nie tylko powtórzył swoje antysemickie stanowisko, ale rozszerzył je i nasilił swoje ataki na Żydów jako naród, społeczność w Ameryce i jako jednostki. Definiując się na nowo jako antysemita po pierwsze, a raper i osoba publiczna po drugie, West zdecydował się najbardziej związać z innymi antysemitami, szczególnie z białym supremacjonistą Nickiem Fuentesem.

Decyzja Westa, by działać jako pomost pomiędzy czarnym antysemityzmem, który jest ogólnie kojarzony z postępowym obozem politycznym, a antysemityzmem białych supremacjonistów, który jest ogólnie kojarzony z polityczną skrajną prawicą, obnaża często ignorowany, ale podstawowy fakt dotyczący antysemityzmu: to nie jest stanowisko polityczne. Jest to kulturowy światopogląd, sposób rozumienia świata. Antysemici wywodzą się z politycznej lewicy, centrum i prawicy. Pochodzą ze wszystkich religii. Ich antysemityzm kieruje ich polityką. W konsekwencji polityka antysemicka ma zwolenników we wszystkich obozach politycznych.

To prowadzi nas z powrotem do izraelskich reporterów w Doha.

Czarni Izraelici i Naród Islamu, którzy opierają swoją tożsamość na zawłaszczeniu tożsamości żydowskiej, stanowią małą, ale potężną mniejszość czarnej społeczności w Ameryce. Mają wpływ na Kongresową Czarną Koalicję i inne kluczowe ośrodki władzy czarnych, które z kolei mają wpływ na Partię Demokratyczną. I choć ich siła kulturowa i polityczna rośnie, to wciąż jest ograniczona.

W przeciwieństwie do tego, przyjęcie narracji palestyńskiej jest niemal powszechne w świecie arabskim, w szerszym świecie muzułmańskim i w dużej części świata zachodniego. Jest ona niemal powszechnie akceptowana w Europie i przez postępowców w Ameryce. Wszyscy ludzie, którzy akceptują i bronią narracji palestyńskiej, akceptują zasadność sprawy politycznej, która w całości opiera się na zawłaszczeniu żydowskiej narodowości.

Shechnik i jego koledzy reporterzy byli oszołomieni odkryciem prawdy o wojnie przeciwko nim jako Żydom, i przeciwko ich państwu. Antysemityzm, który ożywia ich antagonistów w Doha, nie ma nic wspólnego z tym, kto stoi na czele izraelskiego rządu, ani z tym, co izraelskie wojsko robi w danej wojnie lub operacji. Poparcie dla Palestyńczyków, i ich celu wymazania Izraela z mapy, jest zakorzenione w nienawiści do Żydów, podzielanej przez miliardy ludzi na całym świecie.

W poparciu dla Irvinga i jego antysemickiego światopoglądu maszerowały nie tylko tłumy, ale także raper Kanye West. Kiedyś uważany za odważnego za swój publiczny sprzeciw wobec aborcji i poparcie dla ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa, w ostatnich tygodniach zastąpił swój konserwatyzm antysemityzmem opartym na kradzieży dziedzictwa, historii i wiary żydowskiej przez Naród Islamu/czarnych Izraelitów i przywłaszczeniu tego dziedzictwa, historii i wiary czarnym Amerykanom.

Godnym uwagi aspektem zachowania Westa jest to, że podczas gdy Irving przeprosił za swój antysemicki wybuch, West podwoił się. W każdym publicznym wystąpieniu, od kiedy otwarcie bronił antysemityzmu Irvinga, West nie tylko powtórzył swoje antysemickie stanowisko, ale rozszerzył je i nasilił swoje ataki na Żydów jako naród, społeczność w Ameryce i jako jednostki. Definiując się na nowo jako antysemita po pierwsze, a raper i osoba publiczna po drugie, West zdecydował się najbardziej związać z innymi antysemitami, szczególnie z białym supremacjonistą Nickiem Fuentesem.

Decyzja Westa, by działać jako pomost pomiędzy czarnym antysemityzmem, który jest ogólnie kojarzony z postępowym obozem politycznym, a antysemityzmem białych supremacjonistów, który jest ogólnie kojarzony z polityczną skrajną prawicą, obnaża często ignorowany, ale podstawowy fakt dotyczący antysemityzmu: to nie jest stanowisko polityczne. Jest to kulturowy światopogląd, sposób rozumienia świata. Antysemici wywodzą się z politycznej lewicy, centrum i prawicy. Pochodzą ze wszystkich religii. Ich antysemityzm kieruje ich polityką. W konsekwencji polityka antysemicka ma zwolenników we wszystkich obozach politycznych.

To prowadzi nas z powrotem do izraelskich reporterów w Doha.

Czarni Izraelici i Naród Islamu, którzy opierają swoją tożsamość na zawłaszczeniu tożsamości żydowskiej, stanowią małą, ale potężną mniejszość czarnej społeczności w Ameryce. Mają wpływ na Kongresową Czarną Koalicję i inne kluczowe ośrodki władzy czarnych, które z kolei mają wpływ na Partię Demokratyczną. I choć ich siła kulturowa i polityczna rośnie, to wciąż jest ograniczona.

W przeciwieństwie do tego, przyjęcie narracji palestyńskiej jest niemal powszechne w świecie arabskim, w szerszym świecie muzułmańskim i w dużej części świata zachodniego. Jest ona niemal powszechnie akceptowana w Europie i przez postępowców w Ameryce. Wszyscy ludzie, którzy akceptują i bronią narracji palestyńskiej, akceptują zasadność sprawy politycznej, która w całości opiera się na zawłaszczeniu żydowskiej narodowości.

Shechnik i jego koledzy reporterzy byli oszołomieni odkryciem prawdy o wojnie przeciwko nim jako Żydom, i przeciwko ich państwu. Antysemityzm, który ożywia ich antagonistów w Doha, nie ma nic wspólnego z tym, kto stoi na czele izraelskiego rządu, ani z tym, co izraelskie wojsko robi w danej wojnie lub operacji. Poparcie dla Palestyńczyków, i ich celu wymazania Izraela z mapy, jest zakorzenione w nienawiści do Żydów, podzielanej przez miliardy ludzi na całym świecie.

Palestyńczycy są popularni, ponieważ stanowią narzędzie do wyrażania i propagowania tej nienawiści, w tym w salach władzy na całym świecie. Wytrzymałość Izraela jest nie do zaakceptowania, ponieważ po prostu przez przetrwanie, po prostu przez posiadanie reporterów, których można wysłać na Mistrzostwa Świata w Doha, państwo żydowskie udowadnia, że narracja palestyńska jest nieprawdziwa i oparta na odrzuceniu obserwowalnej rzeczywistości i zapisów historycznych, a nie na sprawiedliwości czy prawdzie.

Podobnie, amerykańscy Żydzi są oszołomieni odkrywając, że czarny antysemityzm, podobnie jak zadeklarowane przez Palestyńczyków ataki na Żydów od Peorii do Miami, nie ma nic wspólnego z tym, kto jest u władzy w Izraelu lub czy amerykańscy Żydzi identyfikują się z postępowymi czy konserwatywnymi politykami i sprawami. Nie ma nic wspólnego z tym, czy amerykańscy Żydzi są skłonni zaakceptować “białą winę”.

Irving, West, Czarni Izraelici, Naród Islamu i ich pokrewni nie nienawidzą Żydów z powodu czegokolwiek, co konkretny Żyd może lub nie może myśleć, mówić lub robić. Oni nienawidzą Żydów, ponieważ ukradli żydowską historię, dziedzictwo, narodowość i kulturę i przywłaszczyli je sobie. Zrobiwszy to, nie mają innego wyboru niż demonizować Żydów, ponieważ żydowska wytrzymałość i prawowitość demaskuje oszustwo w sercu ich wymyślonej tożsamości.

Przywłaszczenie kulturowe i Żydzi

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Kategorie: Uncategorized

6 odpowiedzi »

  1. MEF pomysł doskonały. Miałam taki sam. Lewicowych mądrali z Diaspory tez można zaprosic na football.

  2. Warto wysłać kilku lewicowców izraelskich na przeszkolenie do Doha. Wrócą jak nowi, jeśli wrócą. Tam są lepsi wykładowcy niż w Izraelu, którzy stosują lepsze argumenty.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.