Uncategorized

WRACA STARE 

Jerzy Klechta

Są a jakby ich nie było. W internecie zamieszczona została lista Żydów . Tyle tylko, że nikt nie wie czy jest to lista prawdziwa czy nowy sposób na demonstrację antysemityzmu. Są imiona, są nazwiska . Idzie stare. 

W Polsce zaczyna się walkę  antysemityzmem . Jest to sposób stary od lat. Dobrze się sprzedaje ponieważ nie mało ludzi z tytułem „Polaka” opowiada się za wypędzeniem Żydów z Polski. Co prawda będzie to działalność trudna do udowodnienia, gdyż  w Polsce Żydów jak na lekarstwo. No i jest sporo Polaków, którzy przekonali się na własnej skórze, że antysemityzm kończy się ich klęską. 

JERZY KLECHTA

Wszystkie wpisy Jerzego TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Pisze Lea R

    Myślę, że ani stare ani nowe. Antysemityzm był jest i pewnie będzie aż do przyjścia Meszijaha. Antysemityzm polski jest specyficzny „schowany pod kołderką” a wychodzi wtedy gdy komuś jest potrzebny do różnych celów np. walki politycznej.

  2. Panie Jerzy, w Polsce to ani nowe, ani stare. Tam postawa do Żydów jest niezmienna. Ja pamiętam hasła ”Żydzi do Palestyny!”, teraz wołają: zobacz co te Żydy wyprawiają w Palestynie!
    Antysemityzm kwitnie, chociaż teraz Żydów w Polsce praktycznie nie ma, niektórzy wciąż żyją w ukryciu korzystając ze starych wojennych papierów. Każdy członek rodziny ma inne nazwisko. Czasami to prawie zabawne, ale zawsze smutne. Ja też tak żyłam z fałszywymi danymi aż do mojego wyjazdu z Polski. Moja matka i brat zostali pochowani pod tymi robionymi nazwiskami, a bratanica nie wiedziała, że ojciec był Żydem, Co za kraj…
    Zawsze czytam z wielkim zainteresowaniem Pana wpisy. Dziękuję i pozdrawiam

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.