Uncategorized

Krotko i zwiezle.wiadomosci z Izraela dzien po dniu 19.1 – 20.1


Izraelska delegacja przy ONZ była gospodarzem pierwszego w swoim rodzaju szczytu cybernetycznego w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.


Zachód wykorzystuje Ukrainę jako “”pośrednika”” w dążeniu do ludobójstwa na wzór nazistowski – powiedział w środę minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.


Izrael i Maroko wzmacniają cyberbezpieczeństwo i więzi wywiadowcze Oba kraje zgodziły się również na rozszerzenie współpracy w zakresie obrony powietrznej i wojny elektronicznej, podały Królewskie Siły Zbrojne Maroka.


Członek Knesetu Simcha Rothman (Partia Religijnego Syjonizmu) ujawnił swój własny projekt reformy prawa, który szedłby jeszcze dalej niż przepisy proponowane przez ministra sprawiedliwości Yariva Levina


Izraelski Sąd Najwyższy stosunkiem głosów 10 do 1 odrzucił możliwość pełnienia przez przewodniczącego partii Shas Aryeh Deri funkcji członka gabinetu w rządzie Netanjahu, argumentując w środę, że mianowanie Deri na stanowiska ministerialne było ” wyjątkowo nie uzasadnione”.


Premier Izraela Benjamin Netanjahu spotkał się z odwiedzającą go dwupartyjną delegacją Senatu USA, aby omówić sposoby rozszerzenia i wzmocnienia porozumień z Abraham.


Prezydent Izraela Isaac Herzog gościł w Jerozolimie doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake’a Sullivana, aby omówić stosunki dwustronne i wysiłki na rzecz pogłębienia partnerstwa między krajami.


Grupy żydowskie potępiają Barcelonę za rozważanie zakończenia umowy bliźniaczej z Tel Awiwem
Rozważanie takiego posunięcia jest motywowane “głęboko zakorzenionymi antyizraelskimi uprzedzeniami” – twierdzi Europejski Kongres Żydów.


Dwóch Palestyńczyków, w tym palestyński dowódca Islamskiego Dżihadu, zginęło w czwartek rano w starciach z izraelskimi oddziałami w Dżeninie


Minister spraw zagranicznych Izraela Eli Cohen pochwalił w środę Parlament Europejski za wezwanie Unii Europejskiej do dodania irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) do listy terrorystów.


Izraelska firma prezentuje nowego drona, który może wylądować z powrotem na dłoni żołnierza Państwowa firma IAI twierdzi, że otrzymała wielomilionowy kontrakt na opracowanie wariantu amunicji myśliwskiej Point Blank dla Departamentu Obrony USA


izraelski minister bezpieczeństwa narodowego Itamar Ben-Gvir wyraził w czwartek zadowolenie z wysiłków policji, aby zapobiec większym uroczystościom związanym z Maherem Younisem, który został zwolniony wcześniej w ciągu dnia po odbyciu kary 40 lat więzienia.


Idit Silman z Partii Likud zwiedziła w Gush Etzion, podczas swojej pierwszej wizyty w Judei i Samarii w roli ministra ochrony środowiska.


Izrael przygotowuje się do 11. dorocznego Tygodnia Kosmicznego, który rozpocznie się 29 stycznia i w którym wezmą udział liderzy narodowych agencji kosmicznych z USA, Niemiec i Włoch, a także astronauci i czołowi przedstawiciele przemysłu z całego świata.


Israeli Foreign Minister Eli Cohen accepted an invitation to visit Ukraine during a conversation on Thursday with his counterpart in Kyiv.


Brytyjski premier Rishi Sunak zamierza w tym roku odwiedzić Izrael z okazji 75. rocznicy powstania kraju.


Doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych, Izraela, Bahrajnu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich spotkali się , aby omówić sposoby pogłębiania współpracy w obszarach obejmujących czystą energię, pojawiające się technologie, bezpieczeństwo regionalne i stosunki handlowe – poinformowały kraje we wspólnym oświadczeniu.


Po złożeniu w USA pozwu przez rodzinę poprzedniego właściciela obrazu, japońska firma obroniła swoje prawo własności do “Słoneczników” Vincenta van Gogha, które nabyła na aukcji w 1987 roku.


Amerykański deweloper płaci ponad 200 milionów dolarów za kawałek centralnej Jerozolimy .Grecki Kościół Prawosławny sprzedaje luksusowej amerykańskiej firmie nieruchomościowej ziemię, na której znajdują się domy, hotele i niezabudowane działki


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.