Uncategorized

Ciekawe artykuly zebral Adam MerGrażyna w Ukrainie straciła nogę, pomagając niepełnosprawnym. “Chcę tam wrócić”

Grażyna przebywa w szpitalu i stamtąd opisała dla Medonetu, jak znalazła się na froncie i dlaczego — mimo tak tragicznych doświadczeń — zamierza dosłownie stanąć znowu na nogi i tam wrócić.

Wiecej TUTAJ


Iran coraz bliżej bomby atomowej. Chce rozwiązać „problem izraelski”

Broń atomowa każdego państwa jest śmiertelnym zagrożeniem dla świata – i nie ma tu różnicy między bombami USA, Rosji, Indii, Izraela czy przyszłą bomba irańską. Ale Iran jest jedynym państwem członkowskim ONZ, które oficjalnie głosi zniszczenie innego państwa członkowskiego – Izraela – jako cel swej polityki zagranicznej.

Wiecej TUTAJ


“Polityczny samobój”. Tak Putin pogrążył Rosję i wzmocnił swojego największego wroga

Putin miał nadzieję, że swoim energetycznym szantażem zdławi opór Europy i zmusi ją do tego, by przestała wspierać Ukrainę. Jego taktyka przyniosła jednak odwrotny skutek. Przywódca Kremla nie tylko nie zmienił nastawienia Zachodu, ale i znacząco wzmocnił swojego największego wroga — i tego już nie odwróci.

Wiecej TUTAJ


Największa wojna nowoczesnej Europy

Wiecej TUTAJ


Dwa kraje powstrzymały Putina przed użyciem broni jądrowej. Blinken zdradza kulisy

Nieodłącznym elementem wojny w Ukrainie jest szantaż nuklearny, po który sięga Kreml, gdy tylko wydarzenia na froncie nie idą po jego myśli. Takie groźby pojawiły się m.in. wiosną ub.r. w odpowiedzi na pierwsze sukcesy ukraińskiej armii. O obawach zachodnich przywódców oraz reakcji Chin i Indii sekretarz stanu USA opowiedział w rozmowie z “The Atlantic”.

Wiecej TUTAJ


Rurociąg Przyjaźń zamknięty. Rosja wstrzymała dostawy

Wiecej TUTAJ


Mieliśmy już próbę stworzenia czystej rasy. Nie idźmy tą drogą 

 Warto przypomnieć, że trwają obecnie 32 wojny, z czego aż 25 jest w Afryce, a tylko jedna w Europie. My, Europejczycy, wiemy tylko o tej jednej. Pozostałe, co wynika z europocentryzmu, określamy mianem “wojen zapomnianych” — mówi.

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.