Uncategorized

Krotko i zwiezle:wiadomosci z Izraela dzien po dniu 28.2 – 1.3


Członek Knesetu pochwalił Żydów, którzy wszczęli zamieszki w palestyńskiej wiosce po tym, jak terrorysta zabił tam dwoje rodzeństwa z Izraela.


Bracia Hallel i Yagel Yaniv, którzy zginęli w niedzielę w ataku terrorystycznym w Samarii, zostali w poniedziałek pochowani na górze Herzl.


Terroryści trzykrotnie ostrzelali w poniedziałek izraelskie pojazdy, zabijając amerykańsko-izraelskiego obywatela, a następnie wieczorem podpalili samochody. Ataki miały miejsce w pobliżu miasta Jerycho w pobliżu węzła Beit Ha’arava.


Departament Stanu USA wydał oświadczenie honorujące ósmą rocznicę zabójstwa Borysa Niemcowa na Placu Czerwonym w centrum Moskwy, mówiąc, że Żyd rosyjski “poświęcił swoje życie, aby poprawić życie swoich współobywateli.” Nemcov został zabity 27 lutego 2015 roku.


Film o żydowskim właścicielu lodziarni w Holandii, “The Ice Cream Man,” który w czasie Holokaustu inspirował bojowników ruchu oporu, zdobył pierwsze miejsce w konkursie dla początkujących filmowców Conference on Jewish Material Claims Against Germany.


Incydenty antysemickie we Włoszech nieznacznie wzrosły z 226 w 2021 roku do 241 w 2022 roku. Tak wynika z corocznego raportu opublikowanego przez dział obserwacji antysemityzmu Fundacji Centrum Współczesnej Dokumentacji Żydowskiej z siedzibą w Mediolanie.


Fundacja Birthright Israel poszukuje zapalonych weteranów podróży, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach jako oficjalni Ambasadorzy


Zjednoczone Emiraty Arabskie zażądały zamkniętych konsultacji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ po serii gwałtownych wydarzeń w palestyńskim mieście Huwara. Izraelscy i palestyńscy urzędnicy nie będą obecni podczas konsultacji, w których wezmą udział jedynie członkowie rady.


27-letni Izraelczyk, który został poważnie ranny w poniedziałek, gdy palestyński terrorysta otworzył ogień do jego pojazdu na Zachodnim Brzegu, zmarł z powodu odniesionych ran – potwierdziło Hadassah Medical Center.


W ramach próby poszerzenia porozumienia dotyczącego reformy sądownictwa prezydent Isaac Herzog spotkał się dziś z ekspertami prawnymi z Kohelet Policy Forum, The Israel Democracy Institute i Tachlith Institute for Israeli Policy.


Około 200 lewicowych aktywistów przemaszerowało w poniedziałek wieczorem w centrum Tel Awiwu, aby zaprotestować przeciwko atakom osadników na palestyńskich mieszkańców, które miały miejsce ostatniej nocy w mieście Huwara.


Przewodniczący skrajnie prawicowej partii NOAM, MK Avi Maoz, zrezygnował ze swojej funkcji wiceministra w koalicji Netanjahu, powołując się na frustrację z powodu braku środków, które obiecano mu na realizację swoich celów.


Terroryści ostrzelali izraelski samochód w pobliżu osiedla żydowskiego Tapuah w środkowej części Samarii. W samochód trafiły cztery kule, ale nikt nie odniósł obrażeń.


Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price odniósł się do zamieszek w wiosce Huwara: “Potępiamy przemoc osadników wobec obywateli palestyńskich. Te czyny są niedopuszczalne. Doceniamy oświadczenia Netanjahu i Herzoga, którzy wezwali do uspokojenia sytuacji


Minister obrony Joav Gallant odwiedził miejsce wczorajszego ataku terrorystycznego w Huwara w Samarii. Gallant powiedział, że w okolicy zwiększono ilość sił bezpieczeństwa i wezwał Izraelczyków, aby nie brali prawa w swoje ręce.


Dwupartyjna grupa członków Kongresu USA wezwała kierownictwo Organizacji Narodów Zjednoczonych do usunięcia ze stanowiska badacza praw Palestyńczyków, ze względu na jego antysemityzm i antyizraelskie uprzedzenia.


Pierwsze oznaki kompromisu w sprawie ustawy o kontroli sądowej pojawiają się podczas posiedzenia Knesetu


Prezydent Isaac Herzog wydał ostro sformułowane oświadczenie, w którym potępił “okrutny i brutalny napad” osadników w mieście Huwara na Zachodnim Brzegu który nastąpił zaledwie kilka godzin po tym, jak terrorysta zabił w tym mieście dwóch izraelskich braci.


Israels säkerhetsbyrå (Shin Bet) och IDF arresterade på åtta terrorister som misstänks för en rad skjutningar i Samaria på måndagskvällen.


izraelskie samoloty rozrzuciły ulotki w syryjskich rejonach Wzgórz Golan ostrzegające przed obecnością Iranu i Hezbollahu w pobliżu granicy z Izraelem.


Izraelscy żołnierze udaremnili próbę przemytu narkotyków przez granicę z Egiptem. Przejęto około 17 kg narkotyków o wartości rynkowej 650 tys. szekli.


Izraelska policja aresztowała mężczyznę ze wschodniej Jerozolimy, który przyznał się do spiskowania w celu zamordowania izraelskiego ministra bezpieczeństwa narodowego Itamara Ben-Gvira – podały izraelskie media.


Palestyńczycy mieszkający w Libanie są opłacani przez Rosję w wysokości 350 dolarów miesięcznie, aby walczyć w jej imieniu w wojnie na Ukrainie, podaje The Media Line.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.