Uncategorized

Ciekawe artykuly mininego tygodnia zebral Adam Mer


Święty, święty i po świętym

Nigdy nie sądziłem, że zdążę być świadkiem upadku mitu i kultu Jana Pawła II oraz katastrofy polskiego Kościoła. 

Wiecej TUTAJ


Dwa lata więzienia za ulotki o aborcji? 

“Brutalna ingerencja w instynkt macierzyński” i instrukcja aborcji farmakologicznej. Awantura pomiędzy posłami w ławach poselskich. Sejm odrzucił projekt Kai Godek, zgodnie z którym za samo informowanie o aborcji lub posiadanie materiałów o aborcji można trafić do więzienia na 2 lata

Wiecej TUTAJ


Cykl podcastów “Nie bądź obojętny” // Najbliższe wydarzenia

Wiecej TUTAJ


“Putin robił dokładnie to samo. Później zaatakował”. Niepokojące sygnały z Pekinu. Chodzi o Tajwan

Odmawianie prawa do suwerenności, powoływanie się na wspólną historię, groźby o siłowym zjednoczeniu, a to wszystko przy dążeniu do odbudowy dawnej wielkości. Brzmi znajomo? Ponad rok temu Władimir Putin w taki sposób przygotował sobie grunt do agresji na Ukrainę. Dziś taką taktykę stosuje Xi Jinping względem Tajwanu — i może skończyć się to w równie tragiczny sposób.

Wiecej TUTAJ


Andrzej Romanowski | Odwieczny PiS czyli Historia Polski

Wiecej TUTAJKarol Wojtyła chronił księży pedofilów tak jak inni biskupi. „Pytał, czy jestem w stanie uciszyć te sprawę”

jako krakowski biskup, wiedział o przestępstwach seksualnych co najmniej trzech podległych mu księży. Przenosił ich z parafii na parafię i wysyłał za granicę. Wszystko w imię dobra Kościoła – wynika z nowego reportażu Marcina Gutowskiego w TVN24

Wiecej TUTAJ


Mord w Jedwabnem: przyczyny i przebieg zagłady 

Mord w Jedwabnem to jedna z budzących największe kontrowersje zbrodni z czasów niemieckiej okupacji Polski. Historia pogromu dokonanego przez Polaków na ponad 300 żydowskich mieszkańcach Jedwabnego podzieliła kraj i przez pewien czas wyznaczała koleje polskiego dialogu na temat historii Holokaustu.

Wiecej TUTAJ


Kemal Kilicdaroglu czyli “Turecki Gandhi”. Ten polityk może pokonać aroganckiego Erdogana

Lider głównej partii opozycyjnej w Turcji, łagodnie mówiący i wyciszony Kemal Kilicdaroglu, jest przeciwieństwem tego, co prezentuje sobą buńczuczny i krzykliwy Recep Tayyip Erdogan. Chociaż nie ma tyle charyzmy, co obecny prezydent, cieszy się opinią uczciwego polityka, a do tego obiecuje zaprowadzić porządek w kraju — i tym może zjednać sobie zmęczonych korupcją i populizmem tureckich obywateli.

Wiecej TUTAJ


Wiersz młodego Jesienina – “List do matki”

Dziś utwór rosyjskiego poety. Siergiej Aleksandrowicz Jesienin żył tylko 30 lat… (1895-1925). W swojej twórczości łączył wątki rodzimej ludowej z… mitologią Greków oraz gloryfikacją zwykłego życia na wsi… Poniżej piękny wiersz młodego Jesienina “List do matki“:

Wiersz TUTAJ


Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa

To odmowa przywódców palestyńskich zaakceptowania prawa Izraela do istnienia jako ojczyzny narodu żydowskiego zaostrza napięcia między Izraelczykami i Żydami.

Wiecej TUTAJ


Zbyt krótka historia przepraszania za zbrodnie i rabunki. Nieodrobione lekcje państw i narodów

Nie jest łatwo przepraszać za historyczne błędy. Wiedzą to Polacy, bo do własnych wolą się nie przyznawać. Niesłusznie, bo wokół mamy mnóstwo przykładów – dobrych i złych – z których można wyciągnąć wnioski.

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.