Uncategorized

Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 20.4 – 21.4


Reprezentant USA Kevin McCarthy (R-Calif.) będzie przewodniczył dwupartyjnej delegacji kongresowej do Izraela w tym miesiącu i zostanie drugim w historii marszałkiem Izby, który przemówi w pełnym składzie Knesetu, jak ogłosił we wtorek jego izraelski odpowiednik Amir Ohana.


Dron Sił Obronnych Izraela Skylark przeprowadzający rutynową operację rozbił się w nocy we wtorek w Syrii – ujawniło w środę wojsko.


Premier Izraela Benjamin Netanjahu wziął udział w ceremonii wmurowania kamienia węgielnego na cmentarzu wojskowym Mount Herzl w Jerozolimie pod tablicą upamiętniającą ofiary terroryzmu.


Siły Obronne Izraela uderzyły w obiekty należące do irańskiej organizacji terrorystycznej Hezbollah w południowej Syrii.


Lider izraelskiej opozycji Yair Lapid powiedział, że zamierza zbojkotować tradycyjną ceremonię zapalenia pochodni, która ma na celu zaznaczenie przejścia z obchodów Dnia Pamięci do obchodów Dnia Niepodległości. Izrael w dniach 25-26 kwietnia będzie obchodził 75. rocznicę swojego powstania.


Izraelska marynarka wojenna powinna rozważyć przywrócenie specjalnych sił na Morzu Czerwonym – powiedział w ostatnich dniach były dowódca izraelskiej marynarki wojennej.


Departament Skarbu USA wskazał na “globalną sieć obchodzenia sankcji” wspierającą Hezbollah, a Departament Stanu USA ponownie ogłosił nagrodę w wysokości 10 milionów dolarów za informacje o “mechanizmach finansowych” Hezbollahu.


Bankowy gigant Credit Suisse miał kontakty z nazistami i posiadał konta związane z nazistami od II wojny światowej aż do 2020 roku – wynika z raportów Komisji Budżetowej Senatu USA opublikowanych w Dniu Pamięci o Holokauście w Izraelu.


Stany Zjednoczone naciskają na Niger, by przyłączył się do Porozumień Abrahama i znormalizował stosunki z Izraelem.


Palestyńscy terroryści otwierają ogień do izraelskiego autobusu w Samarii Nie odnotowano żadnych obrażeń, a wojsko rozpoczęło obławę na sprawców


Premier Izraela Benjamin Netanjahu ostrzegł Saudyjczyków przed zbliżeniem się do Iranu w wywiadzie dla CNBC w środę. 10 marca Saudyjczycy ogłosili odnowienie stosunków dyplomatycznych z Republiką Islamską.Zwolennicy reform zgromadzili się przed domem byłego szefa Sądu Najwyższego Marsz wolności” zakończył się przed domem Aharona Baraka, którego “rewolucję konstytucyjną” rząd stara się zmodyfikować.Szef IDF: Nie ma alternatywy dla “armii ludowej”. Wszyscy obywatele mają służyć w jakimś zakresie, w tym większość z nich jest wcielana do wojska, powiedział Herzi Halevi.


Siły izraelskie aresztowały 17 palestyńskich terrorystów podczas operacji antyterrorystycznych w Judei i Samarii.


Premier Izraela Benjamin Netanjahu mianował posłankę Partii Likud May Golan na stanowisko konsula generalnego w Nowym Jorku.


Izraelscy urzędnicy prowadzą zaawansowane rozmowy z niemieckimi partnerami na temat sprzedaży Niemcom systemu obrony antybalistycznej Arrow 3.


Izraelski gabinet zatwierdził przeznaczenie 1,6 miliarda szekli (440 milionów dolarów) na wzmocnienie południowego miasta Sderot, sąsiadującego ze Strefą Gazy rządzoną przez Hamas.

Minister edukacji Joav Kisch podpisał w Warszawie ze swoim polskim odpowiednikiem Przemysławem Czarnek, wspólną deklarację w sprawie polsko-izraelskich spotkań młodzieży.


Ministerstwo obrony poinformowało, że od 1860 r. do dziś w walkach o niepodległość Izraela i w atakach terrorystycznych zginęło 24 213 osób


Tel Awiw: „miasto, którego plaże znalazły się w rankingu 10 najpiękniejszych plaż świata”.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.