Uncategorized

Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 28.4 – 29.4


Nieuzbrojony Palestyńczyk został aresztowany przez izraelskie oddziały po tym jak przekroczył granicę ze Strefy Gazy poinformowało wojsko.


Założona w Izraelu firma Envoy Technologies, twórca platformy oprogramowania do współdzielenia pojazdów elektrycznych (EV), została przejęta przez spółkę zależną amerykańskiego operatora stacji ładowania EV, Blink Charging, w ramach transakcji wartej 34 miliony dolarów.


Amerykańska marynarka wojenna poinformowała, że Iran przejął w czwartek w Zatoce Omańskiej tankowiec pływający pod banderą Wysp Marshalla.


Ambasador Stanów Zjednoczonych w Izraelu Tom Nides optymistycznie ocenił w Jerozolimie stan stosunków dwustronnych między Izraelem a Stanami Zjednoczonymi, mówiąc, że “jesteśmy jak rodzina”.


Israel Electric Corporation pracowała nad usunięciem usterki w elektrowni w Hajfie, która spowodowała okresowe przerwy w dostawie prądu w kilku regionach kraju.

Biorąc pod uwagę rosnące powiązania, Floryda będzie wkrótce jedynym stanem USA, w którym El Al będzie obsługiwał dwa duże miasta, powiedział gubernator Ron DeSantis.


Palestyńczyk próbował dokonać taranowania samochodem i atakiem nożem na Zachodnim Brzegu, po którym został zastrzelony – poinformowali wojskowi i lekarze.


Waseem Awawdeh – który powiedział “Gdybym mógł to zrobić jeszcze raz, zrobiłbym to” o swoim antysemickim ataku na Josepha Borgena w 2021 roku – przyznał się we wtorek do winy za próbę napaści i posiadanie broni. Za te dwa przestępstwa zostanie skazany na półtora roku więzienia


Minister spraw wewnętrznych Mosze Arbel przedłużył wizy ukraińskim uchodźcom, którzy mieszkają w Izraelu od czasu ucieczki przed rosyjską inwazją, prawdopodobnie pod wpływem nacisków ze strony Stanów Zjednoczonych.


Około 600 000 zwolenników reformy sądownictwa zgromadziło się przed Knesetem


Mniejszość nie może tu rządzić”: Protestujący popierają rząd i wzywają do kompromisu


Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen opublikowała oświadczenie: “Siedemdziesiąt pięć lat temu spełniło się marzenie i nadszedł dzień powstania państwa Izrael. Po największej tragedii w dziejach Żydzi – wreszcie – znaleźli dom w Ziemi Obiecanej. Dziś obchodzimy 75. rocznicę powstania najbardziej żywej i znaczącej demokracji na Bliskim Wschodzie. Sprawiliście, że pustynia rozkwitła w praktyce, co widziałam na własne oczy podczas ubiegłorocznej wizyty na Negewie.”


Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier pogratulował państwu Izrael obchodzącemu 75. rocznicę powstania. “Gratulacje. My, Niemcy, jesteśmy pełni uznania, gdy patrzymy na postęp i rozwój Izraela na przestrzeni dziesięcioleci. Chcemy wykorzystać naszą silną przyjaźń, aby wesprzeć drogę Izraela ku przyszłości.”


Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wydał oświadczenie z okazji 75. lecia Niepodległości Izraela. “W imieniu narodu amerykańskiego przesyłam najlepsze życzenia narodowi Izraela. Jesteśmy dumni, że zaliczamy się do grona jego najleszych przyjaciół i sojuszników. Stany Zjednoczone uznają siłę izraelskiej demokracji – podstawy naszej szczególnej i silnej przyjaźni


Grupa hakerów Anonymous z Sudanu twierdzi, że ​​stoi za szeroko zakrojonymi przerwami w dostawie prądu, które nawiedziły miasta w całym Izraelu w czwartek rano od Metuli do Ejlatu.


Żydowskie wartości, kultura i wkład ukształtowały nasz charakter jako narodu” – napisał w piątek prezydent USA Joe Biden w proklamacji przed Miesiącem Dziedzictwa Żydowskiego, który rozpoczyna się w poniedziałek 1 maja.


43 nowe Medicykle Magen David Adom wyjechały dziś na ulice miast i miasteczek w całym Izraelu. Medicykle pozwalają naszym ratownikom medycznym i paramedykom jeszcze szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia i pomóc uratować więcej istnień ludzkich!


Majowa pogoda w Izraelu

Zależy od regionu, ale ogólnie w całym kraju temperatury są ciepłe.

W Tel Awiwie średnia temperatura wynosi około 24 stopni w ciągu dnia, aw nocy około 17 stopni w ciągu dnia.

W Jerozolimie stałe temperatury są trochę, wydając około 20 stopni w ciągu dnia i 13 stopni w nocy.

W rejonie Morza Martwego temperatura może sięgać nawet 35 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

W maju w Izraelu sa niewielkie opady deszczu, ale w niektórych regionach może się zdarzyć burza piaskowa lub trąba powietrzna

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.