Uncategorized

Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 1.8 – 2.8


Firma Strauss ogłasza, że przestanie reklamować się na kanale 14 z powodu wezwania uczestnika panelu do uwolnienia mordercy Rabina.

Minister spraw zagranicznych Cohen: „Izrael jest bliżej niż kiedykolwiek porozumienia z Arabią Saudyjską”

Żydowsko-amerykański komik Paul Reubens umiera w wieku 70 lat

Zjednoczone Emiraty Arabskie oferują pracę izraelskim lekarzom, którzy chcą się przenieść z powodu sporów sądowych

Do Libanu przyleciał francuski minister spraw zagranicznych Jean-Ives Le Drian. Spotkał się w Bejrucie z przedstawicielami Hezbollahu i przekazał im pośrednie przesłanie od Izraela – ostrzeżenie, aby nie podejmować żadnych wrogich działań, na rzecz spokoju i zapobiegania przemocy.

Palestyński generał wśród 11 zabitych podczas przemocy na tle religijnym w obozie w Libanie

Izraelski startup szybkiego ładowania Zooz Power zadebiutuje na Nasdaq poprzez fuzję SPAC Startup opracował system oparty na kole zamachowym, który ładuje pojazdy elektryczne w ciągu 15 minut, co zaowocowało transakcją o wartości 100 milionów dolarów.

Zaostrzający się spór o pole gazowe w Zatoce Perskiej stanowi wczesne wyzwanie dla wynegocjowanego przez Chiny porozumienia mającego na celu pogodzenie regionalnych rywali – Arabii Saudyjskiej i Iranu.

Izrael zbuduje barierę bezpieczeństwa na granicy z Jordanią, aby zapobiec przemytowi broni na Zachodni Brzeg – powiedział w poniedziałek minister obrony Yoav Gallant.

Izraelski statek handlowy “Ams1” jako pierwszy przełamał rosyjską morską blokadę portów Ukrainy i wpłynął na ukraińską odnogę Dunaju. Wypłynął on wcześniej z portu Aszdod w Izraelu. Na Morzu Czarnym zignorował wezwania rosyjskiej marynarki wojennej do zawrócenia i wpłynął na ukraińskie wody terytorialne. Za nim ruszyły cztery inne statki handlowe. Całość operacji nadzorował amerykański samolot patrolowy Boeing P8 Poseidon, wspierany przez dron bezzałogowy RQ-4 Global Hawk

Vodu Adebabai, 79-letni Izraelczyk porwany w Etiopii około trzech tygodni temu, został uwolniony i ma wrócić do Izraela we wtorek.

Od kilku dni palestyńskie grupy walczą z sobą w obozie uchodźców Ein el-Hilweh w południowym Libanie. Walki toczą się z użyciem broni maszynowej i ręcznych granatników. Rezultaty:- 11 zabitych- 400 rannych- tysiące zmuszonych do opuszczenia domów- dwie szkoły ONZ uszkodzone Gdzie jest międzynarodowe oburzenie? Gdzie potępienie ze strony ONZ, Rady Bezpieczeństwa ONZ? Świat milczy…Ambassador Gilad Erdan/

Sąd Najwyższy ogłosił, że 12 września rozpatrzy petycję w sprawie ustawy ograniczającej klauzulę rozsądku, a w skład orzekający po raz pierwszy w historii wejdzie wszystkich 15 sędziów.

Jerusalem College of Technology i Netzach Educational Network uruchamiają program przygotowawczy do studiów medycznych dla studentów haredi.

Moshe Redman, jeden z przywódców protestów przeciwko rządowemu ustawodawstwu sądowemu, został wezwany przez policję w celu przeprowadzenia dochodzenia, choć nie przedstawiono żadnych szczegółowych podejrzeń.

w Jerozolimie otwarto najdłuższy wiszący most w Izraelu, który łączy jerozolimską Górę Syjon z Doliną Hinnom. Oczekuje się, że most o długości 202 metrów będzie jedną z głównych atrakcji turystycznych stolicy.

Prezydent Izraela Isaac Herzog gościł we wtorek prezydenta Zambii Hakainde Hichilema w Jerozolimie, 

Sześciu Izraelczyków zostało rannych we wtorek w ataku terrorystycznym w Ma’ale Adumim, 7,3 km na wschód od Jerozolimy w Judei.Terrorysta, 20-letni Palestyńczyk z Al-Eizariya otworzył ogień z pistoletu przed głównym centrum handlowym w mieście.

Oddziały policji granicznej przeprowadziły szturm na dom Mohannada al-Mazraa, terrorysty, który przeprowadził ostrzał w Ma’ale Adumim

Netanjahu: “Nie będzie wojny domowej” o reformę sądownictwa Premier powiedział dla NBC News, że “kiedy opadnie kurz, ludzie zobaczą, że demokracja Izraela została wzmocniona, a nie osłabiona”.

Szef Mossadu potajemnie odwiedził Waszyngton, aby omówić umowę z Arabią Saudyjską

Obywatel Izraela został aresztowany w Jordanii po nielegalnym przekroczeniu granicy 

Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 9 poszukiwanych osób oraz skonfiskowano nielegalną broń.

Będąc pod wrażeniem izraelskich badań i innowacji podczas niedawnej podróży do Izraela, grupa prezydentów i rektorów wybitnych, znanych historycznie amerykańskich uczelni i uniwersytetów wróciła do domu podekscytowana możliwością nawiązania współpracy z izraelskimi instytucjami szkolnictwa wyższego.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.