Uncategorized

Krotko i zwiezle; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 5.8 – 6.8


Arabia Saudyjska przekazała Stanom Zjednoczonym i Izraelowi, że nie jest zainteresowana małymi krokami w kierunku normalizacji, ale raczej znaczącymi krokami dla wszystkich stron, a zwłaszcza zobowiązaniami USA wobec Saudyjczyków

Arabia Saudyjska wezwała swoich obywateli do szybkiego opuszczenia terytorium Libanu i unikania zbliżania się do obszarów, w których toczą się konflikty zbrojne

Policja aresztowała w sobotę dwóch żydowskich osadników i zatrzymała pięciu innych, którzy według podejrzeń prowadzili zamieszki w palestyńskim mieście Burqa

Policja poinformowała w sobotę, że podejrzany o terroryzm otworzył ogień na ulicy Nahalat Binyamin w Tel Awiwie i został zneutralizowany.

Mężczyzna ciężko ranny w zamachu terrorystycznym w Tel Awiwie

Według sondażu telewizyjnego wyemitowanego w piątek, ponad połowa ( 51 % ) Izraelczyków uważa, że ​​jeśli Wysoki Trybunał Sprawiedliwości obali ustawę o rozsądku, rząd powinien zastosować się do orzeczenia.

Arabia Saudyjska gości prawie 40 krajów, w tym Chiny, by rozmawiać o Ukrainie

W tym tygodniu Izrael po cichu nawiązał stosunki dyplomatyczne z Niue, maleńkim wyspiarskim krajem na południowym Pacyfiku, blisko związanym z Nową Zelandią.

Delegacja USA odwiedza Izrael w celu omówienia Iranu, Hezbollahu

Ambasador Izraela w USA: „Izrael jest zdeterminowany, by dalej walczyć z terroryzmem”

Wyżsi urzędnicy Autonomii Palestyńskiej (PA) wystosowali ultimatum do Izraela przed dzisiejszym (niedziela) posiedzeniem Rady Ministrów, że jeśli Rada Ministrów nie zatwierdzi dalszych ustępstw na rzecz PA, zbojkotują nadchodzący szczyt bezpieczeństwa, podał Kan Reshet Bet.

Szef Szin Bet Ronen Bar ostrzegł w niedzielę premiera Benjamina Netanjahu, że żydowski terroryzm służy jedynie podżeganiu do palestyńskiego terroryzmu i prowadzi do wzmocnienia Hamasu i Islamskiego Dżihadu.

Po latach opóźnień, pierwsza linia kolei miejskiej w Tel Awiwie ma ruszyć 18 sierpnia, ogłosiło w piątek izraelskie Ministerstwo Transportu.

Dziesiątki protestujących przeciwko reformie sądownictwa demonstrowało w niedzielę przed centrum rekrutacyjnym IDF, wzywając do wcielenia wszystkich Izraelczyków kwalifikujących się do rekrutacji, mówiąc: “Albo wszyscy, albo nikt”.

Hipotetyczna partia kierowana przez prominentnych członków głównego ruchu protestu przeciwko rządowemu planowi reformy sądownictwa zdobyłaby 10 miejsc w Knesecie, jak wykazał sobotni sondaż.

Minister Eli Cohen powiedział arabskiej gazecie, że wizyta jego saudyjskiego odpowiednika w Izraelu będzie “dniem świętowania”.

Siły Obronne Izraela podniosły poziom czujności wzdłuż bariery bezpieczeństwa oddzielającej terytorium Autonomii Palestyńskiej od Izraela, w obawie przed możliwością infiltracji terrorystów.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.