Uncategorized

Ciekawe artykuly zebral Adam Mer


Rodzina Ulmów, abp Baraniak, Hłasko i Wierzyński wśród patronów 2024 roku

W piątek Sejm wybrał patronów przyszłego roku. Zostali nimi: abp Antoni Baraniak, rodzina Ulmów, Marek Hłasko, Romuald Traugutt, Wincenty Witos, Kazimierz Wierzyński, Melchior Wańkowicz i Zygmunt Miłkowski

Wiecej TUTAJ

Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów

Podczas gdy dzieci w wieku szkolnym na całym świecie cieszą się letnimi wakacjami uprawiając sport i bawiąc się, dzieci palestyńskie są uczone i szkolone, jak walczyć z Izraelem i Żydami.

Wiecej TUTAJ

“Sen o atomie”

Mógł być Oppenheimerem, ale wybrał inną drogę. Polski fizyk Józef Rotblat opuścił prestiżowy zespół naukowców pracujących nad Projektem Manhattan, obejmującym od 1942 roku rozwój bomby atomowej. Poświęcił swoje życie walce z bronią jądrową w ramach pacyfistycznego ruchu naukowców Pugwash, którego celem było zachęcić naukowców do spotkań i refleksji nad rolą nauki w społeczeństwie. Przedstawiamy portret człowieka, który płynął pod prąd historii i otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla w 1995 roku.

Wiecej TUTAJ

Eskalacja agresji irańskich mułłów w Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie

Dzięki polityce ustępstw administracji Bidena i Obamy rządzący Iranem mułłowie stali się teraz głównym eksporterem broni. Co więcej, w połączeniu z nieuchronną bombą atomową, wydają się zdeterminowani, aby jeszcze bardziej zwiększyć eksport.

Wiecej TUTAJ

Szwecja: nawet policja boi się tam zaglądać. Oto Rinkeby – dzielnica nastoletnich gangsterów

Nigdzie w Europie w okresie pokoju nie strzela się do tylu ludzi, co w Szwecji. Nawet ataki bombowe na domy nie są w tym kraju rzadkością. Choć wielu polityków za wzrost przestępczości gangów obwinia migrację, problem tkwi zupełnie gdzie indziej. Wystarczy odwiedzić dzielnicę Rinkeby.

Wiecej TUTAJ

Sierpniowe spacery miejskie

26 sierpnia o godz. 14.30 zapraszamy na spacery po Warszawie z naszymi przewodnikami w ramach cyklu: “Wszystkie odcienie historii”.

Wiecej TUTAJ


Czy istniała flaga Izraela starsza niż współczesna flaga ?

Tak, było kilka flag używanych przez społeczności żydowskie na obszarze, który jest teraz Izraelem, zanim przyjęto nowoczesną flagę Izraela. Najbardziej godną uwagi z nich była niebiesko-biała flaga z gwiazdą Dawida, której używali żydowscy imigranci i syjoniści pod koniec XIX i na początku XX wieku. Ta flaga została oficjalnie przyjęta jako flaga państwa Izrael 28 października 1948 r.


„Palestyna”

„Palestyna” nigdy nie była niczym innym jak nazwą europejskiego podboju kolonialnego przez imperialistów (Greków, Rzymian, Krzyżowców, a potem Brytyjczyków). Nawet rdzeń wywodzi się od „Filistynów” – europejskich najeźdźców znad Morza Egejskiego. To dlatego, kiedy Arabowie, którzy przynieśli islam, najechali i skolonizowali ten obszar, nie przyjęli go, a nawet lokalne zwyczaje wkrótce wypadły z łask. Słowo „Palestyna” nie pochodziła z tej ziemi i nie miało żadnego znaczenia dla muzułmanów. Pozostało tylko chrześcijańską terminologią dla Ziemi Świętej – żydowskiej „Ziemi Izraela”. 
David Collier

Stwierdzenie tej oczywistej prawdy historycznej rani uczucia drobnomesjańskiej publiczności tu i tam

Ostatnia droga życia. Płocczanie w Powstaniu w Treblince


„Nasz najmniej odrażający wybór” Od premiery filmu „Oppenheimer” odżyła debata na temat użycia bomby atomowej w Japonii 

 Hiroszima i Nagasaki były przerażające, ale zakończyły najgorszą wojnę w historii. Choć bomba była straszna, Truman decydując się na jej użycie miał rację.

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.