Uncategorized

Krotko i zwiezle; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 9.8 – 10.8


Oświadczenie prokuratora złożone przeciwko terrorystom, którzy przeprowadzili atak nożem w Gilo. Terroryści kupili noże rzeźnicze, by mordować Żydów i stać się “męczennikami. Wkrótce spodziewany jest akt oskarżenia.

Próba przemytu drona do Strefy Gazy udaremniona na przejściu Erez.

Prezydent Iranu Ebrahim Raisi obiecał działać na rzecz przeciwdziałania sankcjom USA nałożonym na ten kraj.

Bezpośrednie loty między Izraelem a Sri Lanką rozpoczną się tej jesieni

Izraelski alpinista zginął podczas wyprawy na Mont Blanc we Francji

Lider opozycji Yair Lapid wykorzystał fundusze partii, aby wziąć urlop bez zgody Komisji Etyki Knesetu, zgodnie z wymogami protokołu.

Sąd Najwyższy orzekł, że Elisha Yared, jeden z podejrzanych o zabójstwo Palestyńczyka w wiosce Burqa na Zachodnim Brzegu pozostanie w areszcie do rozprawy, która odbędzie się w Jerozolimie 

Saudyjczycy mówili, że obawiają się pełnej normalizacji z Izraelem lub porozumienia z obecnym rządem

Arabisk parlamentsledamot anklagar Ben Gvir för diskriminering på grund av förbud mot att besöka palestinska fångar

Yigal Dilmoni från Yesha-rådet säger att den judiska befolkningen har ökat från 0 år 1967 till en halv miljon idag i Judeen och Samarien.

W Stanach Zjednoczonych odbyła się uroczystość przekazania izraelskiej marynarce wojennej pierwszego z dwóch zakupionych okrętów desantowych – INS “Ahi Nachshon”.

Ukraińskie władze wojskowe w ukraińskim mieście Humań wydały oświadczenie: “Władze odradzają żydowskim pielgrzymom odwiedzanie Humania w dniach 15-17 września, ale jednocześnie podejmują kroki w celu zwiększenia środków bezpieczeństwa.

Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 7 poszukiwanych osób oraz skonfiskowano nielegalną broń. Przejęto także fundusze terrorystyczne.

27-letni Amir Khalifa, o którym media palestyńskie informowały, że jest członkiem grupy zbrojnej w rejonie Nablusu i poszukiwany przez Izrael, został zastrzelony podczas starć z siłami izraelskimi w mieście Zawata.

Prezydent zwraca się do demonstrantów z prośbą o wsparcie dialogu, ponieważ aktywiści domagają się, aby pracował nad „ochroną wymiaru sprawiedliwości”

Departament Stanu USA wydał oświadczenie: “Jest postęp w wielu kwestiach w rozmowach na temat normalizacji stosunków między Arabią Saudyjską a Izraelem, ale droga wciąż jest długa.”

150 Izraelczyków uratowanych ze strefy walk w Etiopii

Izraelska Służba Meteorologiczna ostrzega przed falą ekstremalnych upałów w czasie weekendu i na początku przyszłego tygodnia.

El Al Israel Airlines prowadzi “poważne” rozmowy z firmą Airbus na temat zakupu aż 30 samolotów A321neo.

Palestyńskie media poinformowały, że przewodniczący Mahmoud Abbas zdymisjonował ponad dziesięciu gubernatorów dystryktów Autonomii Palestyńskiej. Usunięto między innymi gubernatorów Dżeninu, Nablusu, Kalkiliji, Hebronu, Betlejem, Tulkarm, Tubas i Jerycha, oraz w Strefie Gazy gubernatorów Gazy, Chan Junis i Rafah. Odwołanie gubernatorów w Strefie Gazy nie ma żadnego znaczenia, ponieważ Hamas kontroluje wszystkie dystrykty w strefie.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.