Uncategorized

Ciekawe artykuly zebral Adam Mer


Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła paskudny zwyczaj wielu Palestyńczyków: oskarżania Izraela o wszystko, co można sobie wyobrazić.

Wiecej TUTAJ

“Dziesiątki milionów głodnych ludzi pukają do drzwi UE. Tymczasem bogate kraje wymyślają coraz bardziej wyrafinowane kłódki. Niechęć rośnie. Prowadzi to do czerpania coraz hojniej ze »skarbca« nazistowskiej i faszystowskiej ideologii”

Wiecej TUTAJ

Wraz z Niemieckim Instytutem Historycznym zapraszamy na międzynarodową konferencję, której celem jest prześledzenie losów architektury synagogalnej po 1945 roku w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wiecej TUTAJ

..świat nie przejmuje się Palestyńczykami, chyba że można ich wykorzystać jako narzędzia propagandy – „uchodźców” – w celu wyrządzenia szkody Izraelowi. 

Wiecej TUTAJ

W wojnach kulturowych nadwrażliwość i oskarżenia o „nienawiść” mogą doprowadzić nas do orwellowskiej przyszłości.

Wiecej TUTAJ

Młodzi Rosjanie usłyszeli od zwierzchnika Kościoła katolickiego, że są “spadkobiercami Matki Rosji i powinni iść z nią naprzód”. Nie zdziwcie się, jeśli ci wszyscy, którzy parę dni temu usłyszeli z ust papieża słowa do tej pory wypowiadane przez Władimira Putina — uznają, że czas “wziąć sprawy w swoje ręce i rozprawić się z ukraińskimi nazistami”.

Wiecej TUTAJ

Cokolwiek ktoś myśli o byłym prezydencie Donaldzie Trumpie, każdy, komu zależy na wolności dla wszystkich, musi sprzeciwić się wykorzystywaniu wymierzonych w niego praw i procedur jako broni, aby broń nie zwróciła się przeciwko nam

Wiecej TUTAJ

Niedawno spędziłem dzień w Belgii, szukając informacji. Gdy tylko wyszedłem ze stacji Bruksela Midi Eurostar, moim oczom ukazał się ogromny obraz flagi palestyńskiej wymalowany na jednej ze ścian stacji. Zrobiłem zdjęcie flagi i zamieściłem je w tweecie, odnotowując swój dyskomfort.

Wiecej TUTAJ

Pomniki oporu to największa i jak dotąd najbardziej zróżnicowana prezentacja sztuki o powstaniu w getcie warszawskim rozpięta między wojną a początkami odwilży (1943–1956). Wybrane przez kuratorów rzeźby, pomniki, plakaty, grafiki i zdjęcia przybliżają nie tylko wielowymiarowość tematu oraz jego ogromne znaczenie towarzyszące całym pokoleniom, ale także trudności i emocje bliskie ich twórcom.

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.