Uncategorized

ISRAEL, KTOREGO NIE ZNACIE. CZESC 3

Zosia Braun

ORGANIZACJA YAD SARAH

לוגו יד שרה

NAJWIĘKSZA ORGANIZACJA VOLUNTARIUSZY W IZRAELU

Założyciel i dyrektor Harav Uri Lupiański (ur. 1951. Hajfa)

Yad Sarah Organizacja, która ma na celu wypożyczanie (bezpłatne) sprzętu medycznego, przewóz chorych i inwalidów (bezplatnie) i wiele innych działalnosci charytatywnych (home services)  

W 1976 Harav Lupiański założył organizację Yad Sarah pomagającą osobom starszym i niepełnosprawnym. Organizacja nosi imię jego Babci, z Polski, która została zamordowana w Holokauście, Wypożycza sprzęt medyczny i świadczy różnorodne usługi osobom chorym, starszym i samotnym. 

Najlepsza pomoc, ktora chory moze otrzymac to jest opieka lekarska w domu, wsrod rodziny, omijac traumy pobytu w szpitalu. Oczywiscie wszystkie zabiegi, procesy rehabilitacyjne itp sa pod scisla opieka i kontrola lekarzy i pielegniarek. Yo jest nowy koncept w sluzbie zdrowia w Izraelu, ktory dopiero teraz jest stosowany w nowoczesnych szpitalach jak np Tel Hashomer. 

Podaje kilka danych statystycznych

23131 jednostek sprzetu szpitalnego do wypozyczenia

(bedsores, walking and mobility accessories, bath and toilet, respiration, physiotherapy, mother and baby) 

165284 ilosc pozywow pilnych I przewozow do szpitala 

1250148 ilosc osob, ktorzy otrzymali pomoc w ciagu 2022 roku

23467 ilosc transportacji inwalidow do szpitala w specjalnych samochodach „nechonit” 

385610 ilosc wypozyczonych jednostek  

Wolontariusze oddziału hospitalizacji domowej Yad Sara są zdeterminowani, aby zapobiegać chorobom medycyny publicznej; Zrosty i infekcje, a także wyczerpanie psychiczne i brak motywacji do regeneracji.

Udzielając kompleksowej pomocy, hospitalizowani mogą powrócić do zdrowia w domu i na łonie wspierającej rodziny. Bez powikłań i ze znacznie skuteczniejszą reakcją medyczną.

Osoby wracające do zdrowia w domu mogą bezpłatnie wypożyczyć salę szpitalną, w której znajduje się regulowane łóżko, podnośnik do podnoszenia pacjenta i fotel do karmienia. Jest to dodatek do innych przedmiotów dostępnych w oddziałach Yad Sara, takich jak generator tlenu, kolumna infuzyjna i inne.

A wiec w Nowym Roku zycze wszystkim czytelnikom Reunion 69 duzo zdrowia i pamietajcie, ze w Izraelu mozna otraymac duzo pomocy i wsparcia z organizacji Yad Sarah.

Demand for Yad Sarah's services rises - The Jerusalem Post

Pozdrawiam Noworocznie. Zosia Braun. Tel Aviv

Wszystkie wpisy Zosi TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

4 odpowiedzi »

  1. ja z niej korzystam zosiu od chwili urodzenia mojego pierwszego dziecka… byl wczesniakiem, potrzebowalam wtedy pompe na odciaganie mleka… dzisiaj simon ma 39 lat… 😀 a potem korzystalam bez przerwy: dla ojca, dla mojego meza i teraz dla siebie samej… nie slyszalam o takiej organizacji nigdzie indziej na swiecie…

  2. Dana, dzięki za poprawkę. Faktycznie organizacja Yad Sara stworzona przez Rabina
    Urii Lupolianski.

  3. to fantastyczna organizacja…
    zosiu, on sie nazywa uri lupolianski, nie lupianski…
    shana tova…

  4. Zosiu, jak zwykle opisałaś ważny aspekt życia w Izraelu i tych którzy pomagają żyć dłużej i lepiej. Ponieważ mieszkałam wiele lat w Jerozolimie, Yad Sarah była częścią bycia mieszkanką Jerozolimy. Dziękuję za zawsze ciekawe opowieści o życiu w Izraelu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.