Uncategorized

“Nasze serca i myśli” sa z Wami

Przyslala Zosia Braun


Nasze serca i myśli są z naszymi braćmi i siostrami w południowym Izraelu, a także wszystkimi naszymi przyjaciółmi i krewnymi w całym kraju, ponieważ ten przerażający atak i jego skutki nadal wpływają na nas wszystkich.

Przede wszystkim pragniemy wesprzeć tych, którzy żyją w społecznościach dotkniętych atakiem terrorystycznym Hamasu i modlić się za wszystkich Izraelczyków powołanych do służby w IDF i innych ochotniczych służbach.

Wiele osób z izraelskiego sektora humanitarnego tymczasowo przeniosło swoją uwagę z innych globalnych kwestii, aby wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe dla wszystkich potrzebujących w domu, w Izraelu.

OLAM i SID-Israel zbierają informacje na temat pracy izraelskich organizacji, które należą do jednej lub obu naszych sieci i reagują na tę sytuację. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się więcej i kliknij linki, aby wesprzeć ich wysiłki.

Uwaga: lista ta będzie stale aktualizowana w najbliższych dniach.

American Jewish Joint Distribution Committee JDC aktywował swój zespół kryzysowy i protokoły, aby wspierać osoby znajdujące się obecnie na linii ognia – w tym osoby starsze, osoby niepełnosprawne, dzieci i rodziny zagrożone. JDC ściśle współpracuje ze swoimi partnerami w izraelskim rządzie, lokalnymi gminami i innymi organizacjami pozarządowymi, aby zaspokoić zwiększone potrzeby wśród osób najbardziej dotkniętych tym kryzysem: https://donate.jdc.org/give/525516/#!/donation/checkout

Israel Trauma Coalition (ITC) uruchomiła protokół awaryjny, mobilizując wszystkie swoje zasoby i zapewniając zdalne usługi związane z traumą, takie jak infolinie i terapeuci na wezwanie:

https://israeltraumacoalition.org/en/.

Lev Echad, izraelskie siły ochotnicze działające w czasach kryzysu, mobilizują wolontariuszy do różnych celów, w tym organizowania list osób zaginionych, utrzymywania kontaktu z 5000 starszych mieszkańców południowego Izraela, organizowania gościnności na północy i w centrum kraju dla mieszkańców południa, prowadzenia programów edukacyjnych dla dzieci osób udzielających pierwszej pomocy itp. Poszukują również darowizn w postaci sprzętu, w tym sprzętu ochronnego, pojazdów, produktów higienicznych itp. Aby zostać wolontariuszem lub zaoferować wsparcie, skontaktuj się z ich infolinią: 072-213-3281.

https://www.levechad.org/?fbclid=IwAR2wbBE9wkT1b-rnF04gYGtqLr_sHGW5QK4dfS6TGDnK216h0z6UhnAkbDk

Monday.com to internetowa platforma do zarządzania projektami i współpracy, zaprojektowana, aby pomóc zespołom usprawnić procesy pracy i zwiększyć produktywność. Monday.com oferuje swoje wsparcie w tworzeniu i obsłudze platform do operacji i zarządzania wolontariuszami, dystrybucji zasobów, koordynacji danych dla ofert gościnności i wszelkich innych wydajnych systemów zarządzania potrzebnych w nadchodzących dniach.

Skontaktuj się bezpośrednio z Antonem Drizem: 0546577113.

NATAL – Israel Trauma and Resiliency Center zapewnia multidyscyplinarne leczenie i wsparcie ofiarom traumy spowodowanej terroryzmem i wojną w Izraelu.

https://www.natal.org.il/en/donate/

Żydowska Agencja dla Izraela zapewnia natychmiastową pomoc osobom, których domy zostały bezpośrednio trafione pociskami rakietowymi, a także wspiera osoby ranne i ewakuowane do szpitali, jak również rodziny zmarłych.

https://www.jafina.org/crisis-in-israel/

United Hatzalah mobilizuje wszystkich 7000 swoich wolontariuszy. W ścisłej koordynacji z zespołami medycznymi IDF, Hatzalah leczyła już 1000 cywilów i żołnierzy oraz wysłała około 100 swoich pojazdów ratunkowych, karetek pogotowia, helikopterów medycznych i mobilnych oddziałów intensywnej terapii, a także kamizelki pancerne, hełmy i znaczną ilość sprzętu medycznego i personelu do południowego Izraela.

https://israelrescue.org/campaign/israel-under-attack/

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Żydzi wszystkich krajów łączcie się!!! Nie ważna przynależność religijna, nie ważne środowisko, w którym żyjecie. Nie ważne poglądy polityczne, socjologiczne, ideologiczne, nie ważne wykształcenie i stan posiadania materialnego. Nie ważne pochodzenie geograficzne. Dla wrogów wszyscy jesteśmy Żydami. To, co się stało, jest wymownym dowodem tego. Jak wielu z nas ma wciąż bielmo na oczach. Co kiedyś powiedział Einstein… Chcecie opuścić żydostwo? Droga wolna…, ale DNA nie kłamie. To nie piętno, to powód do dumy. Niejeden goj pragnąłby tej przynależności, a nienawidzi nas dlatego, gdyż musiałby pokonać sporo przeszkód, by dołączyć do nas.
    “Nasze serca są z naszymi braćmi” To najważniejsze przesłanie w obliczu zbrodni stokroć większej (nie chodzi o jakieś licytowanie się), niż ta 11 września. Bo dotyczy wyłącznie nas.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.