Uncategorized

Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu; 8.10 – 9.10


“Trwa drugi dzień wojny z organizacjami terrorystycznymi Hamas i Islamski Dżihad. Siły IDF działały przez całą noc w celu zabezpieczenia obszaru otaczającego Gazę, zneutralizowania terrorystów i przejęcia kontroli nad obszarami aktywnych walk.

Przejęliśmy kontrolę nad wszystkimi punktami infiltracji z Gazy do Izraela, a nasze siły zneutralizowały setki terrorystów. Aktywna walka i heroiczne bitwy o uratowanie zakładników mają miejsce teraz i miały miejsce przez całą noc. Żołnierze i dowódcy zginęli podczas walk, a cywile zostali zamordowani.

Zneutralizowaliśmy setki terrorystów i zatrzymaliśmy dziesiątki. Mamy siły IDF działające obecnie w ośrodkach walki, mamy obecność IDF w każdym mieście i społeczności w południowym Izraelu, w tym siły specjalne oraz całe bataliony i brygady piechoty. Żadne miasto nie jest pozbawione obecności IDF. Naszą misją na najbliższe 24 godziny jest ewakuacja wszystkich cywilów z miast i społeczności na południu, ten wysiłek ewakuacyjny musi być bezpieczny, będziemy skanować obszar, aby upewnić się, że nie ma terrorystów i mieć autobusy ewakuujące cywilów. Ta misja zostanie zakończona dzisiaj.

Na obszarze otaczającym Strefę Gazy znajdują się dziesiątki tysięcy żołnierzy i będziemy nadal rozmieszczać ich więcej, dopóki nie zneutralizujemy każdego terrorysty, który znajduje się na terytorium Izraela.

Nasz kontratak na Hamas w Strefie Gazy był silny; uderzyliśmy w około 500 celów terrorystycznych i infrastrukturę Hamasu i nadal będziemy to robić. Domy dowódców Hamasu są atakowane, podobnie jak symbole i wieże Hamasu, a my będziemy kontynuować i rozszerzać nasze kontrataki.

Setki terrorystów zostało zneutralizowanych, dziesiątki zostało zatrzymanych, niektórzy zostali zneutralizowani, gdy atakowali Izrael przez ogrodzenie, a inni, gdy wycofywali się z powrotem do Gazy. Jak wspomniałem, zabiliśmy ponad 400 osób i zatrzymaliśmy dziesiątki. W Gazie są tysiące rannych.

Padły strzały w kierunku posterunków IDF na północy; żaden żołnierz nie został ranny. IDF uderzyły w źródła strzałów za pomocą artylerii; obecnie nie ma dodatkowego zagrożenia w Mount Dov ani w regionie północnym.

Jesteśmy bardzo przygotowani i czujni w północnym dowództwie i mamy tam obecne siły powietrzne i naziemne. Jesteśmy w pełni gotowi na wszystkich arenach, w tym w Judei i Samarii, jesteśmy bardzo przygotowani, a region został oczyszczony. Jak wspomniałem, przyglądamy się każdemu frontowi bitwy i jesteśmy przygotowani do walki na wszystkich arenach.

Każdy, kto zaatakuje państwo Izrael, zapłaci bardzo wysoką cenę. Śledzimy losy wszystkich poległych i rannych żołnierzy i do tej pory poinformowaliśmy 26 rodzin o śmierci ich bliskich. Podzielam smutek rodzin w tym trudnym czasie i życzę pełnego powrotu do zdrowia wszystkim rannym.

Kończę trudne 24 godziny, przed nami kolejne trudne dni. Siła ludności cywilnej południowego Izraela, obszarów otaczających Strefę Gazy i izraelskich cywilów jako całości jest kluczowym fundamentem naszej zdolności do działania i walki. Misją na najbliższe 24 godziny jest zakończenie obecnych aktywnych bitew i zneutralizowanie wszystkich terrorystów na obszarach otaczających Strefę Gazy. Przejęcie kontroli nad wszystkimi punktami inwazji na ogrodzenie bezpieczeństwa i ewakuacja ludności cywilnej z obszarów otaczających Strefę Gazy, abyśmy mogli kontynuować walkę.

Kontynuujemy szeroko zakrojone kontrataki na cele terrorystyczne w Strefie Gazy i sprawimy, że ci, którzy nas zaatakowali, zapłacą za swoje czyny. W tych trudnych czasach wszyscy musimy wykazać się ogólnonarodową jednością i odpowiedzialnością. Jak IDF udowodniło w przeszłości, możemy poradzić sobie z każdą wojną i to właśnie zrobimy teraz.

Brutalny atak Hamasu jest zbrodnią wojenną. Branie kobiet i dzieci do niewoli narusza prawo międzynarodowe i jest sprzeczne z islamem. Sprawimy, że każdy, kto brał udział w tym ataku, zapłaci.

Najważniejszą rzeczą dla IDF jest siła i zaufanie społeczeństwa. Wojna jest trudna, a przed nami dni pełne wyzwań. IDF jest potężne i wykorzysta każdą swoją moc i siłę.

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Izrael przetrwa! , MDM nadzieję, że zaraza terrorystyczna zostanie zlikwidowana!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.