Uncategorized

Oświadczenie rzecznika IDF ; 10.10“Zacznę oczywiście od działań kontrofensywnych prowadzonych na południu Izraela.

W ciągu ostatnich 24 godzin podwoiliśmy liczbę ataków z powietrza, koncentrując nasze wysiłki na mieście Gaza, gdzie znajdują się przywódcy organizacji terrorystycznej Hamas.

Uderzyliśmy w obszary w centralnych dzielnicach wykorzystywane jako miejsca spotkań. Setki terrorystów zostało zneutralizowanych w wyniku ataków, a ponad 2000 obiektów infrastruktury terrorystycznej zostało zniszczonych.

Dzielnice Beit Hanoun, Shejaiya, Rimal, która jest luksusową dzielnicą w centrum Strefy Gazy, al-Furqan i Tuffah zostały mocno zniszczone, a pod gruzami leżą setki zneutralizowanych terrorystów.

Dzielnice te są gęsto zaludnionymi obszarami miejskimi, które Hamas wykorzystał do swoich celów, wykorzystując ludność Gazy jako ludzkie tarcze.

Te ataki to dopiero początek, jeśli chodzi o miasto Gaza.

IAF nadal atakuje każdą dzielnicę, w której mamy choćby odrobinę informacji wywiadowczych dotyczących działalności terrorystycznej.

Dziś zneutralizowano dwóch wysokich rangą działaczy Hamasu. Minister gospodarki Hamasu, który jest odpowiedzialny za fundusze organizacji terrorystycznej, oraz szef Hamasu ds. stosunków międzynarodowych, który jest odpowiedzialny za koordynację między organizacjami terrorystycznymi w Strefie Gazy. Nie zaprzestaniemy naszych wysiłków zmierzających do zneutralizowania wyższych urzędników Hamasu.

Uderzamy w każdego agenta Hamasu; w Gazie nie ma chwili spokoju.

Południowa Arena:

Terroryści, którzy w sobotę prezentowali się jako bohaterowie, teraz ze strachu i przerażenia kopią sobie kryjówki w ziemi, gdzie tylko się da. W obszarze otaczającym Gazę nadal mogą ukrywać się terroryści; dlatego nadal uważamy ją za strefę wojny. Siły IDF są rozmieszczone na szeroką skalę, wykazując znaczną obecność.

Skanują obszar, oczyszczają go, lokalizują terrorystów i neutralizują ich.

Instrukcje przekazane naszym siłom są jasne: zlokalizuj wroga i zniszcz go. To właśnie działo się w ciągu ostatnich 24 godzin.

Siły IDF zneutralizowały dziś czterech terrorystów w rejonie plaży Zikim, a dodatkowe siły zneutralizowały dwóch kolejnych w rejonie Miflasim.

Tworzymy silną linię obrony wzdłuż ogrodzenia Strefy Gazy przy użyciu “żelaznego muru”, który pokrywa wszystkie dziury w ogrodzeniu. Mur składa się z czołgów, jednostek specjalnych oraz środków naziemnych i powietrznych. Miały miejsce próby infiltracji, a terroryści zostali zneutralizowani przed dotarciem do ogrodzenia. Okręty marynarki wojennej i dodatkowe środki zapewniają obronę na arenie morskiej. Kontynuujemy operacje inżynieryjne w celu przywrócenia ogrodzenia bezpieczeństwa i będziemy je kontynuować przez całą noc i jutro. Kontynuujemy ewakuację miast i społeczności w pobliżu ogrodzenia, a w późniejszej ocenie sytuacji zdecydujemy, które dodatkowe miasta na południu powinny zostać ewakuowane. Są rodziny, które zdecydowały się pozostać, a my szanujemy ich decyzje. Siły IDF są obecne we wszystkich miastach i społecznościach.

Przeskanowaliśmy wszystkie miasta przylegające do ogrodzenia. W Be’eri znaleziono 103 ciała zneutralizowanych terrorystów. Zbieramy ciała i podamy liczbę zneutralizowanych terrorystów.

Izraelska policja, ISA i izraelska straż graniczna są naszymi partnerami w misji obronnej i dzielą odpowiedzialność za bezpieczeństwo Izraela. Walczą ramię w ramię z siłami IDF. Do tej pory zezwolono na ujawnienie 44 nazwisk funkcjonariuszy izraelskiej policji, którzy polegli w walce. Polegli w walce podczas starć z oddziałami terrorystycznymi. Funkcjonariusze walczyli odważnie i powstrzymali terrorystów swoimi ciałami. Pokazuje to prawdziwe partnerstwo między siłami IDF i wszystkimi izraelskimi siłami bezpieczeństwa.

W terenie są dziesiątki tysięcy pracowników ochrony, żołnierzy IDF i dowódców, którzy kontynuują oczyszczanie terenu. Szef Sztabu Generalnego przeprowadził dziś ocenę sytuacji w Dowództwie Północnym. Dowództwo jest gotowe i zaangażuje się w kontakt w każdym incydencie bezpieczeństwa, uderzając z siłą. Zostało to zademonstrowane dzisiaj, gdy przeprowadzono 15 wystrzałów w kierunku terytorium Izraela, niektóre zostały przechwycone, a niektóre spadły na otwartym terenie. IDF odpowiedziały ogniem czołgów w kierunku posterunków obserwacyjnych Hezbollahu. Pocisk przeciwpancerny został również wystrzelony w kierunku posterunku IDF, nie ma rannych. Odpowiedzieliśmy ogniem i nadal będziemy to robić. Jesteśmy w bardzo wysokiej gotowości wzdłuż Niebieskiej Linii. IDF jest w szczytowej gotowości operacyjnej na wszystkich frontach i na wszystkich arenach, w tym w centralnym dowództwie.

Rezerwiści:

Setki tysięcy zgłosiło się do służby. Cały naród izraelski zintensyfikował działania. Wysłano dziś 250 ciężarówek pełnych sprzętu i będzie się to działo każdego dnia. IDF ma sprzęt, mamy sprzęt wysokiej jakości i każdy go otrzyma.

Ranni, ofiary, zakładnicy:

Jesteśmy bardzo wrażliwi, jeśli chodzi o temat ofiar i zakładników. To trudne czasy i jest wiele ofiar. Poinformowaliśmy 155 rodzin, których bliscy polegli w walce. Obejmujemy te rodziny. Polegli są bohaterami Izraela.

Jest też wielu rannych i życzymy rannym żołnierzom i cywilom, którzy dzielnie walczyli, szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia.

Są też zakładnicy. Do tej pory poinformowaliśmy 50 rodzin, a dokładną liczbę podamy jutro.

Media międzynarodowe
Wcześniej dzisiaj zezwoliliśmy reporterom mediów międzynarodowych na wjazd do miast sąsiadujących z ogrodzeniem Strefy Gazy. Udali się oni do miast, w których w sobotę doszło do brutalnych masakr. Obszar ten nadal jest strefą wojny, ale zdecydowaliśmy się na to zezwolić, aby cały świat mógł zobaczyć okropności, jakie spowodował Hamas. Porwania kobiet, dzieci i osób starszych – to taktyka terrorystów z ISIS.

Świat musi zobaczyć te okropności, zrozumieć, kim jest Hamas i kto dokonuje tych okrucieństw. Świat musi zobaczyć to na własne oczy.

To jest strefa działań wojennych. Dowódcy i żołnierze są obecni w terenie przez cały czas. IDF było świadkiem tego, co się stało. Walczyliśmy, gdy to się stało. Nie zapomnimy o tym, co się stało.

IDF

  • Rakiety wystrzelone z Gazy: 4500
  • Ponad 2200 obiektów terrorystycznych zostało zaatakowanych w Gazie
  • W Izraelu zginęło setki terrorystów Hamasu, a kilkudziesięciu zostało zatrzymanych.
  • Zginęło ponad 900 Izraelczyków, w tym 124 żołnierzy IDF. Dziesiątki Izraelczyków jest przetrzymywanych jako zakładników w Strefie Gazy.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.