Uncategorized

Sztafeta stulecia

Zapraszamy do wzięcia udziału w Sztafecie Stulecia Makabi Warszawa, która wystartuje 25 października o godz. 13:00.

sztafeta stuleciaTo wyjątkowa okazja do stworzenia żywego pomnika historii żydowskiego sportu w Warszawie i oddania hołdu żydowskim sportowcom. Możemy wspólnie ocalić pamięć o nich, a także stać się częścią tej historii i wspólnie przyczynić się do odrodzenia sportowej tradycji ruchu Makkabi w Polsce.

Uczestnicy sztafety otrzymają pamiątkową koszulkę z udziału w sztafecie, bilet wstępu na wystawę czasową „Wojciech Wilczyk: (nie)widzialne / (in)visible” w Muzeum POLIN, a także bon na ciepły posiłek i napój.

Każdy może wziąć udział w sztafecie, trasa to zaledwie 406 metrów!

Podczas sztafety uczestnicy kolejno przebiegną w sumie 100 okrążeń wokół Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, by w ten symboliczny sposób ukazać 100 lat, które upłynęły od powstania klubu Makabi Warszawa. Miejsce, gdzie odbędzie się sztafeta, nie jest przypadkowe. Przed II wojną światową kilkaset metrów od budynku muzeum, przy ulicy Nalewki 2a, mieściła się główna siedziba klubu, zaś nieopodal na dawnym Stadionie SKRY drużyna piłkarska Makabi regularnie rozgrywała swoje mecze.

Dzisiaj klub nie posiada stadionów ani własnych boisk, a cała jego infrastruktura i zaplecze to ludzie, członkowie klubu, a także wszystkie osoby, które wspierają jego działalność. To dzięki Wam możliwe jest istnienie klubu i jego rozwój. Sztafeta 100 osób w wyjątkowy sposób ukaże siłę, jaką jest wspólnota i współpraca – pojęcia tak ważne dla kultury i tradycji żydowskiej.

ZGŁOSZENIA I REJESTRACJA UCZESTNIKÓW
1. Wypełnienie formularza dostępnego na stroniewww.makabiwarszawa.pl. Zgłoszenia mają charakter indywidulany.

2. Oplata startowa wynosi 20 zł za osobę – prosimy uiścić w formie przelewu na konto:

84 1140 2004 0000 3102 7580 8990
Makabi Warszawa
Al. Niepodległości 135/15, 02-570 Warszawa
Tytuł przelewu: darowizna na rzecz sztafety imię i nazwisko uczestnika

Uczestnicy razem z pakietem startowym otrzymają pamiątkową koszulkę, bilet wstępu na wystawę czasową Muzeum POLIN, bon na ciepły posiłek i napój.

Odbiór pakietów rozpocznie się o godzinie 11:00 w niedzielę 25 października w miasteczku biegowym na parkingu Muzeum POLIN.

3. Po zaksięgowania wpłaty zostanie wysłane potwierdzenie na wskazany adres e-mail.

***

PROGRAM Stulecia MAKABI WARSZAWA:

Zapraszamy wszystkich do udziału w wyjątkowych obchodach stulecia Makabi Warszawa. Nie zabraknie sportowych emocji. Do stolicy zawita ponownie Żydowski Klub Sportowy z Krakowa, aby zmierzyć się na boisku z niepokonanym dotąd klubem Makabi Warszawa. A po sztafecie przy Muzeum POLIN zapraszamy na prezentację o historii klubu oraz premierowy pokaz filmu Sonti Ramirez Maccabi Voices.

10:00-11:30 Mecz piłki nożnej z ŻKS Kraków (MKS Polonia Warszawa, boisko boczne, ul. Konwiktorska 6)

13:00-15:00 Sztafeta (Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6)

16:15 Prezentacja historii klubu Makabi Warszawa – prowadzenie Piotr Trzaska (Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6)

17:15-17:45 Pokaz filmu Maccabi Voices Sonti Ramirez (Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6)

Kontakt w sprawach organizacyjnych /w godzinach 9.00 – 20.00: 500 329 995, e-mail: sztafetamakabi@gmail.com

Partnerzy projektu: Muzeum POLIN, Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w POLIN, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.