REUNION 69

Krzysiu Zorde i jego ksiegarnie

Tak pisze Krzysiek

To sieć księgarń Dom Książki, którą przejąłem w listopadzie wraz z grupą wiodących wydawców beletrystyki. Obecnie sieć liczy 82 księgarnie, przeprowadzamy przebrandowienie na BookBook.

Pozdrawiam KZ

Oficjalne otwarcie BookBooka przy Wiejskiej 14

Film przemek Wiszniewski
Kultowa księgarnia przy ul. Wiejskiej 14, dawny „Czytelnik”, od lat istnieje w świadomości warszawiaków jako jeden z najważniejszych ośrodków literackich w stolicy. Przez lata księgarnię odwiedzały osoby związane z literaturą  m.in. Henryk Bereza, Janusz Głowacki, Tadeusz Konwicki, do księgarni zaglądał też m.in. Gustaw Holoubek. Ze względu na lokalizację, klientami księgarni często są również politycy.

Mimo upływu lat i zmian własnościowych, księgarnia zachowuje swoją autonomię i niepowtarzalny charakter. To właśnie tutaj czytelnicy znajdują klasykę literatury, książki filozoficzne i historyczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się również tomiki poezji i książki młodych, debiutujących polskich autorów. Sekretem księgarni jest ogromna dbałość o potrzeby klientów, którą zapewnia doskonała, znająca się na swoim fachu obsługa na czele z kierowniczką księgarni Anną Marszewską, laureatką nagrody „Ikar” za podtrzymywanie tradycji stołecznego księgarstwa.

Księgarnia przy ul. Wiejskiej 14 należy do ogólnopolskiej sieci księgarń Przedsiębiorstwo Dom Książki Sp. z o.o., którego właścicielem od listopada 2015 r. jest Porozumienie Kultura Sp. z o.o. Spółka Porozumienie Kultura powstała w czerwcu 2015 r. Tworzy ją w tej chwili dziewięciu udziałowców: dwie osoby fizyczne (Kristof Zorde, Elżbieta Pustoła), sześć wydawnictw (Czarna Owca, Helion, Prószyński Media, Publicat, Rebis, Zysk i S-ka) oraz hurtownia książek Super Siódemka. To pierwszy przypadek na polskim rynku, kiedy grupa wydawców zrzeszyła się i przejęła sieć księgarń. Księgarnia przy Wiejskiej 14 jest pierwszą księgarnią w Warszawie, która zaistnieje pod marką BookBook. W jej ślad pójdą pozostałe księgarnie sieci Dom Książki, m.in. warszawski MDM oraz księgarnie z rejonu Białegostoku, Trójmiasta, Małopolski czy Górnego Śląska.

Dzięki bliskiej współpracy z wydawcami z grupy Porozumienie Kultura księgarnie BookBook będą miały do zaoferowania klientom szeroką ofertę kulturalną, zaś korzystając z wieloletniej tradycji księgarskiej Domów Książki, sieć BookBook położy nacisk na zachowanie w księgarniach przyjaznej, rodzinnej atmosfery i fachowej obsługi doświadczonych księgarzy z pasją. Równocześnie sieć BookBook będzie aktywnie działać na rzecz promocji czytelnictwa m.in. wykorzystując multimedia

Przyslal Krzsiu Zorde

reunion-691.jpg

 

Kategorie: REUNION 69

7 odpowiedzi »

  1. Szkoda ,że materiał filmowy jest taki byle jaki, zwłaszcza dźwięk!!! Bałagan dźwiękowy zaczyna się już od pierwszej sekwencji ulicznej.Dalej nie jest lepiej pod każdym względem. Jestem wnuczką starej,lwowskiej rodziny wydawców i księgarzy Koehlerów. Dlatego bliskie mojemu sercu tematy powinny być traktowane z większą starannością.
    Malina Malinowska-Wollen
    Sekretarz Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Filmowców Polskich

  2. Zycze powodzenia i Nie omieszkam odwiedzic przy okazji.

  3. Gratulacje dla Krzysia! My tam zawsze kupujemy, ale teraz tym bardziej.

  4. No to juz wiem do jakiej ksiegarni musze wstapic przy nastepnych odwiedzinach w Polsce. Moja zona, ktora nie umie po polsku zaslaniala mi oczy kiedy przechodzilismy kolo jakies ksiegarni. Zawsze musialem zagladnac i przepadalem na dluzszy czas a zona czekala i czekala.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.